id: 85p8j7

Dokończenie płyty „Hamada” – ethno-jazzowa podróż śladami Orientu / For the finishing of an album "Hamada" - an ethno-jazz journey in the footsteps of the Orient

Dokończenie płyty „Hamada” – ethno-jazzowa podróż śladami Orientu / For the finishing of an album "Hamada" - an ethno-jazz journey in the footsteps of the Orient

3 532 zł 
z 10 000
35%
zakończona 17.10.2021r
16 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Aktualności5

 • Cała płyta "Hamada" jest już dostępna online (pre-order CD możliwy poprzez zrzutkę): d668e837b198dc74.png

  Dziękujemy Wam bardzo za wsparcie!!! ;)

  p795b3699acbfb0c.jpeg

  Czytaj więcej
 • zc4aa1a6d54c5019.jpeg

  Dziękujemy bardzo za patronaty dla płyty "Hamada": Radio Wrocław Kultura, Polskie Radio Białystok, Folk24.pl, Przegląd Tatarski, Fundacja Fototony.


  Zrealizowano dzięki dotacji: MSWiA (Mniejszości Narodowe i Etniczne)

  Wydawca: MZR z siedzibą w Białymstoku

  Producent: Micro Art Center

  Zespół Ansambl Peregrinus

  Czytaj więcej

 • II video zapowiedź płyty "Hamada" ;)

  Czytaj więcej

 • Premiera teledysku do utworu "Pieśń Szagija" z płyty "Hamada" już w niedzielę 15.08.2021, godz. 18.00 ;)

  Czytaj więcej
 • image

  Dziękujemy za wszystkie dotychczasowe wpłaty. Osiągnęliśmy już 1/4 celu! ;)
  A prace nad płytą nie zwalniają. 

  Pozdrowienia, 
  Ansambl Peregrinus 

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

zf8b0e41425b8257.jpeg


Płyta „Hamada” (dosł. ‘kamienista pustynia’) będzie zawierała 12 ethno-jazzowych, autorskich aranżacji melodii z bogatych tradycji muzycznych m.in. Tatarów Krymskich, muzyki turecko-tatarskiej, baszkirskiej, starouralskiej, orientalnej, uzbeckiej, czy dagestańskiej. Ta 60-cio minutowa podróż po muzycznych kulturach orientu będzie zwieńczeniem 12 lat działalności zespołu Ansambl Peregrinus z Wrocławia. Płyta będzie dostępna w wydaniu fizycznym (1000 egzemplarzy) oraz jako pliki audio w internecie (m.in. na Soundcloud, Bandcamp, portalu Bibliotekatatarska.pl). Naszym celem jest popularyzacja bardzo ciekawych i mało znanych melodii tatarskich i orientalnych, jakie opracowaliśmy w specjalnych, ethno-jazzowych aranżacjach. Płyta będzie pograniczem elektrycznego i akstycznego jazzu, fusion i World Music. 


Utwory z płyty "Hamada" będą przedpremierowo umieszczone w ścieżce dźwiękowej serii filmów dokumentalnych (8 odcinków) pt. "Tatarzy Polscy", wyprodukowanych dla TVP Dokument przez SOS MUSIC. Emisja od 18 lipca przez 8 kolejnych weekendów. 

z1e6e8af4340db50.jpeg

Zebrane fundusze przeznaczymy na:

1) miks i mastering nagrań

2) produkcję materiałów wideo z sesji nagraniowej

3) projekt graficzny okładki

4) druk, tłoczenie i konfekcjonowanie fizycznych egzemplarzy publikacji (1000 szt.)

