id: 88kaa7

Pomóż nam wydać książkę "Narodziny Matki"

Pomóż nam wydać książkę "Narodziny Matki"

Zrzutka została wyłączona przez organizatora
4 213 zł 
z 13 800
30%
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Aktualności2

 • Znacie Gabrysia? Jeśli nie, możecie poznać tutaj: https://www.siepomaga.pl/dlagabrysia. Do końca zbiórki na przeszczep wątroby dla niego zostało zaledwie 9 dni i ponad 100 tysięcy złotych do zebrania. Chcemy trochę pomóc. Przekażemy 10% z naszej zrzutki na jego leczenia, a jeśli - co byłoby niewątliwym cudem - w ciągu tych 9 dni dobijemy do 100% i przekroczymy je, oddamy 15%. Pomóżcie pomagać! Staniemy na głowach, żeby książka trafiła do Was w tym roku!

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
 • Książka będzie też dostępna w fomie ebooka! Jeśli taka jej wersja jest Wam milsza, możecie wybrać ją w nagrodzę za wsparcie w kwocie minimum 30 zł!
  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Pomóż nam wydać książkę o niezwykłej mocy macierzyństwa. Daj się zaskoczyć historiom, w których odnajdziesz siebie.

Zbyt wiele razy słyszałam od niektórych "Myślałam, że jestem z tym sama".

Nie, nie jesteśmy same! Mamy siebie. Jesteśmy siłą. Rozmawiajmy ze sobą i uczmy się od siebie.

88kaa7-d7c0a496.png

Ola Wilk-Przybysz od lat pracuje z kobietami, towarzysząc im w początkach ich macierzyństwa. Z tego doświadczenia, z mocy ujawniającej się w kobiecym wsparciu, powstał projekt Narodziny Matki. Początkowo miało to być zbiór wywiadów publikowanych na blogu WilkPrzybysz. Czternaście historii, w każdą niedzielę od lutego do maja. Czternaście historii, każda inna, a jednak połączone wspólnym mianownikiem przemiany, jaką jest przeżywanie macierzyństwa. Znajdziemy wśród nich rozmowy o stratach i o długiej drodze do rodzicielstwa, o wielodzietności i adopcji, o mierzeniu się z własnymi emocjami czy o lęku o zdrowie i życie dziecka. Znajdziemy opowieści kobiet, które odnalazły swoją drogę dzięki rodzicielstwu, mimo że czasem była ona zupełnie inna od ich wyobrażeń.

W tych opowieściach odnalazły jakąś część siebie dziesiątki i setki czytelniczek bloga. Chcemy, by historie snute przez rozmówczynie Oli popłynęły dalej w świat, w formie fizycznej, w druku, w książce, którą można przekazać, podarować, postawić na półce, by do niej wracać w chwili macierzyńskiego kryzysu.

88kaa7-6062697.png

Kiedy w życiu kobiety pojawia się dziecko, wiele się zmienia. Nie tylko ono się rodzi, ale także kobieta rodzi się w nowej roli. Emocje, z jakimi przychodzi nam się mierzyć, są trudne, czasem obezwładniające. Nowe sytuacje, w jakich się znajdujemy potrafią zdziwić lub przytłoczyć. Wielu tematów nie porusza się publicznie, pozostają w strefie tabu. Przez to, gdy już nas dotyczą, czujemy się z nimi samotne czy niezrozumiane. Brakuje nam odniesienia do wiedzy czy doświadczenia innych kobiet.

Każda z rozmów z projektu Narodziny Matki jest inna. Każda opowiada o zmianach i emocjach, jakie towarzyszą kobiecie podczas rodzicielstwa. Wtedy, gdy dopiero do niego zmierza, gdy je zaczyna, gdy go doświadcza. Wszystkie możemy się odnaleźć w tych wypowiedziach.

Kolejnych historii do opowiedzenia jest całe mnóstwo! Możesz pomóc w ich wydaniu! Tak - chcemy wydać książkę "Narodziny Matki". Nie chcemy, aby te rozmowy przepadły w zapomnieniu.

Znajdzie się w niej jeszcze więcej inspirujących i ważnych rozmów, jeszcze więcej tematów, jeszcze więcej odcieni macierzyństwa. Planujemy więcej wywiadów, z kolejnymi bohaterkami, na kolejne tematy. Lektura tej książki pomoże wielu kobietom. Sprawi także, że osobom z ich otoczenia będzie łatwiej zrozumieć je i wspierać w tej wyjątkowej, ale też wymagającej roli.

88kaa7-258e37.png

CHCESZ DOWIEDZIEĆ SIĘ WIĘCEJ?

Dotychczasowe historie znajdziesz

TUTAJ

Na co zbieramy?

wynagrodzenie dla Oli, pozwalające kontynuować zbieranie wywiadów do książki,

3 profesjonalne korekty tekstu,

skład publikacji,

druk 1000 egzemplarzy książki (z fotografiami autorstwa Oli).

vej5an-76ed23cd.png

Zrzutka stworzona przez Fundację Makatka,która dba o to, by macierzyństwo było dla Ciebie źródłem radości i mocy.

Facebook

Instagram

Blog

E-mail

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 98

preloader

Komentarze 11

 
2500 znaków

Nasi użytkownicy założyli

893 642 zrzutki

i zebrali

836 712 855 zł

A ty na co dziś zbierasz?