id: 86knnp

Łóżko rehabilitacyjne dla Kingi Bogusz

Łóżko rehabilitacyjne dla Kingi Bogusz

Nasi użytkownicy założyli 980 701 zrzutek i zebrali 1 002 390 836 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Siedemnastoletnia Kinga Bogusz od drugiego roku życia zmaga się z chorobami genetycznymi: ataksją-teleangiektazją i ziarniniakami sarkoidalnymi oraz niedoborem odporności. Pierwszym zaobserwowanym objawem choroby u dziewczynki była plamka na policzku, która pojawiła się w 2007 roku. Po roku trzyletnia Kinga znalazła się w szpitalu z powodu zaburzeń chodu i połykania. Pełną diagnozę lekarze postawili w 2011 roku, gdy dziewczynka miała 6 lat.

Od 2012 roku, raz na 4 tygodnie, rodzice -  Ania i Hubert, wożą Kingę do szpitala do Lublina na wlewy immunoglobulinowe. Raz w miesiącu Kinga jeździ z rodzicami do specjalistów – lekarzy immunologów do Warszawy. Od 2019 roku Kinga jest objęta badaniem klinicznym – ma podawany deksametazon. Raz na 6 tygodni dziewczynka jest rehabilitowana w lokalnej przychodni.

Pomimo wszelkich starań lekarzy, pomocy fundacji i wsparcia najbliższych, choroby Kingi postępują – dziewczynka ma bardzo duże zaburzenia równowagi i problemy z poruszaniem się – potrzebuje stałej pomocy w codziennym funkcjonowaniu.

Kinga musi korzystać z dwóch wózków inwalidzkich – zwykłego i elektrycznego oraz łóżka rehabilitacyjnego, potrzebuje również specjalistycznego nawilżacza powietrza.

Częste wyjazdy do lekarzy, serwis i wymiana akumulatorów w wózku elektrycznym oraz zakup filtrów do nawilżacza powietrza stanowią dla rodziny duże obciążenie finansowe.

Kinga jest uczennicą Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Krasnymstawie. Ze względu na stan zdrowia, dziewczynka nie może uczestniczyć w zajęciach w szkole – korzysta z nauczania indywidualnego w domu. Kinga lubi pieczenie i gotowanie, jej pasją jest rękodzieło – szczególnie praca z drewnem.

Kinga jest wesołą, pogodną osobą i stara się skorzystać jak najwięcej z każdego dnia. Kocha zwierzęta oraz jazdę quadem. Pomimo wielu ograniczeń Kinga robi wszystko, żebu funkcjonować normalnie.

Rodzice Kingi chcieliby ułatwić córce codzienne funkcjonowanie poprzez zakup nowego łóżka rehabilitacyjnego i remont jej pokoju. Zakup nowego łóżka i dostosowanie pokoju do potrzeb dziewczynki szacują na kwotę 10 000 zł. To duży wydatek dla rodziny Kingi, dlatego organizatorzy turnieju pragną pomóc jej zebrać potrzebne fundusze.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 42

ŁN
Łukasz Numrych
ukryta
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
100 zł
KR
Krysia
100 zł
 
Dane ukryte
ukryta
RZ
Radek i emilka
600 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Użytkownik niezarejestrowany
100 zł
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
150 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!