5) koszty wysyłki płyt w formie fizycznej do darczyńcówPartnerzy:

MZR z siedzibą w Białymstoku

MSWiA (Mniejszości Narodowe i Etniczne)

MICRO ART CENTER

Fundacja FOTOTONY

Studio ODBIORNIK


Patronat medialny:

Polskie Radio Białystok


Skład zespołu:

Piotr Michałowski – aranżacje, gitary elektryczne i akustyczne

Grzegorz Rdzak – aranżacje, pianino

Michał Bednarz – perkusja

Szymon Caban – kontrabas

 

Fotografie – Magdalena Maciołek (Fundacja FOTOTONY)

Realizacja nagrań /miks / mastering – Jacek Maciołek (Studio ODBIORNIK)

Kacper Lipiński – projekt okładki, skład  

Barbara Pawlic-Miśkiewicz – koordynacja projektu

r96efcf5f3dd09d3.jpegMuzycy tworzący płytę "Hamada":


Piotr Michałowski (gitary, aranżacje, produkcja) – absolwent kulturoznawstwa na UWr. (2007), ukończył studia muzykologiczne na UWr. (2008) oraz Wrocławską Szkołę Jazzu (dyplom w 2011 roku). Absolwent studiów podyplomowych „Administracja i przedsiębiorczość w kulturze” (DWSSP ASESOR Wrocław, 2010) oraz „Dyplomacji kulturalnej” (UJ w Krakowie, 2021). Uczestnik międzynarodowych kursów mistrzowskich gry na gitarze takich instrumentalistów jak: Jean Francois Prins, czy Kurt Rosenwinkel. Dyplomowany moderator (Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności) i konsultant Narodowego Centrum Kultury. Ukończył kurs w zakresie kreatywności i innowacji muzycznej Uniwersytetu Stanforda w Kalifornii (2014). Kierownik i współzałożyciel zespołu „Ansambl Peregrinus”, a także „Oriental duo” z Żenią Betlińskim, duetu „EmSo&Majk” (z Elą Sokołowską), „Fonosfera Plus”. Laureat grantu Kreatywnej Europy "i-Portunus Music-2" (2021) na realizację muzyki do filmu animowanego (produkcja: Grecja, Iran, Tajlandia). Od 2013 roku pod szyldem Micro Art Center prowadzi działalność artystyczną, komponując muzykę teatralną, współpracuje z wieloma muzykami, tworząc lokalne i międzynarodowe projekty muzyczne, koncertując w Polsce i zagranicą. Wiceprezydent Europejskiej Sieci Centrów Kultury ENCC z siedzibą w Brukseli.


Grzegorz Rdzak (pianino, aranżacje) – kompozytor, multiinstrumentalista, wokalista, producent muzyczny. Absolwent OSM I i II st. im. K. Szymanowskiego we Wrocławiu oraz Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu w klasie fortepianu prof. Grzegorza Kurzyńskiego. Autor muzyki do spektaklu “Mock. Czarna burleska” w reż. K. Imieli (Teatr Muzyczny Capitol we Wrocławiu). Współpracował i koncertował z wieloma artystami, m.in.: z zespołem RusT na Pol’and’Rock Festival, z Fisz/Emade Tworzywo na Open’er Festival w Gdańsku. Był autorem aranżacji oraz instrumentalistą w koncercie Pejzaż bez Ciebie - Edward Stachura, realizowanym przez TVP1 w Toruniu w 2019 roku. Od wielu lat związany ze sceną muzyki alternatywnej i hip-hop. Wśród osób, z którymi współpracował są m.in. Ten Typ Mes, Paulina Przybysz, Kasia Lins, Rosalie, Justyna Święs, Krystyna Prońko, The Blu Mantic, Eldo, Krzysztof Zalewski, RusT, Albo Inaczej 2, Patrycja Zarychta, Fisz Emade Tworzywo, Paktofonika, Justyna Szafran, Felicjan Andrzejczak. Do zespołu dołączył w 2013 roku, wzbogacając aranżacje i brzmienie zespołu.


Michał Bednarz (perkusja) – absolwent Wrocławskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej oraz Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu na wydziale Jazz i Muzyka Estradowa. Muzyk sesyjny oraz nauczyciel gry na perkusji. Współpracował z: Esqarial, Trzynasta w Samo Południe, Adam Fulara - Full X Trio, Frele. Z zespołem Trzynasta w Samo Południe brał udział w talent show X-Factor, docierając do finałowego etapu programu. Owocem był kontrakt z Sony Music Polska oraz płyta Hell Yeah wydana w 2014, a zespół zagrał kilkadziesiąt koncertów, w tym dwukrotnie w ramach Przystanku Woodstock. W 2017 rozpoczął trzyletnią współpracę z popowym zespołem ze Śląska – Frele. Wśród wielu koncertów należy wyróżnić występ na OFF Festivalu w 2017. W 2018 podjął współpracę z Teatrem Muzycznym Capitol we Wrocławiu przy spektaklu Blaszany Bębenek. Od 2019 współpracuje z Justyną Szafran i z projektem Sztylety. W 2019 roku założył Szkołę Perkusyjną Top Cios, która działa w trzech lokalizacjach: we Wrocławiu, Trzebnicy oraz Środzie Śląskiej. W zespole od 2008 roku.


