id: 88wc5e

Budowa sali zajęciowej i rozwój Herbinarium

Budowa sali zajęciowej i rozwój Herbinarium

Nasi użytkownicy założyli 915 485 zrzutek i zebrali 880 972 219 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności1

 • ZAKOŃCZYLIŚMY ZBIÓRKĘ!


  Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zdecydowali się nas wesprzeć.


  Przechodzimy do działania i zabieramy się za wyznaczanie terminów realizowania wykupionych przez Państwa warsztatów.


  Sprawdzajcie regularnie skrzynki mailowe bo już niedługo będziemy informować o konkretnych datach.


  Pięknie Wam wszystkim dziękuję,

  W imieniu całego Instytutu Zielarstwa Polskiego i Terapii Naturalnych oraz Fundacji Instytutu Zielarstwa Polskiego i Terapii Naturalnych,

  Kajetan Garbowski.

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Zielarska Braci!


18 lat temu narodziła się idea, która dała początek Instytutowi Zielarstwa Polskiego i Terapii Naturalnych oraz Fundacji Instytutu Zielarstwa Polskiego i Terapii Naturalnych. Idea powrotu do natury, do starych dobrych czasów, gdy rośliny lecznicze były szanowane i zajmowały należną im pozycję. Powrotu do czasów, gdy ceniono w nich nie tylko wygląd, smak i zapach, ale również moc działania przeciwko wielu schorzeniom, co wyrażało się w krótkim powiedzeniu: 


“Chorób jest wiele, na każdą jest ziele!”. 


Dzięki pasjonatom, którzy weszli w skład kadry dydaktycznej Instytutu Zielarstwa Polskiego i Terapii Naturalnych, już od wielu lat nauczamy podstaw zielarstwa, skutecznej fitoterapii oraz przybliżamy techniki medycyny naturalnej. Dzięki nam uprawnienia z zakresu towaroznawstwa zielarskiego oraz zawód zielarz-fitoterapeuta odebrało ponad 1000 osób. Jeszcze więcej miało z nami kontakt poprzez inne ー wciąż trwające ー kursy, warsztaty organizowane przez Fundację IZPiTN w różnych miejscach Polski oraz konferencje zielarskie i naukowe. Dzielimy się wiedzą z Wami, gdyż wierzymy, że warto kontynuować tradycje ziołolecznicze w Polsce. Nie możemy dopuścić do tego, aby doświadczenia naszych babć i przodków zaginęły w mroku dziejów. Niezmiernie cieszymy się z tego, że myślicie tak samo i chcecie się zgłębiać tajniki Natury, która nieustannie nas zaskakuje.


Jednak nadszedł czas, aby wykonać kolejny krok.


Od kilku lat szukaliśmy swojego Miejsca. Ucząc Was zielarstwa, rozglądaliśmy się za ciekawymi, wartościowymi działkami, które moglibyśmy uczynić prawdziwą Osadą Zielarzy; miejscem nieskrępowanej wymiany wiedzy, informacji oraz naturalnych wyrobów; miejsca nauki i rozrywki; miejsca pełnego ziół i dobrej energii. I nareszcie je znaleźliśmy.


7-hektarowa nieruchomość we wsi Biesowo na Warmii zauroczyła nas swoim potencjałem, przemyślanym ułożeniem, drzewami i pewną dzikością. Jak możecie zobaczyć na zdjęciach, wydaje się być wręcz kawałkiem lasu, który tylko czeka na przemianę w prawdziwy dziki ogród ziołowy, pełny rozmaitych gatunków przydatnych człowiekowi. I do tego dążymy. Instytut Zielarstwa Polskiego i Terapii Naturalnych zakupił nieruchomość i od października 2021 jest ona nasza ー jesteśmy jej jedynym właścicielem, natomiast Fundacja Instytutu Zielarstwa Polskiego i Terapii Naturalnych na podstawie umowy o współpracy, może swobodnie gospodarować, działać i tworzyć na jej terenie. Posiadłości nadaliśmy nazwę Herbinarium, gdyż została ona poświęcona wyłącznie edukacji zielarskiej i naturoterapeutycznej: będziemy tam nie tylko uczyć, szkolić i rozwijać, ale również pomagać Wam w Waszych pasjach i zainteresowaniach. 


