id: 8758kx

Wsparcie Buddyjskiego sanktuarium "Yangtorp" w Szwecji

Wsparcie Buddyjskiego sanktuarium "Yangtorp" w Szwecji

Nasi użytkownicy założyli 1 187 118 zrzutek i zebrali 1 248 129 881 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Witaj,


Yangtorp to wyjątkowe miejsce na mapie Europy. Świątynia została stworzona pod koniec lat 90 z inicjatywy Marcusa Bongarta, który jest Mistrzem Qigong'u, lekarzem medycyny chińskiej, oraz mnichem klasztoru Shaolin o imieniu ‘’Shi De Rui’’. Swoje życie poświęcił na zgłębianie wiedzy o człowieku. Zwiedził dużą część Świata i w swoich poszukiwaniach poznał różne kultury, jednak najbardziej przemówiła do niego filozofia i zasady życia reprezentowane przez stare tradycje Chińskiej filozofii życia i Buddyzmu. W pewnym momencie poczuł, że trzeba stworzyć fizyczne miejsce, w którym ludzie będą mogli zatrzymać się i zastanowić nad kierunkiem swojego życia, poznać narzędzia do pracy ze sobą, ze swoją energią, emocjami. By obudzić swój potencjał i świadomie zarządzać życiem.


Tutaj pojawia się Qigong, w naszych czasach popularny jako ćwiczenia fizyczne. Jednak u źródła jest to starożytna dziedzina, która zawiera w sobie wiedzę teoretyczną i praktyczną na temat zdrowego i higienicznego życia. Składają się na nią między innymi: ćwiczenia fizyczne, medytacje, odpowiedni sposób odżywiania, zachowania i myślenia. Wszystkie te elementy bazują na wiedzy i wielopokoleniowych zdobyczach Tradycyjnej Medycyny Chińskiej i są przekazywane przy okazji warsztatów i kursów organizowanych w Świątyni.


Misja jaka nam przyświeca to dawanie impulsu do zmiany i wzięcia odpowiedzialności za siebie na polu fizycznym, psychicznym i emocjonalnym. Zrozumieć wartość zdrowia i kultywacji energii życiowej, oraz szerzenie wiedzy i zrozumienia chińskiej tradycji, medycyny, filozofii i kultury poprzez edukację i terapię, posługując się modelem warsztatu pracy w oparciu o TCM, Qigong, Tai Chi i Kung Fu. W marcu stworzyliśmy możliwość przyjazdu do sanktuarium w ramach wolontariatu, gdzie z trochę innej strony można doświadczyć tego miejsca.


Wsparcie finansowe posłuży nam na rozwój działalności Świątyni, zakup niezbędnych narzędzi do utrzymania obiektu, oraz sprawienie by był on bardziej dostępny.


Serdeczne podziękowanie za datki, Amituofo.


Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Lokalizacja

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 9

MD
Monika D
500 zł
ER
Ewa Romańska
500 zł
MK
Magda
100 zł
 
Dane ukryte
ukryta
MZ
Magdalena Zielińska
300 zł
JB
Joanna
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
AS
Artur Sikora
100 zł
 
Dane ukryte
ukryta

Komentarze 1

 
2500 znaków