Szymon Caban (kontrabas) – absolwent Wrocławskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w klasie Adama Skrzypka i Macieja Garbowskiego oraz Państwowej Szkoły Muzycznej II Stopnia im. Ryszarda Bukowskiego we Wrocławiu w klasie Tomasza Borskiego. Brał udział w wielu festiwalach. Podążając za muzyczną pasją uczestniczył w warsztatach jazzowych, m.in. z wybitnymi kontrabasistami: J. Niedzielą-Meirą, R. Carterem, G. Peacockiem. Członek Polskiego Stowarzyszenia Jazzowego Wrocław. Na co dzień również architekt, od 2012 roku właściciel pracowni projektowej CB STUDIO, absolwent wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej o specjalności Ochrona Zabytków, Certyfikowany Europejski Mistrz Budownictwa Pasywnego i Energooszczędnego (PHI Darmstadt). W zespole Ansambl Peregrinus od 2008 roku.

mb234cef98f93785.jpeg

Zespół muzyczny Ansambl Peregrinus (dosł. ‘wędrowiec’) powstał w 2008 roku we Wrocławiu. Tworzą go profesjonalni muzycy – absolwenci Akademii Muzycznej we Wrocławiu oraz Wrocławskiej Szkoły Jazzu. Od początku swojej działalności, zespół jest zaangażowany w dialog międzykulturowy, edukację muzyczną. Muzyka zespołu Ansambl Peregrinus to wędrówka w czasie i przestrzeni, po orientalnych kulturach Bliskiego Wschodu i basenu Morza Śródziemnego. Muzyczna podróż od starożytnej Persji i Iraku, przez średniowieczną sefardyjską i mauretańską Hiszpanię, po barokową, chrześcijańską Europę, w aranżacjach współczesnych wrocławskich muzyków, otwartych na Świat i Europę.


Zespół ma na swoim koncie wiele występów w Polsce i za granicą. W 2011 roku zespół wydał płytę przy wsparciu ze strony MSWiA pt. Muzyczna jutra – śladami Tatarów, która była w swoim założeniu prezentacją wybranych melodii tatarskich ze zbiorów krymskich, baszkirskich, kazańskich i mongolskich w autorskich aranżacjach zespołu. Wydanie drugie tej płyty zostało sfinansowane przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych. W 2018 roku, w rozszerzeniu działalności zespołu jego lider, Piotr Michałowski wraz z kontrabasistą Żenią Betlińskim oraz poetą i pisarzem Musą Czachorowskim wydali z dofinansowaniem MSWiA audiobook pt. Baju, baju z tatarskiego kraju, na który składają się bajki tatarskie ze zbiorów krymskim, rosyjskich i z Tatarstanu oraz własne autorskie kompozycje i aranżacje, inspirowane etniczną muzyką krymskotatarską, mongolską i orientalną, a także w dużej mierze muzyką współczesną z pogranicza awangardy i jazzu.


s424ac4580f0a6b3.jpeg

Nagrania w Studio ODBIORNIK w Obornikach Śląskich (maj 2021 r.)

h75cedfd6b8985cd.jpeg

le06265a372c18f3.jpeg

s44dfd06d9bf0d31.jpeg

bd6e16ed7914292d.jpeg

Dziękujemy za wsparcie ;)


Ansambl Peregrinus

English below:

mcfdc38bc11d5e3d.jpeg


The album "Hamada" will contain 12 ethno-jazz arrangements of melodies from the rich tradition of, among others, Crimean Tatars, Turkic-Tatar, Bashkir, Old Uralic, Oriental, Uzbek or Dagestani music. This 60-minute journey through the cultures of the Orient will be the culmination of 12 years experiences of the Ansambl Peregrinus group from Wrocław, Poland. The CD will be available in a physical edition (1000 copies) and as audio files on the Internet (including on Soundcloud, Bandcamp, or the Bibliotekatatarska.pl portal). Our goal is to popularize very interesting and little known Tatar and oriental melodies, that we have developed in our ethno-jazz arrangements. The sound of the album will be on the border of modern electric and acoustic jazz, fusion and World Music.