Dzięki dużemu domowi, w którym znajdzie się obszerna biblioteka zielarska i pozostałym mniejszym budynkom, nie musimy martwić się o miejsce na niewielkie warsztaty (będziemy dysponować nawet małym laboratorium) oraz zakwaterowanie dla kadry, gości i części osób. Niestety, Herbinarium nie posiada odpowiednio dużej sali zajęciowej wykładowo-warsztatowej, przez co potencjał działki nie może być w pełni wykorzystany. 


Znaleźliśmy odpowiednie miejsce na stworzenie sali, ale znajduje się tam opuszczony, zniszczony budynek mieszkalny (widoczny na zdjęciach), który nie nadaje się nawet do remontu ー chcemy przekształcić tę ruinę w nowoczesną salę zajęciową. Jeżeli zdecydujecie się nam pomóc, sala i infrastruktura powstaną szybciej, dzięki czemu Herbinarium oddamy do pełnego użytku znacznie wcześniej.

Dlatego postanowiliśmy w ramach Fundacji Instytutu Zielarstwa Polskiego i Terapii Naturalnych otworzyć zbiórkę na portalu Zrzutka, która ma pokryć część kosztów związanych z wyburzeniem zrujnowanego starego domu budową sali wykładowo-warsztatowej na 250 osób. Sala będzie mogła być dzielona na mniejsze kubatury, dzięki czemu będzie można organizować tam nawet kilka zajęć i warsztatów jednocześnie. Budynek będzie oferował również miejsce socjalne, szatnię, sanitariaty oraz taras, który jednocześnie poszerzy powierzchnię zajęciową w ciepłe dni. Jednocześnie wraz z budową rozpocznie się przystosowanie okolicznego terenu do wymogów infrastrukturalnych, odpowiednich dla sali o takich rozmiarach ー nasadzenia drzew, budowa chodników, miejsc parkingowych oraz małej architektury służącej uczestnikom zajęć i gościom.


Czeka nas wiele pracy nad Herbinarium. Nieruchomość była przez ostatnie lata zaniedbana, przez co musimy oczyścić prawie 4 hektary terenu oraz kilometry ścieżek; jak i naprawić elementy małej architektury ー altany, mostek ławeczki, postawić kosze na odpadki, a także stworzyć elementy infrastruktury ściśle użytkowej jak odpowiednio duży parking i brakujące drogi wewnętrzne. Od zimy zacznie pracę ekipa remontowa, która naprawi usterki budynków oraz architekt krajobrazu. Wraz z pierwszymi ciepłymi promieniami słońca, ruszymy z wysianiem roślin i nowymi nasadzeniami, aby jak najszybciej wprowadzić możliwie dużą ilość nowych gatunków. Stworzymy ogród roślin leczniczych, ogród roślin trujących, odtworzymy ogród klasztorny według wytycznych Karola Wielkiego, dział roślin leśnych, posadzimy sad ze starymi i zapomnianymi gatunkami owoców. Musimy dokonać niewielkich napraw budynku przeznaczonego na laboratorium zielarskie, które jednocześnie będzie pracownią warsztatową z pierwszą w Polsce biblioteką próbek surowców zielarskich! 


To wszystko ー i o wiele więcej ー będzie czekało na Was w Herbinarium w Biesowie. Z Waszą pomocą, szybciej stworzymy prawdziwy zielarski raj, w którym każdy będzie otoczony spokojem, przyjazną atmosferą i ー co najważniejsze ー ziołami. Serdecznie dziękujemy za każde wsparcie: nawet niewielki datek wspiera nasz projekt. Aby okazać wdzięczność, postanowiliśmy ufundować nagrody w nadziei, że przyniosą Wam radość z zielarskiej pasji.


Za wpłatę w kwocie 10 złotych i wyższej, uzyskają Państwo link służący do pobrania nowego tomu specjalnego Kocham Zioła “Dawniej i Dziś” w formie PDF, wydanego w październiku 2021, a także 3% zniżki na zakupy w sklepie kochamziola.pl.  

Za wpłatę w kwocie 25 złotych i wyższej, uzyskają Państwo linki służące do pobrania trzech tomów Kocham Zioła w formie PDF, wydanych w 2021 roku, a także 5% zniżki na zakupy w sklepie kochamziola.pl.

