id: 85cjvt

Windows na Liberię

Windows na Liberię

Zrzutka została wyłączona przez organizatora
5 989 zł 
z 20 000
29%
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.
Ta zrzutka ma 1 nagrodę / ofertę!
Zobacz i wybierz jedną z nich

Nasi użytkownicy założyli 937 293 zrzutki i zebrali 928 411 521 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Cześć! Z tej strony Kuba i Radek. Jesteśmy wolontariuszami w Salezjańskim Wolontariacie Misyjnym „Młodzi Światu” we Wrocławiu. W tym roku przygotowujemy się do swojego pierwszego wyjazdu misyjnego do Liberii, a dokładniej do Tappity, czyli małej wioski pośrodku afrykańskiego buszu!

w1752784bf286e3d.jpegLiberia jest to państwo położone w Afryce Zachodniej. Kraj ten powstał dzięki wyzwolonym niewolnikom ze Stanów Zjednoczonych, którzy zaczęli się osiedlać na tej części kontynentu. Sytuacja gospodarcza i polityczna kraju jest niestabilna, przez co odbyły się tam dwie wojny domowe (1989-1996 i 199-2003). Konflikty te całkowicie zniszczyły społeczeństwo, zarówno fizycznie jak i psychicznie. Dodatkowo w 2014 r. w kraju wybuchła epidemia wirusa Ebola, która doprowadziła do śmierci wielu ludzi, zostawiając ogromną liczbę dzieci bez środków do życia i nadziei. Także zeszłoroczna pandemia Covid-19 znacznie wpłynęła na poziom życia mieszkańców Liberii. 

e9e3ff34821693af.jpegCelem Naszego projektu jest zebranie środków na wyremontowanie sali informatycznej oraz zakup potrzebnego sprzętu. Jest to o tyle ważny problem, że bez takiego sprzętu dzieci nie mają szansy poznawać świat oraz tracą możliwość rozwoju. Dodatkowo sami będziemy przeprowadzać lekcje informatyki w szkołach aby przekazać im w prosty sposób wiedzę na ten temat. Dzięki temu zwiększymy również dostęp do informacji dla dzieci, dodatkowo poprzez dostęp do Internetu będą one mogły zwiększyć świadomość ludzi na temat problemów panujących w ich kraju. 

wcbb29db41339b5a.jpegDzięki naszej misji chcielibyśmy udostępnić dzieciom i młodzieży w Liberii „okno na świat”, stąd nazwa naszego projektu. Mieszkańcy wioski Tappita to prości rolnicy, którzy utrzymują się z upraw niewielkich pól. Bez dostępu do technologii są uzależnieni od klimatu i klęsk nawiedzających ich kraj. Razem możemy im pomóc. Nasza Organizacja prowadzi zbiórkę na wyposażenie pracowni komputerowej dla szkoły św. Franciszka w Tappita. My natomiast przeprowadzimy dla nich kurs obsługi komputera, aby w prosty i przyjazny sposób przekazać im wiedzę na ten temat. Dzięki temu damy młodym w Liberii szansę na rozwój. Będą mogli kontynuować edukację na wyższych uczelniach i zdobyć stabilne zatrudnienie. W ten sposób zwiększymy również dostęp do informacji, a dzieci będą mogły poznać świat, który je otacza. Dodatkowo chcemy wesprzeć tamtejszych młodych ludzi poprzez zakup sprzętu sportowego, jednakże chcemy również wyremontować ich salę komputerową. Wierzymy, że z pomocą dobrych ludzi jesteśmy w stanie pomóc tym, którzy tej pomocy potrzebują.


Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Nagrody / oferty 1 Nowość

Kupuj i wspieraj zrzutki.

Nowość! Teraz możesz wspierać zrzutkę samemu dodając nagrodę/ofertę. Ty sprzedajesz, a środki trafiają bezpośrednio na zrzutkę, pomaganie jest takie proste - czytaj więcej.

Kupuj i wspieraj zrzutkę

Nieaktywne
Inne
Pamiątka z Liberii

Każdej osobie, która wpłaci przynajmniej 100 zł chcielibyśmy przywieźć pamiątkę z Liberii. Dodatkowo każdemu, kto wpłaci jakąkolwiek symboliczną kwotę chcemy w...

100 zł

Kupione 11

Zakończona

Wpłaty 46

 
Dane ukryte
300 zł
 
Dane ukryte
250 zł
DK
Dominik Kapela
250 zł
 
213,70 zł
 
Dane ukryte
200 zł
 
Dane ukryte
200 zł
ŁB
Łukasz Bajcar
200 zł
BN
Babcia Natalia
200 zł
AW
Anna Wierna
200 zł
Zobacz więcej

Komentarze 1

 
2500 znaków
  •  
    Użytkownik anonimowy

    W tamtym roku się nie udało, może w tym się uda. Z Bogiem Panowie!
    I jak to mówią pewni kibice, You'll Never Walk Alone

    250 zł