The songs from the album "Hamada" will be pre-premiered in the soundtrack of the documentary series (8 episodes) entitled "Polish Tatars", produced for TVP DOKUMENT (Polish Television “Document”) by the SOS MUSIC agency. Broadcast has started from July 18 and will last for 8 consecutive weekends.


o164b3310a30d924.jpeg


We will allocate the collected funds to:

1) mixing and mastering of recordings

2) production of video materials from the recording session

3) graphic design and artwork of the cover

4) printing, embossing and packaging of physical copies of the publication (1000 pcs.)

5) costs of shipment of physical discs to donors

 

Partners:

MZR based in Białystok

Ministry of the Interior and Administration (National and Ethnic Minorities)

MICRO ART CENTER

FOTOTONY Foundation

Studio ODBIORNIK


Band members:

Piotr Michałowski - arrangements, electric and acoustic guitars

Grzegorz Rdzak - arrangements, piano

Michał Bednarz - drums

Szymon Caban - double bass

 

Photographs - Magdalena Maciołek (FOTOTONY Foundation)

Realization of recordings / mix / mastering - Jacek Maciołek (Studio ODBIORNIK)

Kacper Lipiński - cover design, artwork

Barbara Pawlic-Miśkiewicz - project coordination


k6a4125fef8429b4.jpeg


Musicians creating the album "Hamada":

Piotr Michałowski (guitars, arrangements, production) - a graduate of cultural studies at the University of Wrocław (2007), graduated from musicology at the University of Wrocław (2008) and the Wrocław Jazz School (2011). A graduate of postgraduate studies "Administration and entrepreneurship in culture" (DWSSP ASESOR Wrocław, 2010) and "Cultural diplomacy" (Jagiellonian University in Krakow, 2021). Participant of international guitar master classes such as Jean Francois Prins or Kurt Rosenwinkel. Qualified moderator (Polish-American Freedom Foundation) and consultant of the National Cultural Center. He has  completed a course in creativity and musical innovation at Stanford University in California (2014). Manager and co-founder of the band "Ansambl Peregrinus", as well as "Oriental duo" with Żenia Betliński, the duet "EmSo & Majk" (with Ela Sokołowska), "Fonosfera Plus". Winner of the Creative Europe grant "i-Portunus Music-2" (2021) for the production of music for an animated film (production: Greece, Iran, Thailand). Since 2013, under the name of Micro Art Center, he has been involved in artistic activities, composing theater music, collaborating with many musicians, creating local and international music projects, giving concerts in Poland and abroad. Vice-president of the European Network of Cultural Centers ENCC based in Brussels.

 

Grzegorz Rdzak (piano, arrangements) - composer, multi-instrumentalist, vocalist, music producer. A graduate of Karol Szymanowski Musical College in Wrocław and the Karol Lipiński Academy of Music in Wrocław in the piano class of prof. Grzegorz Kurzyński. The author of music for the theatrical performance “Mock. Black Burlesque” dir. by Konrad Imiela (the Musical Theater Capitol in Wrocław). He has collaborated and performed with many artists, including: with the RusT band at the Pol'and'Rock Festival, with Fisz / Emade Tworzywo at the Open'er Festival in Gdańsk. He was the author of the arrangement and instrumentalist in the concert “Pejzaż bez Ciebie - Edward Stachura”, organized by TVP1 in Toruń in 2019. For many years was associated with the scene of alternative music and hip-hop. Among the people with whom he cooperated are Ten Typ Mes, Paulina Przybysz, Kasia Lins, Rosalie, Justyna Święs, Krystyna Prońko, The Blu Mantic, Eldo, Krzysztof Zalewski, RusT, Albo Inaczej 2, Patrycja Zarychta, Fisz Emade Tworzywo, Paktofonika, Justyna Szafran, Felicjan Andrzejczak. He has joined Ansambl Peregrinus in 2013, enriching the arrangements and sound of the band.