Za wpłatę w kwocie 50 złotych i wyższej, uzyskają Państwo linki służące do pobrania trzech tomów Kocham Zioła w formie PDF, wydanych w 2021 roku oraz link do ekskluzywnego 3-godzinnego webinaru, który zostanie przeprowadzony 9 grudnia 2021 roku (o 18:00) na żywo na platformie YouTube. Tematem webinaru będą walory użytkowe i lecznicze przypraw korzennych; wykład poprowadzi mgr inż. Bartłomiej Byczkiewicz, a także 5% zniżki na zakupy w sklepie kochamziola.pl.

Za wpłatę w kwocie 100 złotych i wyższej, uzyskają Państwo nie tylko trzy tomy Kocham Zioła z roku 2021 w formie PDF i link do grudniowego webinaru o przyprawach korzennych, ale również uhonorujemy Państwa imię i nazwisko lub nazwę firmy w budynku sali wykładowej w formie Ściany Darczyńców, a także 10% zniżki na zakupy w sklepie kochamziola.pl.

Za wpłatę w kwocie 250 złotych i wyższej oraz 500 złotych i wyższej, uzyskają Państwo nie tylko nagrody z progu ‘100 złotych’, ale również możliwość wzięcia udziału w wybranych przez siebie warsztatach organizowanych w Biesowie w latach 2022-2023. Systematycznie będą pojawiać się nowe propozycje warsztatów tak, aby wszyscy zainteresowani mogli z nich skorzystać, jednocześnie zapewniając komfort przez niewielką liczebnie grupę. Warsztaty prowadzą wykładowcy oraz osoby współpracujące z Fundacją oraz Instytutem Zielarstwa Polskiego i Terapii Naturalnych. Nagroda nie obejmuje transportu, zakwaterowania i wyżywienia. Szczegółowy plan zajęć oraz ich termin zostanie wysłany na maksymalnie 60 dni przed ich odbyciem się. Jeżeli nie mogą Państwo wziąć w nich udziału, prosimy skontaktowaniem się z biurem Instytutu Zielarstwa Polskiego i Terapii Naturalnych w celu wypracowania satysfakcjonującego rozwiązania. Wpłacona kwota nie podlega zwrotowi z uwagi na jej charakter darowizny.


Chcesz pomóc nie tylko finansowo, ale również i czynem? Z chęcią przyjmiemy książki do naszej biblioteki zielarskiej oraz nasiona mniej znanych gatunków roślin leczniczych. Masz inny pomysł albo pytanie do nas? Prosimy, skontaktuj się z nami na [email protected] - dziękujemy za Wasze wsparcie!


Zachęcamy do odwiedzenia naszych mediów społecznościowych - sprawdź naszą aktywność:


facebook.com/instytutzielarstwapolskiego


facebook.com/FundacjaInstytutZielarstwa


facebook.com/KochamZiola


facebook.com/herbinarium


instagram.com/instytut_zielarstwa_polskiego/


cf13c7c45268bb31.png

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Nagrody / oferty 10 Nowość

Kupuj i wspieraj zrzutki.

Nowość! Teraz możesz wspierać zrzutkę samemu dodając nagrodę/ofertę. Ty sprzedajesz, a środki trafiają bezpośrednio na zrzutkę, pomaganie jest takie proste - czytaj więcej.

Kupuj i wspieraj zrzutkę

Aktywne organizatora:
Na dobry początek!

Najnowszy tom specjalny Kocham Zioła "Dawniej i Dziś" z października 2021 w formie cyfrowej (PDF).

od 10 zł

Kupione 4

Zakończona
Na porządne mury!

Cały rocznik 2021 serii wydawniczej Kocham Zioła (trzy tomy) w wersji cyfrowej (PDF).

od 25 zł

Kupione 7

Zakończona
Na szczelny dach!

Wszystkie nagrody zawarte w poprzednich progach oraz:- Dostęp do ekskluzywnego 3-godzinnego webinaru, który zostanie przeprowadzony 9 grudnia 2021 roku (o 18:00...

od 50 zł

Kupione 20

Zakończona
Na piękną salę!

