id: 868hct

Czy pomożesz nam w walce o zdrowie Mateuszka?

Czy pomożesz nam w walce o zdrowie Mateuszka?

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Nasi użytkownicy założyli 1 168 205 zrzutek i zebrali 1 216 350 809 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

„Pomóż mi - ja chcę żyć” Odwróciłam się, aby ukryć łzy płynące strumieniami po mojej twarzy, gdy Mateuszek, wyciągając rękę w moją stronę wypowiedział te słowa. Spokojnym tonem odpowiedziałam – „Mateuszku nie martw się. Jesteśmy z Tobą i damy radę. Jak zawsze”. Dziś, po kilku miesiącach kolejnej walki o życie wiemy, że sami nie damy rady.

868hct-d3241098.png

Mateusz ma 11 lat. Po urodzeniu zdiagnozowano u niego niewydolność nerek spowodowaną przerostem zastawki cewki tylnej. Z tego powodu od pierwszych dni życia musiał być dializowany. W sierpniu 2010 roku przeszedł przeszczep nerki. Życie po przeszczepie to kolejny etap leczenia, jednak rozbudził on w Mateuszku nadzieję na normalną przyszłość. Przeszczep pozwolił mu chodzić do szkoły i realizować jego największą pasję – grę w piłkę.

868hct-67d489.png

Niestety radość nie trwała długo. W marcu 2019 roku Mateusz źle się poczuł. Początkowo lekarze podejrzewali grypę, zapalenie zatok i jelit. Dopiero po 4 tygodniach niewyobrażalnych cierpień, specjaliści z Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie postawili właściwą diagnozę. Białaczka / Chłoniak Burkitta - podstępny nowotwór, który na powrót zniszczył marzenia i sprawił, że życie stało się koszmarem. Od tego momentu rozpoczęła się walka o życie Mateusza. Konieczna była intensywna i bardzo silna chemioterapia, która spowodowała wiele powikłań i stała się przyczyną cierpienia. Przeszczepiona nerka przestała prawidłowo pracować. Mateusz znów powrócił na całodobowe dializy. Pojawiły się biegunki, wymioty, bóle brzucha, gorączka, poważne infekcje, rany w buzi i przełyku. Przestał chodzić i jeść. Stan w jakim się znajduje, sprawia, że karmiony jest dożylnie, a leki przyjmuje przez sondę. Mateusz ma wiele marzeń i pasji. Tym największym jest zwycięstwo z chorobą. Jest silny i dzielny ale potrzebuje środków i wsparcia do codziennej walki.

Państwa wsparcie finansowe pomoże mu powrócić do zdrowia. Zgromadzone środki zostaną przeznaczone na zakup leków, rehabilitację, koszty dojazdów i pobytu w szpitalu, środki medyczne i wózek inwalidzki. Dziękujemy za każdy gest Państwa dobrej woli, modlitwę i bycie z nami i Mateuszkiem w tym ciężkim dla nas momencie życia.

Rodzice i brat Mateuszka

Małgorzata, Bartosz i Dawidek

English below:

„Pomóż mi - ja chcę żyć” Odwróciłam się, aby ukryć łzy płynące strumieniami po mojej twarzy, gdy Mateuszek, wyciągając rękę w moją stronę wypowiedział te słowa. Spokojnym tonem odpowiedziałam – „Mateuszku nie martw się. Jesteśmy z Tobą i damy radę. Jak zawsze”. Dziś, po kilku miesiącach kolejnej walki o życie wiem, że sami nie damy rady.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 439

preloader

Komentarze 51

 
2500 znaków