Informatycy Na Rowery jadą dla Zuzi Barczak koniec za 14 dni ID: 85rxv4

Informatycy Na Rowery jadą dla Zuzi Barczak

Zebrano 1 180 zł
z kwoty 12 000 zł

9 %

WPŁAĆ

Pomóż udostępniając zrzutkę!

380
udostępnień

Krótki opis zrzutki (tylko tekst)


Już w połowie czerwca odbędzie się kolejna edycja wyprawy charytatywnej “Informatycy na Rowery”, która już od prawie 10 lat odbywa się regularnie i integruje osoby ze szczecińskiej branży IT, pomagając przy tym potrzebującym. Do tej pory informatycy zebrali już ponad 60 tysięcy złotych. W tym roku jadą dla Zuzanny Barczak, córki jednego z uczestników akcji, która choruje na SMA - rdzeniowy zanik mięśni.


Opis zrzutki (tutaj oprócz tekstu dodasz też zdjęcia - użyj edytora po lewej stronie)

Zuzanka urodziła się 5 czerwca 2018 roku jako zdrowa dziewczynka. Kiedy miała 2,5 miesiąca zaczęła coraz mniej ruszać nogami. Po wstępnej diagnozie obniżonego napięcia mięśniowego i rehabilitacji jej stan nie polepszał się. Okazało się, że choruje na SMA - rdzeniowy zanik mięśni. “Szybkiemu osłabieniu ulegają mięśnie kończyn, tułowia, płuc i przełyku, co zazwyczaj prowadzi do niewydolności oddechowej i utraty zdolności przełykania. SMA jest najczęstszą genetycznie uwarunkowaną przyczyną śmierci niemowląt i małych dzieci.” [za fsma.pl] Życie rodziców Zuzi z dnia na dzień zmieniło się w walkę o jej życie.

Obecnie Zuzia znajduje się w badaniu klinicznym, w którym dostaje eksperymentalny lek i być może w przyszłości ma szansę prowadzić w miarę normalne życie. Dzięki intensywnym ćwiczeniom widać już pierwsze postępy. Zuzia jest coraz silniejsza jednak przed nią jeszcze długa droga. Potrzeba dalszej codziennej rehabilitacji (koszt ok 2000 zł/mc) i wielu kosztownych sprzętów (ortezy, gorset, pionizator, wózek inwalidzki). Dzięki wózkowi Panthera będzie bardziej samodzielna i będzie mogła gonić mamę po domu. :)


Więcej informacji o historii Zuzi znajdziecie na stronie:

https://zuziabarczak.pl

oraz

https://www.facebook.com/ZuziaBarczak

#ZuziaWalcz

Plan tegorocznej wyprawy charytatywnejInformatycy w tym roku planują powrót na trasę, od której wszystko się zaczęło. Po zwiedzeniu Skandynawii oraz przejechania całej wschodniej ściany Polski, ruszają na trasę Odra-Nysa, tylko w przeciwnym kierunku niż zazwyczaj. Założeniem jest ruszyć ze Szczecina i w ciągu 4 dni dojechać do Czech, do miejscowości Kristofovo-Udoli, która zawsze była miejscem startu całej wyprawy. Tam odbędzie się uroczyste podsumowanie wyprawy oraz powrót autobusem do Szczecina. Dla chętnych przewidziana jest również możliwość powrotu na rowerach szosowych “na raz”. Po liście uczestników widzimy, że jest już kilku odważnych. ;)


Głównym celem akcji jest pomoc potrzebującym. Zawsze zaczynamy od kręgu najbliższych znajomych oraz rodziny. Do tej pory w całą akcję, oprócz informatyków ze szczecińskich firm, wielokrotnie angażowały się osoby z oddziałów Squiz w UK, USA oraz Australii. Oprócz wsparcia finansowego, zdarzyło im się nawet przyjechać specjalnie do Polski, aby przeżyć przygodę razem z nami i pomóc. Za każdym razem gdy widzę takie poruszenie i motywację, cieszę się, że akcja, która początkowo była małą wyprawą kilku pasjonatów, stała się ważnym punktem na liście lokalnych akcji charytatywnych” – mówi Rafał Źróbecki, Organizator i Pomysłodawca akcji “Informatycy na Rowery”.


Informacje organizacyjne


W tym roku akcja “Informatycy na Rowery” potrwa od 19 do 23 czerwca. Start zaplanowany jest na godzinę 9:00 spod firmy Squiz Poland, która mieści się przy Al. Wojska Polskiego 184c/20.


Zapraszamy wszystkich chętnych oraz sympatyków akcji do pożegnania drużyny. Więcej informacji o całej akcji znaleźć można na stronie: http://informatycynarowery.pl/, natomiast relacja z wyprawy odbędzie się między innymi Facebooku: https://www.facebook.com/InformatycyNaRowery/.

Tytuł Twojego zdjęcia.

Co przedstawia?

Organizator nie dodał jeszcze żadnych aktualności

Aby dodać komentarz lub

Marcin Pochocki

zdrówka kochana

K
500 zł
Kornelia i Miłosz
M
125 zł
m00se
Marcin Pochocki
100 zł
Marcin Pochocki
M
100 zł
m00ee
A
100 zł
andrzej
Dane ukryte
50 zł
Dane ukryte
MJ
50 zł
Maria Jagiełka
KW
25 zł
Klaudia Warzecha
GG
25 zł
Gosia Golewska
M
25 zł
Marta
K
20 zł
kasia
Dane ukryte
10 zł
Dane ukryte
O
ukryta
Ola

Najwięcej środków dzięki udostępnieniom

Pierwsza wpłata

Najwyższa wpłata

K
500 zł
Kornelia i Miłosz
Nasi użytkownicy założyli

319 090 zrzutek

Pomóż zebrać 12 000 zł dokonując wpłaty przez płatności on-line lub przelewem tradycyjnym.

Pomóż udostępniając zrzutkę!

380
udostępnień

Zorganizuj własną zrzutkę na dowolny cel:

Google Play
App Store

Zrzutka.pl używa plików cookies niezbędnych do działania strony, a także takich służących do analizy ruchu oraz pozwalających nam na optymalizację działania serwisu. Używamy także cookies niezbędnych do skutecznego marketingu usług własnych. Czytaj więcej: polityka prywatności.

Uwaga - zmianie uległa nasza polityka prywatności.