id: 88n2c2

Fabryka Inicjatyw Społecznych - zakup lokalu na siedzibę organizacji

Fabryka Inicjatyw Społecznych - zakup lokalu na siedzibę organizacji

1 150 zł 
z 100 000 zł
1%
zakończona 20.06.2021r
wspierających
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Opis zrzutki

Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Śmiałowice aktywnie działa od 2008 roku, jednak nie posiada własnej siedziby. Do ubiegłego roku w miarę potrzeb korzystaliśmy z pomieszczeń świetlicy wiejskiej, lecz od roku świetlica jest dla nas niedostępna, ponieważ z powodu epidemii wójt gminy wydał zakaz korzystania z niej i organizowania tam jakichkolwiek spotkań czy wydarzeń. Nasza organizacja została zmuszona do przeniesienia działalności na tereny prywatne, co jest dla nas trudne i niekomfortowe.


Niedawno pojawiła się możliwość nabycia starego domu, który po niezbędnej adaptacji mógłby stać się siedzibą naszego stowarzyszenia i innych lokalnych organizacji oraz miejscem prowadzenia naszej działalności - organizowania warsztatów, spotkań, szkoleń, imprez artystycznych, itp.

Budynek, który chcemy kupić i przystosować do naszych potrzeb, jest opuszczonym domem mieszkalnym, który od wielu lat stoi pusty z powodu wyjazdu mieszkańców za granicę.

Jednak cena tej nieruchomości przekracza możliwości naszego stowarzyszenia. Stąd prośba kierowana do naszych przyjaciół, sympatyków i znajomych o wsparcie nas w realizacji tego zamierzenia, które umożliwi nam kontynuowanie naszej działalności statutowej.


Działalność naszej organizacji opiera się wyłącznie na pracy społecznej jej członków i na ich prywatnych zasobach. Nie mamy pomieszczeń biurowych i nie zatrudniamy pracowników. Posiadamy tylko tzw. siedzibę prawną, czyli adres, który jest jednocześnie adresem świetlicy wiejskiej, lecz mimo to nie możemy swobodnie z niej korzystać. Całą działalność, zarówno biurową jak i statutową, prowadzimy we własnych domach lub w plenerze, korzystając z prywatnych pomieszczeń i sprzętu.


W roku 2019 zrealizowaliśmy 8 projektów finansowanych z różnych dotacji oraz 8 zadań własnych. W roku 2020 było to 7 projektów i zadań publicznych i aż 14 zadań własnych. Ilość zadań i projektów zwiększa się z roku na rok. Niejako „skutkiem ubocznym” realizowanych projektów jest wciąż zwiększająca się ilość posiadanych materiałów i urządzeń, których nie mamy gdzie podziać. Z powodu braku własnej siedziby przechowujemy je w prywatnych domach lub garażach.

Ta sytuacja bardzo utrudnia nam pracę i koordynację projektów, dlatego w warunkach „bezdomności” realizacja wielu zadań statutowych jest niemożliwa lub mocno ograniczona.


Zakup i adaptacja budynku ułatwi nam pracę i stanie się impulsem do podejmowania nowych zadań oraz do rozszerzenia ich zakresu, a także pozwoli na uniknięcie charakterystycznej obecnie sezonowości działań.  

Fabryka Inicjatyw Społecznych będzie obiektem dostępnym dla wszystkich zainteresowanych i uwzględniającym potrzeby mieszkańców ze wszystkich grup wiekowych.

Problemy lokalowe podobne do naszych dotykają także pozostałe lokalne organizacje: Ochotniczą Straż Pożarną i Młodzieżową Drużynę Pożarniczą. Dlatego po utworzeniu Fabryki Inicjatyw Społecznych zamierzamy udostępniać pomieszczenia tego obiektu również na ich potrzeby.


Posiadamy stronę www.smialowice.pl i fanpage na Facebooku, gdzie prezentowane są wszystkie nasze działania oraz ich efekty.

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 6

 
Dane ukryte
500 zł
SK
Iwona i Sławomir Król
300 zł
MP
Marcin i Ala
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
MP
Mirela
100 zł
MF
Małgorzata Ferster
50 zł

Nikt nie założył jeszcze skarbonki do tej zrzutki lub żadna z założonych skarbonek nie zebrała środków.

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Lokalizacja

58-124

Śmiałowice, Poland

Zobacz na mapie
map pin

Nasi użytkownicy założyli

800 973 zrzutki

i zebrali

621 658 270 zł

A ty na co dziś zbierasz?