id: 88cbuk

Pomóżmy Natalii stanąć na nogi!

Pomóżmy Natalii stanąć na nogi!

Nasi użytkownicy założyli 1 169 835 zrzutek i zebrali 1 218 885 349 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności1

 • Kochani, jesteśmy szczęśliwi, że tak wiele osób zaangażowało się w pomoc dla Natalii. Coś wspaniałego! To, co się wczoraj wydarzyło i wciąż się dzieje, pokazuje, jak wielu ludziom nie jest obojętny jej los, jak ważna jest dla każdego z nas, jak dużo dobra jest w jej życiu.


  Natalka dowiedziała się wczoraj o tej inicjatywie, jest bardzo słaba i nie ma siły pisać, ale wiemy, że była bardzo poruszona i płakała ze wzruszenia. Przyjmijcie ogromne podziękowania od nas i bliskich Natalki, za każdą wpłatę, udostępnienie, dobre słowo i gest.


  Oczywiście, nie zamykamy zbiórki, wciąż nie znamy dokładnych kosztów rehabilitacji, ponieważ trzeba czasu i szeregu konsultacji ze specjalistami, żeby właściwie ocenić potrzeby i zaplanować leczenie. To będzie długa i wyboista droga, ale z takimi wspaniałymi ludźmi na pewno będzie łatwiejsza. Dziękujemy Wam, że jesteście!


  Natalko, jesteśmy z Tobą!

  zjCIopdn5J8jy0Gi.jpg

  (fot. Sylwia Szałęga)  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

30 kwietnia 2023 roku na drodze krajowej nr 8 w Radzikowie na Dolnym Śląsku doszło do zderzenia czołowego samochodów osobowych. Nasza Przyjaciółka, Natalia Ciołka, siedząc na miejscu pasażera, uległa poważnym obrażeniom. Przetransportowana śmigłowcem LPR trafiła do wrocławskiego szpitala, gdzie przeszła skomplikowaną, wielogodzinną operację. Pełni wiary i nadziei jesteśmy wdzięczni Bogu za dar życia dla Natalii. Wiemy, że jest to początek jej drogi do zdrowia i sprawności, a leczenie i rehabilitacja będą wymagać kosztów. Zwracamy się z wielką prośbą do ludzi dobrej woli o wsparcie jej w tym trudnym czasie.


Kilka słów o NataliiWłaściwie nie wiemy, czy w łemkowskim środowisku jest ktoś, kto nie poznał Natalii - młodej kobiety o czystym i otwartym sercu, która nigdy nie odmawiała pomocy innym. Latami jako wolontariusz angażowała się w pomoc w ramach Łemkowskiej Paczki i innych akcji charytatywnych, wspierających najbardziej potrzebujących bez zbędnego rozgłosu i blasku fleszy. Niemal od początku istnienia Radia Lemko była związana z redakcją, tworząc audycje o tematyce kulturalnej i cerkiewnej. Zakładała i była członkiem wielu projektów muzycznych związanych z szeroko pojętą muzyką folkową (Prypadok, Buraky). Można napisać, że jest prekursorką prawosławnego rapu (RapOrth). Od czasów studenckich blisko związana z Parafią pw. Narodzenia Przenajświętszej Bogarodzicy we Wrocławiu, gdzie śpiewa w chórze oraz angażuje się w rozmaite akcje na rzecz wrocławskiej społeczności. Od niedawna zawodowo zaangażowała się w pomoc na rzecz uchodźców z Ukrainy, będąc asystentem międzykulturowym dla dzieci w jednej z wrocławskich szkół oraz prowadząc zajęcia z języka polskiego dla kobiet.


Do tej pory jesteśmy w szoku i nie możemy otrząsnąć się po wydarzeniach z ubiegłej niedzieli, kiedy Natalia wraz z o. ihumenem Spirydonem, który także ucierpiał w wypadku, wracali z Liturgii w Ząbkowicach Śląskich. Długo szukaliśmy rozwiązania, w jaki sposób możemy pomóc Natalii, doszliśmy do wniosku, że oprócz tak ważnych ciepłych słów oraz modlitwy możemy zapewnić Natalii jak najlepszą opiekę i możliwie najszybszy i najefektywniejszy proces rehabilitacyjny, który jest w tej chwili niezbędny. Jesteśmy w kontakcie z bliskimi Natalii i wiemy, że zapewne w niedługim czasie rozpocznie się żmudna i długa rehabilitacja, która będzie wymagała nakładów finansowych. Dlatego pozwalamy sobie na prośbę do Was o wsparcie. Każda kwota będzie mile widziana.


Prosimy również, abyście wspominali w swoich modlitwach o. ihumena Spirydona i Natalię.


Chrystus Zmartwychwstał! Христос Воскрес!


Artykuł Gazety Wrocławskiej na temat wypadku: 

https://gazetawroclawska.pl/dolny-slask-karambol-na-drodze-krajowej-nr-8-na-miejscu-ladowal-smiglowiec-lpr-zdjecia/ar/c16-17503753 


Wywiad z Natalią w Polskim Radiu z początku marca 2023 r., w którym opowiada o swoich pasjach i pracy na rzecz uchodźców z Ukrainy:

https://jedynka.polskieradio.pl/artykul/3135946,Jezyk-porozumienia-Reportaz-Magdy-Skawinskiej-POSLUCHAJ


Link do piosenki RapOrth:

https://www.youtube.com/watch?v=IpneFzZ3Kxc


Link do piosenki Prypadku:

Припадок "Ой у лузі" // Prypadok "Oj u Luzi"


autorzy zdjęć:

Natalia na koncercie z zespołem BURAKY, fot. Sylwia Szałęga

kadr z wypadku, fot. Remigiusz Biały, źródło - Gazeta WrocławskaTa zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 710

preloader

Komentarze 10

 
2500 znaków