 

Michał Bednarz (drums) - a graduate of the Wrocław Jazz School and the Karol Lipiński Academy of Music in Wrocław at the Faculty of Jazz and Entertainment Music. Side musician and percussion teacher. He has collaborated with: Esqarial, Trzynasta w Samo Południe, Adam Fulara - Full X Trio, Frele. With the band Trzynasta w Samo Południe he took part in the X-Factor talent show, reaching the final stage of the program. The result was a contract with Sony Music Polska and the album “Hell Yeah” released in 2014, and the band played several dozen concerts, including twice as part of “Przystanek Woodstock”. In 2017, he has started a three-year collaboration with a pop band from Silesia – “Frele”. Among the many concerts, the 2017 OFF Festival should be highlighted. In 2018, he collaborated with the Music Theater Capitol in Wrocław on the “Blaszany Bębenek” performance. Since 2019, he has been cooperating with Justyna Szafran and the Sztylety project. In 2019, he founded the “Top Cios Percussion School”, which operates in three locations: in Wrocław, Trzebnica and Środa Śląska. In the group Ansambl Peregrinus since 2008.

 

Szymon Caban (double bass) - a graduate of the Wrocław Jazz School in the class of Adam Skrzypek and Maciej Garbowski, and the class Tomasz Borski of the Ryszard Bukowski’s Wrocław School of Music. He has taken part in many festivals. Following his musical passion, he has participated in jazz workshops, incl. with outstanding double bass players: J. Niedziela-Meira, R. Carter, G. Peacock. Member of the Polish Jazz Association, branch of Wrocław. He is also an architect on a daily basis. In the group Ansambl Peregrinus since 2008.  


mb9d469f2e1cb7e8.jpeg


The music group Ansambl Peregrinus (literally 'the wanderer') was founded in 2008 in Wrocław, by professional musicians - graduates of the Academy of Music in Wrocław and the Wrocław Jazz School. From the beginning of its activity, the group has been involved in intercultural dialogue and music education. The music of the Ansambl Peregrinus is a journey in time and space, through the oriental cultures of the Middle East and the Mediterranean basin. A musical trip from ancient Persia and Iraq, through medieval Sephardic and Moorish Spain, to baroque, Christian Europe, with music being arranged by contemporary musicians from Wrocław, open to Europe and the world.

 

Ansambl Peregrinus has performed many times in Poland and abroad. In 2011, the band released an album with the support of the Ministry of Interior and Administration entitled “Music from the Yurt – following the traces of Tatars”, which was by definition a presentation of selected Tatar melodies from the Crimean, Bashkir, Kazan and Mongolian collections in original arrangements of the ensemble. The second edition of this album was financed by the Ministry of Foreign Affairs. In 2018, in the expansion of the band's activities, its leader, Piotr Michałowski, together with the double bass player Żenia Betliński and the poet and writer Musa Czachorowski, published an audiobook entitled “Baju, baju z tatarskiego kraju” (“Once upon a time in the Tatar Country”), which consists of Tatar fairy tales from Crimean, Russian and Tatarstan collections as well as own original compositions and arrangements, inspired by ethnic Crimean Tatar, Mongolian and oriental music, and largely by the contemporary music from the borderline of avant-garde and jazz.


xd1fc07c375b8add.jpeg

Recordings at Studio ODBIORNIK in Oborniki Śląskie (May 2021)

n723b5f7bdfad32b.jpeg

d30136659961988f.jpeg

e88ae254b7f1190f.jpeg

t0bd7650b59fdf12.jpeg

Thanks for your support ;)

---

Best greetings,

Ansambl Peregrinus

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 16

preloader

Nasi użytkownicy założyli

892 103 zrzutki

i zebrali

833 327 874 zł

A ty na co dziś zbierasz?