id: 85rxv4

Informatycy Na Rowery jadą dla Zuzi Barczak

Informatycy Na Rowery jadą dla Zuzi Barczak

Opis zrzutki

Już w połowie czerwca odbędzie się kolejna edycja wyprawy charytatywnej “Informatycy na Rowery”, która już od prawie 10 lat odbywa się regularnie i integruje osoby ze szczecińskiej branży IT, pomagając przy tym potrzebującym. Do tej pory informatycy zebrali już ponad 60 tysięcy złotych. W tym roku jadą dla Zuzanny Barczak, córki jednego z uczestników akcji, która choruje na SMA - rdzeniowy zanik mięśni.

Zuzanka urodziła się 5 czerwca 2018 roku jako zdrowa dziewczynka. Kiedy miała 2,5 miesiąca zaczęła coraz mniej ruszać nogami. Po wstępnej diagnozie obniżonego napięcia mięśniowego i rehabilitacji jej stan nie polepszał się. Okazało się, że choruje na SMA - rdzeniowy zanik mięśni. “Szybkiemu osłabieniu ulegają mięśnie kończyn, tułowia, płuc i przełyku, co zazwyczaj prowadzi do niewydolności oddechowej i utraty zdolności przełykania. SMA jest najczęstszą genetycznie uwarunkowaną przyczyną śmierci niemowląt i małych dzieci.” [za fsma.pl] Życie rodziców Zuzi z dnia na dzień zmieniło się w walkę o jej życie.

Obecnie Zuzia znajduje się w badaniu klinicznym, w którym dostaje eksperymentalny lek i być może w przyszłości ma szansę prowadzić w miarę normalne życie. Dzięki codziennej rehabilitacji i intensywnym ćwiczeniom widać już pierwsze postępy. Zuzia jest coraz silniejsza jednak przed nią jeszcze długa droga. Potrzeba dalszej codziennej rehabilitacji (koszt ok 2000 zł/mc) i wielu kosztownych sprzętów (ortezy, gorset, pionizator, wózek inwalidzki). Dzięki wózkowi Panthera będzie bardziej samodzielna i będzie mogła gonić mamę po domu. :)

Więcej informacji o historii Zuzi znajdziecie na stronie:

https://zuziabarczak.pl

oraz

https://www.facebook.com/ZuziaBarczak

#ZuziaWalcz

Plan tegorocznej wyprawy charytatywnej

Informatycy w tym roku planują powrót na trasę, od której wszystko się zaczęło. Po zwiedzeniu Skandynawii oraz przejechania całej wschodniej ściany Polski, ruszają na trasę Odra-Nysa, tylko w przeciwnym kierunku niż zazwyczaj. Założeniem jest ruszyć ze Szczecina i w ciągu 4 dni dojechać do Czech, do miejscowości Chrastava. Tam odbędzie się uroczyste podsumowanie wyprawy oraz powrót autobusem do Szczecina. Dla chętnych przewidziana jest również możliwość powrotu na rowerach szosowych “na raz”. Po liście uczestników widzimy, że jest już kilku odważnych. ;)

“Głównymi celami akcji są aktywizacja sportowa informatyków oraz pomoc potrzebującym dzieciom z naszego najbliższego otoczenia. Informatycy stawiają sobie ambitny, wytrzymałościowy cel, do którego realizacji przygotowują się tygodniami, co świetnie przekłada się na poprawę zdrowia i kondycji. Rodzina, znajomi, kibicują uczestnikom poprzez wpłaty na zbiórkę charytatywną. W tym roku jedziemy dla Zuzanny, córeczki naszego kolegi. Za każdym razem gdy widzę takie poruszenie i motywację, cieszę się, że akcja, która początkowo była małą wyprawą kilku pasjonatów, stała się ważnym punktem na liście lokalnych akcji charytatywnych” – mówi Rafał Źróbecki, Organizator i Pomysłodawca akcji “Informatycy na Rowery”.

Informacje organizacyjne

W tym roku akcja “Informatycy na Rowery” potrwa od 19 do 23 czerwca. Start zaplanowany jest na godzinę 8:00 spod firmy Squiz Poland, która mieści się przy Al. Wojska Polskiego 184c/20.

Zapraszamy wszystkich chętnych oraz sympatyków akcji do pożegnania drużyny. Więcej informacji o całej akcji znaleźć można na stronie: http://informatycynarowery.pl/, natomiast relacja z wyprawy odbędzie się między innymi Facebooku: https://www.facebook.com/InformatycyNaRowery/.

Tytuł Twojego zdjęcia.

Co przedstawia?

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 110

TM
Tomasz Mackowiak
5 400 zł
W
WojtekBezPortek
1 300 zł
K
Kornelia i Miłosz
500 zł
JR
Jason Reber
380 zł
MM
Mikołaj Milewski
300 zł
RS
Rafał Szarafiński
250 zł
 
Dane ukryte
200 zł
EH
Ewa Haas
200 zł
E
Eliza I Michal
200 zł
JB
Jadwiga Barczak
200 zł
Zobacz więcej

Komentarze 13

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

677 188 zrzutek

i zebrali

437 850 392 zł

A ty na co dziś zbierasz?