id: 87j7t7

Tylko bardzo kosztowna laseroterapia i rehabilitacja dadzą szansę Alankowi na nowe życie.

Tylko bardzo kosztowna laseroterapia i rehabilitacja dadzą szansę Alankowi na nowe życie.

7 385 zł 
z 333 400 zł
2%
103 dni do końca
117 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Alanek Sobczak, mały mieszkaniec miejscowości Biała (woj. łódzkie) miał 3 latka jak doszło do tragicznego wypadku. Podczas zabawy wpadł do miski z gorącą wodą. Obecnie rodzina stosuje terapię uciskową, która pomaga w zmniejszeniu blizn i zapobiega ich przerostowi i powstawaniu bliznowców. Chłopiec bardzo cierpi przy każdej zmianie opatrunków, a i ubranko uciskowe, które musi nosić powoduje bardzo duży dyskomfort. Alanek ma rozległe blizny, które szpecą. Dostał szansę na powrót do zdrowia w postaci laseroterapii i rehabilitacji. Jest to niestety niesłychanie kosztowne. Rodziny nie stać na takie zabiegi. Pomóżmy Alankowi, małemu Wojownikowi przejść przez ten trudny czas i dać mu nowe życie.

87j7t7-4fa5c2d5.png

Cześć!:) jestem Alanek...

mam dopiero 4 latka. To był moment, który spowodował, że mam teraz poparzone ciałko... chcę być taki jak inne dzieci. Pomóż mi proszę.

87j7t7-0897e219.png

II i III stopień poparzenia pleców Alanka

Nie chcę mieć takich pleców, to boli, zmiana opatrunków boli. Mogę tego nie mieć, jeśli przejdę laseroterapię i rehabilitację.

87j7t7-63ded320.png

Mały Alanek przed wypadkiem

Na tym zdjęciu jestem chłopcem nieznającym bólu i cierpienia. Chcę żyć tak, jak przed wypadkiem. Chcę mieć beztroskie, dziecięce życie.

23 czerwca 2019r. minie rok od nieszczęśliwego i strasznego wypadku Alanka. Podczas zabawy u babci z psem, synek wpadł do miski z gorącą wodą naszykowaną na pranie ręczne.Przetransportowany helikopterem do szpitala w Ostrowie Wielkopolskim, lekarze walczyli o jego życie. Poparzenia II i III stopnia objęły 45%powierzchni ciała. Alanek przebywał trzy tygodnie w śpiączce i w tym czasie przeszedł pierwszy przeszczep skóry. Po miesięcznej hospitalizacji wróciliśmy do domu. Walkę w której cena była najwyższa – wygraliśmy!

Teraz czeka nas leczenie blizn pooparzeniowych, gdzie jest to długotrwały i kosztowny proces. Każdego dnia walczymy o to, żeby Alanek mógł funkcjonować jak jego rówieśnicy, bez traumy i kompleksów.

Obecnie stosujemy terapię uciskową. Jest to specjalne szyte na miarę ubranko, które musimy wymieniać co 1,5-2 miesiące ponieważ dziecko rośnie. Ubranko uciskowe powoduje zmniejszanie się blizn i zapobiega ich przerostowi i powstawaniu bliznowców.Do tego stosujemy kilka razy dziennie żele silikonowe, plastry silikonowe, maści natłuszczające, opatrunki żelowe. Niestety nic nie jest refundowane z NFZ, a koszty są ogromne!

Jako rodzice zaczynamy czuć się bezradni. Coraz trudniej jest nam sprostać temu wszystkiemu finansowo. Już teraz musieliśmy wziąć kredyt na dalsze leczenie syna, a jest to kropla w morzu potrzeb. Alanek jest naszym trzecim, najmłodszym synem. Zawodowo pracuje tylko mąż, ja nie mogłam wrócić do pracy, ponieważ syn wymaga całodobowej opieki .

Alanek ma duże ,szpecące blizny na plecach, rączce i pośladku. Naszą nadzieją są lasery, które zmniejszą bliznowce. To uchroni go przed przerostem blizn, które nie leczone zostają na zawsze.

Alanek ma dopiero 4 latka. Pragniemy aby jego życie nie różniło się od jego rówieśników. We wrześniu planujemy zacząć uczęszczać do przedszkola. Rok temu niestety nie mogliśmy z przyczyn medycznych. Obawialiśmy się pięknej, a zarazem bolesnej szczerości dzieci. Jak u każdego dziecka, jego psychika jest bardzo wrażliwa i już teraz dopytuje dlaczego ludzie w sklepie czy na spacerze tak mu się przyglądają.

Zdrowie i przyszłość Alanka została wyceniona na kwotę ponad 330tys. Ta suma jest dla nas nierealna, przekracza nasze możliwości finansowe.

Prosimy o wsparcie. Dajcie szansę Alankowi na nowe życie!

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 117

BO
Bo-mar
500 zł
AW
Aga W.
500 zł
 
Użytkownik niezarejestrowany
500 zł
SO
Sylwia O.
220 zł
AW
Irena Napierajczyk
200 zł
 
Dane ukryte
200 zł
KS
Kamil Sadowy
200 zł
MW
Magdalena Walczak-Gródecka
200 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze 3

 
2500 znaków

Nasi użytkownicy założyli

750 947 zrzutek

i zebrali

540 186 424 zł

A ty na co dziś zbierasz?