Ceramiczny Szlak Ulicy Nawrot - Tablica SP 22 w Łodzi #N12 (#N14)
Ceramiczny Szlak Ulicy Nawrot - Tablica SP 22 w Łodzi #N12 (#N14)
Nasi użytkownicy założyli 1 261 301 zrzutek i zebrali 1 447 757 229 zł
A ty na co dziś zbierasz?
Opis zrzutki
Szkoła to nie tylko miejsce, ale również wiązka wspomnień, emocji, relacji – konglomerat sensów, wspomnień i ludzi, do którego często wracamy myślami. To przestrzeń, która nas kształtuje, inspiruje, wprowadza w życie i na zawsze pozostaje związana z naszą młodością głębokimi więzami sentymentalnymi. Dlatego to klasowe przyjaźnie są często znajomościami na całe życie. Nie zawsze jednak możemy jako dorośli odwiedzić mury swojej dawnej szkoły.
Chociażby wtedy, kiedy placówka już nie istnieje. Tak jest w przypadku dawnej Szkoły Podstawowej nr 22 im. Emilii Plater, mieszczącej się niegdyś przy ul. Nawrot 12 w Łodzi. Nie ma jej na mapie miasta od końca lat 60. ubiegłego wieku. Ale dawne uczennice i uczniowie, rozsiani po całym świecie, nadal wracają do niej wspomnieniami. Wielu wciąż utrzymuje ze sobą kontakt, regularnie się spotykając. Budynek „Platerówki”, to dzisiaj biurowiec, gdzie próżno szukać śladów działalności edukacyjnej.
Z inicjatywy absolwentów SP 22, a także Marcina Nowickiego – autora książki „Nawrotem, tam i z powrotem” i twórcy strony Nawrot Ending Story oraz Marii Nowakowskiej z Fundacji „Tyle Piękna” (absolwentki liceum, które mieściło się na przełomie XX i XXI wieku w murach dawnej SP 22), zawiązał się pomysł upamiętnienia SP 22 oraz Społecznego Liceum Ogólnokształcącego kompozycją z ręcznie malowanych artystycznych płytek, które zostaną umieszczone w bezpośrednim sąsiedztwie posesji, gdzie mieściły się obie placówki tworząc swoisty ceramiczny mural.
Projekt ten będzie częścią Ceramicznego Szlaku Ulicy Nawrot, który zapoczątkowano w grudniu 2023 roku w prześwicie bramnym przy ul. Nawrot 2. Zastosowane w projekcie grafiki, będą nawiązywały do elementów związanych ze szkołą: tarcza szkolna SP 22, podobizna patronki szkoły (Emilia Plater), przybory do nauki, herb liceum społecznego.
Powyżej projekt w procesie, przed ostatecznym kolorowaniem.
Koszt zrzutki zawiera wykonanie artystyczne projektu, materiały, wypalenie i montaż kompozycji ceramicznej o wymiarach 60x40 cm.
Ewentualna nadwyżka środków wpłaconych na projekt zostanie przeznaczona na dalszy rozwój Ceramicznego Szlaku Ulicy Nawrot.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.
Stwórz swój własny link do promocji zrzutki i sprawdzaj ile osób odwiedziło i wsparło tę zrzutkę z twojego polecenia! Dowiedz się więcej.
Stwórz swój własny link do promocji zrzutki i sprawdzaj ile osób odwiedziło i wsparło tę zrzutkę z twojego polecenia! Dowiedz się więcej.