GEOpraktyki: edycja III - w sercu Eurazji Zakończona 31.07.2017r ID: 86zd9k

GEOpraktyki: edycja III - w sercu Eurazji

Zebrano 2 260 zł
z kwoty 2 500 zł

90 %

WPŁAĆ

JEST ORGANIZATOREM ZRZUTKI


Ten profil jest zweryfikowany przelewem oraz jest połączony z Facebookiem

Zadaj pytanie organizatorowi tej zrzutki

Krótki opis zrzutki (tylko tekst)


Opis zrzutki (tutaj oprócz tekstu dodasz też zdjęcia - użyj edytora po lewej stronie)

Każda złotówka jest dla Nas na wagę złota, więc będziemy wdzięczni za nawet najbardziej symboliczne wpłaty :)

Natomiast jeśli chciałbyś otrzymać pocztówkę prosto z Kazachstanu to możemy się umówić, że za każdą wpłatę powyżej 40 złotych obdarujemy Cię taką osobistą pamiątką :D

Nie zapomnijcie odezwać się do organizatora ze swoim adresem! Nie otrzymujemy Waszych danych razem z wpłatą, więc bez pomocy nie będziemy w stanie obdarować Was piękną pocztówką :)

Mountain View

Nie daj się prosić, Panie na kazachskiej poczcie już czekają, aby podbić stempel prosto do Polski!

Mountain ViewDzień dobry, cześć i czołem!

Jesteśmy grupą studentów i doktorantów z Wydziału Nauk Geograficznych i Geologicznych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, których połączyła wiecznie odczuwana potrzeba poszerzania wiedzy i zdolności, szczególnie z zakresu nauk geograficznych i chęć konfrontowania jej z rzeczywistością. Przez ten niepohamowany i drzemiący w nas głód postanowiliśmy stworzyć projekt GEOpraktyki, którego głównym celem jest organizowanie wypraw do odległych krajów, gdzie aktywnie działający studenci wreszcie mogą zweryfikować swoją "książkową wiedzę" z tym co obiektywnie istnieje, a także mają możliwość przeprowadzania badań naukowych poszerzających ich umiejętności z zakresu działań praktycznych.

Mountain View


Jednym z założeń GEOpraktyk jest by z roku na rok coraz większa liczba aktywnych studentów mogła brać udział w projekcie.

Niestety, wiąże się to z rosnącymi problemami, jak chociażby organizacja transportu dla tak licznej grupy. Praktycznie niemożliwe staje się znalezienie noclegów za pomocą portalu couchsurfing.com, z którego korzystaliśmy podczas pierwszej wyprawy, więc drastycznie wzrastają wydatki na schroniska młodzieżowe i hostele. Ponadto w tym roku również będziemy prowadzić badania naukowe na LODOWCU, więc niezbędne nam jest odpowiednie wyposażenie, wyposażenie i… jeszcze raz wyposażenie!

Mountain View

Nasza ekipa w pełnym składzie :)


Rozpisany przez nas kosztorys przewiduje, że na całą 10-osobową wyprawę będziemy potrzebować ok. 70 tys. zł. Pieniądze, które chcemy zebrać poprzez stronę internetową zrzutka.pl, przeznaczymy na pokrycie części kosztów związanych z zakupem niezbędnego sprzętu turystycznego, opłacenie noclegów i wyżywienia. Jeśli uda nam się pozyskać kwotę wyższą od wyznaczonej, pokryje ona pozostałe elementy wspomnianego kosztorysu, umniejszając tym samym, proporcjonalnie do wzrastającej sumy pieniędzy, nasze pokłady stresów i niepokoi związanych z wyjazdem


Poprzednia edycja projektu „GEOpraktyki: Edycja II - na stokach Andów‟ odbyła się w zeszłym roku, kiedy to dziesiątka młodych geografów i podróżników przez 1,5 miesiąca odkrywała Boliwię. Wyprawa do samego końca stała pod ogromnym znakiem zapytania i tylko dzięki garstce absolutnie niesamowitych ludzi udało się nam połączyć jakoś koniec z końcem i rozpocząć „wyprawę po wiedzę‟! Wszystkie wyznaczone cele zostały zrealizowane, a my wróciliśmy z ledwo dającymi się unieść bagażami doświadczeń.

