id: 86wz5p

Na leczenie Ciri

Na leczenie Ciri

Nasi użytkownicy założyli 1 167 391 zrzutek i zebrali 1 214 873 457 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Prośba o wsparcie w leczeniu psa mojej przyjaciółki Julii


2gAUtkpThVOMbRTG.jpg


Julia posiada dwa psy: Ogara i Ciri. Ogar jest niewidomym psem rasy ogar polski, jest już w podeszłym wieku. Ciri jest 8-letnim psem rasy łajka jakucka. Ciri jest bardzo energicznym psem, lubi spędzać czas na świeżym powietrzu i jest chętna na trening wszelakich sztuczek i zabawę ze swoją opiekunką. Niestety, trzy tygodnie temu, w piątkowy wieczór 13 stycznia coś się stało - stan Ciri się pogorszył.

Pełen energii skoczny wilk zaczął mieć problemy z oddychaniem. Początkowo myśleliśmy, że to zwykłe zatrucie pokarmowe i po przepisaniu probiotyków i węgla zostali wysłani do domu. Stan z godziny na godzinę coraz bardziej się pogarszał. Psiak nie mógł się ułożyć, widocznie był zmęczony ale przed położeniem coś go powstrzymywało. Oddech był płytki i cichy, więc Ciri została zabrana ponownie do lekarza. U weterynarza, podczas próby zrobienia prześwietlenia klatki piersiowej Ciri miała zapaść i przestała oddychać. Lekarze aby ją ustabilizować poddali ją narkozie i próbowali usnąć ogromne ilości powietrza gromadzące się w klatce piersiowej przy pomocy strzykawek. Sytuacja była bardzo zła, doszło do krótkiego niedotlenienia mózgu i Julia została około 1 w nocy postawiona przed wyborem - eutanazja albo próba zadrenowania klatki piersiowej. Jednak zaznaczone było, że Ciri może nie przetrwać nocy, ponieważ powietrza w klatce piersiowej przybywało i przybywało, ale nie wiadomo było skąd - badania krwi, USG, RTG i endoskopia nie pokazały nam przyczyny skąd ta ogromna odma płucna - brak ciał obcych w płucach, brak śladów nowotworu czy złamanych żeber, które mogłyby naruszyć płuca. Potrzebny był tomograf komputerowy, lecz Ciri nie była w stanie oddychać bez pomocy tlenu, więc do czasu ustabilizowania jej stanu nie można było jej nawet przewieźć do kliniki, która miała tomograf na miejscu. Na szczęście, o 1:52 Julia dostała wiadomość "Ona też walczy. Ma teraz saturacje 100% i oddycha sama, bez respiratora, lekarz będzie dzwonić rano." Po pomyślnych zabiegach stan Ciri poprawił się, jednak pojawił się następny problem: koszty leczenia. Zabiegi takie jak wprowadzenie drenów, USG, badanie rentgenowskie i badanie tomografem komputerowym niestety nie należą do najtańszych usług.

Sytuację pogarsza fakt, że moja przyjaciółka właśnie traci pracę - poprzez likwidację oddziału firmy w naszym mieście i mimo pomocy przyjaciół i rodziny nie jest w stanie udźwignąć tego finansowo. Zwracam się wobec tego z prośbą o wsparcie kosztów leczenia Ciri - każda złotówka i każde udostępnienie się liczy.


eks8LqhkQPHeBB6D.jpg


Do zbiórki dołączam skany faktur za niektóre zabiegi i usługi dodatkowe typu transport zwierzaka(nie wszystkie, bo było tego więcej), które były wykonane na piesku.


eslet0WuMVtMVqKT.jpg


Z góry dziękuję za dobre serce, każdą wpłatę i udostępnienie

stGY7ttoSmxNz6zY.jpg

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 59

 
Dane ukryte
ukryta
DC
D. C.
50 zł
PP
Pedro
20 zł
MB
Mateusz
40 zł
AM
Ada&Filip
100 zł
EI
Eve i Chipsio
20 zł
 
Użytkownik niezarejestrowany
2 zł
CU
Cukier
100 zł
DB
Moriturus
200 zł
 
Dane ukryte
ukryta
Zobacz więcej

Komentarze 3

 
2500 znaków
 • SF
  silesian frens

  coal gaming

  111 zł
 • KN
  Kasia

  Trzymajcie się najmocniej ❤️❤️

  100 zł
 • AH
  Adolf Hitler

  SUSHI IS GAY SUSHI IS GAY SUSHI IS GAY SUSHI IS GAY SUSHI IS GAY SUSHI IS GAY SUSHI IS GAY SUSHI IS GAY SUSHI IS GAY SUSHI IS GAY SUSHI IS GAY SUSHI IS GAY SUSHI IS GAY SUSHI IS GAY SUSHI IS GAY SUSHI IS GAY SUSHI IS GAY SUSHI IS GAY SUSHI IS GAY SUSHI IS GAY SUSHI IS GAY SUSHI IS GAY SUSHI IS GAY

  200 zł