id: 85p8j7

Dokończenie płyty „Hamada” – ethno-jazzowa podróż śladami Orientu

Dokończenie płyty „Hamada” – ethno-jazzowa podróż śladami Orientu

3 532 zł 
z 10 000 zł
35%
zakończona 17.10.2021r
16 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Aktualności5

 • Cała płyta "Hamada" jest już dostępna online (pre-order CD możliwy poprzez zrzutkę): d668e837b198dc74.png

  Dziękujemy Wam bardzo za wsparcie!!! ;)

  p795b3699acbfb0c.jpeg

  Czytaj więcej
 • zc4aa1a6d54c5019.jpeg

  Dziękujemy bardzo za patronaty dla płyty "Hamada": Radio Wrocław Kultura, Polskie Radio Białystok, Folk24.pl, Przegląd Tatarski, Fundacja Fototony.


  Zrealizowano dzięki dotacji: MSWiA (Mniejszości Narodowe i Etniczne)

  Wydawca: MZR z siedzibą w Białymstoku

  Producent: Micro Art Center

  Zespół Ansambl Peregrinus

  Czytaj więcej

 • II video zapowiedź płyty "Hamada" ;)

  Czytaj więcej

 • Premiera teledysku do utworu "Pieśń Szagija" z płyty "Hamada" już w niedzielę 15.08.2021, godz. 18.00 ;)

  Czytaj więcej
 • image

  Dziękujemy za wszystkie dotychczasowe wpłaty. Osiągnęliśmy już 1/4 celu! ;)
  A prace nad płytą nie zwalniają. 

  Pozdrowienia, 
  Ansambl Peregrinus 

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

zf8b0e41425b8257.jpeg


Płyta „Hamada” (dosł. ‘kamienista pustynia’) będzie zawierała 12 ethno-jazzowych, autorskich aranżacji melodii z bogatych tradycji muzycznych m.in. Tatarów Krymskich, muzyki turecko-tatarskiej, baszkirskiej, starouralskiej, orientalnej, uzbeckiej, czy dagestańskiej. Ta 60-cio minutowa podróż po muzycznych kulturach orientu będzie zwieńczeniem 12 lat działalności zespołu Ansambl Peregrinus z Wrocławia. Płyta będzie dostępna w wydaniu fizycznym (1000 egzemplarzy) oraz jako pliki audio w internecie (m.in. na Soundcloud, Bandcamp, portalu Bibliotekatatarska.pl). Naszym celem jest popularyzacja bardzo ciekawych i mało znanych melodii tatarskich i orientalnych, jakie opracowaliśmy w specjalnych, ethno-jazzowych aranżacjach. Płyta będzie pograniczem elektrycznego i akstycznego jazzu, fusion i World Music. 


Utwory z płyty "Hamada" będą przedpremierowo umieszczone w ścieżce dźwiękowej serii filmów dokumentalnych (8 odcinków) pt. "Tatarzy Polscy", wyprodukowanych dla TVP Dokument przez SOS MUSIC. Emisja od 18 lipca przez 8 kolejnych weekendów. 

z1e6e8af4340db50.jpeg

Zebrane fundusze przeznaczymy na:

1) miks i mastering nagrań

2) produkcję materiałów wideo z sesji nagraniowej

3) projekt graficzny okładki

4) druk, tłoczenie i konfekcjonowanie fizycznych egzemplarzy publikacji (1000 szt.)

5) koszty wysyłki płyt w formie fizycznej do darczyńcówPartnerzy:

MZR z siedzibą w Białymstoku

MSWiA (Mniejszości Narodowe i Etniczne)

MICRO ART CENTER

Fundacja FOTOTONY

Studio ODBIORNIK


Patronat medialny:

Polskie Radio Białystok


Skład zespołu:

Piotr Michałowski – aranżacje, gitary elektryczne i akustyczne

Grzegorz Rdzak – aranżacje, pianino

Michał Bednarz – perkusja

Szymon Caban – kontrabas

 

Fotografie – Magdalena Maciołek (Fundacja FOTOTONY)

Realizacja nagrań /miks / mastering – Jacek Maciołek (Studio ODBIORNIK)

Kacper Lipiński – projekt okładki, skład  

Barbara Pawlic-Miśkiewicz – koordynacja projektu

r96efcf5f3dd09d3.jpegMuzycy tworzący płytę "Hamada":