Sprawdź jak było (włącz pełny ekran):

W tym roku nasza 10-osobowa ekipa chce gonić za wiedzą na azjatyckim stepie. Podczas wyprawy, która trwać będzie od 1 do 31 lipca chcemy znaleźć czas na:

  • badania naukowe

- badania porównawcze zróżnicowania przestrzennego, zaludnienia i zagospodarowania Kazachstanu. W poprzednich edycjach GEOpraktyk zostały przeprowadzone badania zachowań przestrzennych człowieka na Plaza de Armas w Limie, Plaza Murillo w La Paz oraz na Starym Rynku w Poznaniu;

- badania transportu i modyfikacji osadów w systemie lodowcowym w górach Tien Szan i analiza porównawcza wyników z boliwijskich Andów. Celem badań będzie rozpoznanie zmian ich potencjału erodowania krajobrazu na przestrzeni ostatnich kilkuset lat;

- batymetria jeziora lodowcowego w obrębie lodowca Tuyuksu oraz stworzenie trójwymiarowego modelu jego dna;

- prowadzenie badań dobowej zmienności parowania potencjalnego przy pomocy ewaporometru umożliwiającego pomiar wielkości parowania wody z powierzchni swobodnych;

  • i oczywiście turystykę:

- wyprawa krajoznawcza do kanionu Charyn, jezior Tuzkol, Kaindy i Kolsay,

- wizyta w Altyn Emel National Park i Singing Barkhans,

- próba eksploracji rosyjskiej enklawy Bajkonur i wizyta na kosmodromie,

- obserwacja procesu wysychania jezior na przykładzie jeziora Aralskiego,

- zwiedzanie Astany i Ałma-aty,

- odwiedzenie malowniczego jeziora Burabay w północnej części kraju.


PS. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o zeszłorocznej i aktualnej wyprawie to zapraszamy na naszego facebooka (https://www.facebook.com/geopraktyki/) i stronę internetową (http://geopraktyki.amu.edu.pl).

A wiecie co jest kolejną absolutnie niesamowitą rzeczą w GEOpraktykach?Zostaliśmy objęci PATRONATEM MEDIALNYM przez magazyn National Geographic Polska!


Mountain View


Jakby tego było mało to potencjał naukowy został dostrzeżony także przed Poznański Oddział Polskiego Towarzystwa Geograficznego! Jak widać warto Nas wspierać, tak jak robią to najlepsi Geografowie ;)


Mountain View


Działalność Naszego zespołu jest możliwa dzięki wsparciu naszej uczelni, czyli Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. W szczególności dzięki dziekanowi Wydziału Nauk Geograficznych i Geologicznych, panu prof. UAM dr hab. Leszkowi Kasprzakowi

Mountain View

Organizator nie dodał jeszcze żadnych aktualności

Aby dodać komentarz lub

florian płocieniczak

29.06.2017 11:09

Pozdrawiam ekipę Geopraktyk, życzę zrealizowania w 110% Waszych planów i marzeń

Lucas Gorski

Lucas Gorski

26.06.2017 10:35

nie mogłem wpłacić dodatkowego grosza na szczęście :((((((

Sławomir Raflik

Sławomir Raflik

10.06.2017 7:44

Powodzenia !????

Ewa Wolanin

Ewa Wolanin

400 zł
Beata Latos

Beata Latos

300 zł
Wojciech Ewertowski

Wojciech Ewertowski

300 zł
Szymon Marciniak

Szymon Marciniak

256 zł
Lucas Gorski

Lucas Gorski

150 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

ukryta
Agata Staszak-Piekarska

Agata Staszak-Piekarska

100 zł
Sowa

Sowa

100 zł
Marek Nosek

Marek Nosek

77 zł
Sławomir Raflik

Sławomir Raflik

50 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

50 zł
Jadwiga Marczewska

Jadwiga Marczewska

50 zł
PN

PN

50 zł
Jola

Jola

50 zł
Marysia

Marysia

50 zł
Szumik

Szumik

50 zł
Maksymilian Puk

Maksymilian Puk

41 zł
Trebron Puchatek

Trebron Puchatek

40 zł
Adam

Adam

20 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

ukryta

Pomóż zebrać 2 500 zł dokonując wpłaty przez płatności on-line lub przelewem tradycyjnym.

Pomóż udostępniając zrzutkę!

97
udostępnień

Jak działa zrzutka.pl?

Jak to działa

Masz pomysł lub potrzebę? Określasz cel zrzutki, kwotę i gotowe!

Jak to działa

Dodajesz opis i zdjęcie. Zapraszasz uczestników w dowolny sposób.

Jak to działa

Od zebranych przez Ciebie środków nie pobieramy prowizji.