id: 88ua4n

Pomoc uchodźcom na Podhalu

Pomoc uchodźcom na Podhalu

Nasi użytkownicy założyli 1 036 219 zrzutek i zebrali 1 104 707 487 zł

A ty na co dziś zbierasz?
Zrzutka pod patronatem:

Opis zrzutki

Jesteśmy grupą lokalnych mieszkańców poruszonych przez narastający u naszych drzwi kryzys humanitarny - uchodźcy z Syrii i Iraku, przede wszystkim dzieci, próbujący wydostać się do bezpiecznego świata coraz liczniej pojawiają się na Podhalu oraz po słowackiej stronie Tatr.

Spotykamy maleńkie dzieci, kobiety, osoby niepełnosprawne, w bardzo trudnej sytuacji życiowej, wędrujące w zimnie i deszczu, przez lasy i góry już od wielu tygodni. Wyziębieni, głodni, ranni, chorzy, a przede wszystkim wystraszeni i zmęczeni.

Zazwyczaj chcą lepszego życia nie dla siebie, a dla swoich dzieci. Uciekają przed wojną, biedą, beznadzieją. Ruszają na poniewierkę pełną niebezpieczeństw licząc na odrobinę szczęścia. Czy mamy prawo mieć o to do nich pretensje? Zwłaszcza my Polacy, górale którzy dobrze znamy gorzki smak emigracji. Po tym jak kolejne grupy wycieńczonych uchodźców pojawiły się z dziećmi u nas w górach postanowiliśmy się zorganizować. Musimy być gotowi do pomocy. Idzie zima, a ta niesie za sobą dodatkowe niebezpieczeństwa. Wiemy jak pomagać w sytuacjach ekstremalnych. Gromadzimy wszystko to, co może ratować zdrowie i życie ludzi, którzy wyruszyli na taką gehennę i będą potrzebowali pomocy. Musimy zgromadzić zapasy.

Uruchamiamy do tego zrzutkę i prosimy o wsparcie. Bądźcie z nami. Pomóż nam pomagać i nieść pomoc humanitarną uchodźcom w drodze i osobom w czasie oczekiwania na azyl. Zebrane środki przeznaczymy na zakup najpotrzebniejszych artykułow takich jak ciepłe ubrania i buty, żywność, środki higieniczne i leki oraz najpilniejsze wydatki umożliwiające działanie sieci pomocowej.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Jeszcze nikt nie założył skarbonki na tej zrzutce. twoja może być pierwsza!

Wpłaty 64

 
Dane ukryte
5 zł
DN
Karolina null
20 zł
 
Dane ukryte
ukryta
MP
Marusz Piotr
100 zł
MK
Malgorzata Kubiś
70 zł
MR
Magdalena Redlarska
45 zł
KK
Karolina Kopera
100 zł
MR
Rafał Moczkodan
15 zł
JS
Jolanta Sobesiuk
55 zł
 
Dane ukryte
20 zł
Zobacz więcej

Komentarze 3

 
2500 znaków