Piotr Michałowski (gitary, aranżacje, produkcja) – absolwent kulturoznawstwa na UWr. (2007), ukończył studia muzykologiczne na UWr. (2008) oraz Wrocławską Szkołę Jazzu (dyplom w 2011 roku). Absolwent studiów podyplomowych „Administracja i przedsiębiorczość w kulturze” (DWSSP ASESOR Wrocław, 2010) oraz „Dyplomacji kulturalnej” (UJ w Krakowie, 2021). Uczestnik międzynarodowych kursów mistrzowskich gry na gitarze takich instrumentalistów jak: Jean Francois Prins, czy Kurt Rosenwinkel. Dyplomowany moderator (Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności) i konsultant Narodowego Centrum Kultury. Ukończył kurs w zakresie kreatywności i innowacji muzycznej Uniwersytetu Stanforda w Kalifornii (2014). Kierownik i współzałożyciel zespołu „Ansambl Peregrinus”, a także „Oriental duo” z Żenią Betlińskim, duetu „EmSo&Majk” (z Elą Sokołowską), „Fonosfera Plus”. Laureat grantu Kreatywnej Europy "i-Portunus Music-2" (2021) na realizację muzyki do filmu animowanego (produkcja: Grecja, Iran, Tajlandia). Od 2013 roku pod szyldem Micro Art Center prowadzi działalność artystyczną, komponując muzykę teatralną, współpracuje z wieloma muzykami, tworząc lokalne i międzynarodowe projekty muzyczne, koncertując w Polsce i zagranicą. Wiceprezydent Europejskiej Sieci Centrów Kultury ENCC z siedzibą w Brukseli.


Grzegorz Rdzak (pianino, aranżacje) – kompozytor, multiinstrumentalista, wokalista, producent muzyczny. Absolwent OSM I i II st. im. K. Szymanowskiego we Wrocławiu oraz Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu w klasie fortepianu prof. Grzegorza Kurzyńskiego. Autor muzyki do spektaklu “Mock. Czarna burleska” w reż. K. Imieli (Teatr Muzyczny Capitol we Wrocławiu). Współpracował i koncertował z wieloma artystami, m.in.: z zespołem RusT na Pol’and’Rock Festival, z Fisz/Emade Tworzywo na Open’er Festival w Gdańsku. Był autorem aranżacji oraz instrumentalistą w koncercie Pejzaż bez Ciebie - Edward Stachura, realizowanym przez TVP1 w Toruniu w 2019 roku. Od wielu lat związany ze sceną muzyki alternatywnej i hip-hop. Wśród osób, z którymi współpracował są m.in. Ten Typ Mes, Paulina Przybysz, Kasia Lins, Rosalie, Justyna Święs, Krystyna Prońko, The Blu Mantic, Eldo, Krzysztof Zalewski, RusT, Albo Inaczej 2, Patrycja Zarychta, Fisz Emade Tworzywo, Paktofonika, Justyna Szafran, Felicjan Andrzejczak. Do zespołu dołączył w 2013 roku, wzbogacając aranżacje i brzmienie zespołu.


Michał Bednarz (perkusja) – absolwent Wrocławskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej oraz Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu na wydziale Jazz i Muzyka Estradowa. Muzyk sesyjny oraz nauczyciel gry na perkusji. Współpracował z: Esqarial, Trzynasta w Samo Południe, Adam Fulara - Full X Trio, Frele. Z zespołem Trzynasta w Samo Południe brał udział w talent show X-Factor, docierając do finałowego etapu programu. Owocem był kontrakt z Sony Music Polska oraz płyta Hell Yeah wydana w 2014, a zespół zagrał kilkadziesiąt koncertów, w tym dwukrotnie w ramach Przystanku Woodstock. W 2017 rozpoczął trzyletnią współpracę z popowym zespołem ze Śląska – Frele. Wśród wielu koncertów należy wyróżnić występ na OFF Festivalu w 2017. W 2018 podjął współpracę z Teatrem Muzycznym Capitol we Wrocławiu przy spektaklu Blaszany Bębenek. Od 2019 współpracuje z Justyną Szafran i z projektem Sztylety. W 2019 roku założył Szkołę Perkusyjną Top Cios, która działa w trzech lokalizacjach: we Wrocławiu, Trzebnicy oraz Środzie Śląskiej. W zespole od 2008 roku.