Wszystkie nagrody zawarte w poprzednich progach oraz: - Uhonorujemy Państwa imię i nazwisko lub nazwę firmy w budynku sali wykładowej w formie Ściany Darczyńców...

od 100 zł

Kupione 20

Zakończona
Na wspaniały ogród! – 3-godzinne warsztaty "słodycze bez cukru"

Wszystkie nagrody zawarte w niższych progach oraz:- Udział w 3-godzinnych praktycznych warsztatach "Słodycze bez cukru" poświęconych tworzeniu smacznych i zdrow...

od 250 zł

Kupione 2 z 15

Zakończona
Na wspaniały ogród! – 4-godzinne warsztaty z technologii wyrobu maści leczniczych

Wszystkie nagrody zawarte w niższych progach oraz:- Udział w 4-godzinnych praktycznych warsztatach z technologii wyrobu farmaceutycznych maści leczniczych z roś...

od 250 zł

Kupione 2 z 15

Zakończona
Na wspaniały ogród! – 4-godzinne warsztaty poświęcone mieszankom ziołowym

Wszystkie nagrody zawarte w niższych progach oraz:- Udział w 4-godzinnych praktycznych warsztatach poświęconych mieszankom ziołowym - ich komponowanie, receptur...

od 250 zł

Kupione 2 z 15

Zakończona
Na cudowne miejsce! – 5-godzinny wykład z pokazem "Zioła w obrzędach"

Wszystkie nagrody zawarte w niższych progach oraz:- Udział w 5-godzinnym wykładzie z pokazem "Zioła w obrzędowości - talizmany, relikwie i uroki", który poprowa...

od 500 zł

Kupione 1 z 15

Zakończona
Na cudowne miejsce! – 8-godzinne warsztaty poświęcone kamforze i jej wykorzystaniu

Wszystkie nagrody zawarte w niższych progach oraz:- Udział w 8-godzinnych praktycznych warsztatach poświęconych kamforze i jej wykorzystaniu w olejach, maściach...

od 500 zł
Zakończona
Na cudowne miejsce! – 8-godzinne warsztaty z technologii wyrobu maści leczniczych

Wszystkie nagrody zawarte w niższych progach oraz:- Udział w 8-godzinnych praktycznych warsztatach z technologii wyrobu farmaceutycznych maści leczniczych z roś...

od 500 zł
Zakończona

Posty dla nagród / ofert 10

Posty do nagród / ofert z progu 500 zł 3

Na cudowne miejsce! – Nagroda! – 8-godzinne warsztaty poświęcone kamforze i jej wykorzystaniu

Aby uzyskać dostęp do posta kup wybraną nagrodę / ofertę lub jeśli już ją masz.

Na cudowne miejsce! – Nagroda! – 8-godzinne warsztaty z technologii wyrobu maści leczniczych

Aby uzyskać dostęp do posta kup wybraną nagrodę / ofertę lub jeśli już ją masz.

Na cudowne miejsce! – Nagroda! – 5-godzinny wykład z pokazem "Zioła w obrzędach"

Aby uzyskać dostęp do posta kup wybraną nagrodę / ofertę lub jeśli już ją masz.

Posty do nagród / ofert z progu 250 zł 3

Na wspaniały ogród! – Nagroda! – warsztaty "Słodycze bez cukru"

Aby uzyskać dostęp do posta kup wybraną nagrodę / ofertę lub jeśli już ją masz.

Na wspaniały ogród! – Nagroda! – Warsztaty poświęcone mieszankom ziołowym

Aby uzyskać dostęp do posta kup wybraną nagrodę / ofertę lub jeśli już ją masz.

Na wspaniały ogród! – Nagroda! – Warsztaty z tworzenia maści

Aby uzyskać dostęp do posta kup wybraną nagrodę / ofertę lub jeśli już ją masz.

Posty do nagród / ofert z progu 50 zł 1

Na szczelny dach! – Nagroda!

Aby uzyskać dostęp do posta kup wybraną nagrodę / ofertę lub jeśli już ją masz.

Posty do nagród / ofert z progu 100 zł 1

Na piękną salę! – Nagroda!

Aby uzyskać dostęp do posta kup wybraną nagrodę / ofertę lub jeśli już ją masz.

Posty do nagród / ofert z progu 25 zł 1

Na porządne mury! – Nagroda

Aby uzyskać dostęp do posta kup wybraną nagrodę / ofertę lub jeśli już ją masz.

Posty do nagród / ofert z progu 10 zł 1

Na dobry początek! - Nagroda!

Aby uzyskać dostęp do posta kup wybraną nagrodę / ofertę lub jeśli już ją masz.

Wpłaty 62

preloader

Komentarze 4

 
2500 znaków