Szymon Caban (kontrabas) – absolwent Wrocławskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w klasie Adama Skrzypka i Macieja Garbowskiego oraz Państwowej Szkoły Muzycznej II Stopnia im. Ryszarda Bukowskiego we Wrocławiu w klasie Tomasza Borskiego. Brał udział w wielu festiwalach. Podążając za muzyczną pasją uczestniczył w warsztatach jazzowych, m.in. z wybitnymi kontrabasistami: J. Niedzielą-Meirą, R. Carterem, G. Peacockiem. Członek Polskiego Stowarzyszenia Jazzowego Wrocław. Na co dzień również architekt, od 2012 roku właściciel pracowni projektowej CB STUDIO, absolwent wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej o specjalności Ochrona Zabytków, Certyfikowany Europejski Mistrz Budownictwa Pasywnego i Energooszczędnego (PHI Darmstadt). W zespole Ansambl Peregrinus od 2008 roku.

mb234cef98f93785.jpeg

Zespół muzyczny Ansambl Peregrinus (dosł. ‘wędrowiec’) powstał w 2008 roku we Wrocławiu. Tworzą go profesjonalni muzycy – absolwenci Akademii Muzycznej we Wrocławiu oraz Wrocławskiej Szkoły Jazzu. Od początku swojej działalności, zespół jest zaangażowany w dialog międzykulturowy, edukację muzyczną. Muzyka zespołu Ansambl Peregrinus to wędrówka w czasie i przestrzeni, po orientalnych kulturach Bliskiego Wschodu i basenu Morza Śródziemnego. Muzyczna podróż od starożytnej Persji i Iraku, przez średniowieczną sefardyjską i mauretańską Hiszpanię, po barokową, chrześcijańską Europę, w aranżacjach współczesnych wrocławskich muzyków, otwartych na Świat i Europę.


Zespół ma na swoim koncie wiele występów w Polsce i za granicą. W 2011 roku zespół wydał płytę przy wsparciu ze strony MSWiA pt. Muzyczna jutra – śladami Tatarów, która była w swoim założeniu prezentacją wybranych melodii tatarskich ze zbiorów krymskich, baszkirskich, kazańskich i mongolskich w autorskich aranżacjach zespołu. Wydanie drugie tej płyty zostało sfinansowane przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych. W 2018 roku, w rozszerzeniu działalności zespołu jego lider, Piotr Michałowski wraz z kontrabasistą Żenią Betlińskim oraz poetą i pisarzem Musą Czachorowskim wydali z dofinansowaniem MSWiA audiobook pt. Baju, baju z tatarskiego kraju, na który składają się bajki tatarskie ze zbiorów krymskim, rosyjskich i z Tatarstanu oraz własne autorskie kompozycje i aranżacje, inspirowane etniczną muzyką krymskotatarską, mongolską i orientalną, a także w dużej mierze muzyką współczesną z pogranicza awangardy i jazzu.


s424ac4580f0a6b3.jpeg

Nagrania w Studio ODBIORNIK w Obornikach Śląskich (maj 2021 r.)

h75cedfd6b8985cd.jpeg

le06265a372c18f3.jpeg

s44dfd06d9bf0d31.jpeg

bd6e16ed7914292d.jpeg

Dziękujemy za wsparcie ;)


Ansambl Peregrinus

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 16

 
Dane ukryte
100 zł
SW
Sławomir Werbicki
100 zł
ŁJ
Łukasz Jędrzejczak
30 zł
JR
Jarosław Rogalski
60 zł
IB
Iga Bukowska
60 zł
RB
Robert Błaszak
60 zł
MC
Mariusz Caban
60 zł
BD
Bozena Długosz
60 zł
OW
Oskar Wojciski
80 zł
JP
Jerzy Pietraszek
250 zł
Zobacz więcej

Nagrody

Wpłać 60 zł i więcej
Fizyczna kopia płyty "Hamada" (2021) + audiobook "Baju, baju z tatarskiego kraju". "Hamada" recording on CD + Audiobook (CD) "Once upon a time in the Tatar Country" with music and Tatar fairytales

W podziękowaniu za wsparcie, do darczyńców oferujących wpłaty o wartości min. 60 zł, zostaną wysłane: fizyczna kopia płyty "Hamada" (2021) oraz audiobook "Baju, baju z tatarskiego kraju", nagrany i wydany w 2018 roku.

English below:

As a prize for the donors offering 60 PLN and more will be sent: a physical copy of the CD album "Hamada" (2021) and an audiobook "Baju, Baju z Tatarskiego Kraju" ("Once upon a time in the Tatar Country"), recorded and released in 2018.

rozwiń

wybrano 8 razy

przewidywana dostawa: 15 października, 2021

Nasi użytkownicy założyli

854 271 zrzutek

i zebrali

741 702 697 zł

A ty na co dziś zbierasz?