id: 88yg8p

Na działaność, realizacje celów statutowych i dalszy rozwój

Na działaność, realizacje celów statutowych i dalszy rozwój

687 zł
z 12 500
5%
zakończona
28.05.2021r
29
wspierających
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Nasi użytkownicy założyli 1 037 881 zrzutek i zebrali 1 108 774 454 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Cześć tym, którzy nas już znają i tym, którzy dopiero o nas usłyszeli!

Turbacz XC powstało kilka lat temu w celu promocji i rozwoju narciarstwa biegowego w pięknej i malowniczej wsi Obidowa woj. Małopolskie. Pasja, zamiłowanie do sportu i nart biegowych przyczyniło się do powstania trasy biegowej "Śladami Olimpijczyków" z Obidowej na Turbacz. 5 lat temu na tej trasie zorganizowaliśmy pierwsze w kraju zawody w narciarstwie biegowym w formule uphill. Niezmiennie od pierwszej edycji start znajduje się w Obidowej, a meta położona jest 11km dalej na Turbaczu, na wysokości 1283 m n.p.m. Po dziś dzień w tych dość wymagających zawodach wzięło udział ponad 1000 uczestników, których z dumą nazywamy Zdobywcami Turbacza.

Nasza działalność jednak nie skupiała się tylko na organizacji corocznych zawodów, ale głównie na aktywnym promowaniu regionu i narciarstwa biegowego. Tysiące biegaczy narciarskich odkryło piękno Gorczańskiego Parku Narodowego, gminy Nowy Targ i najwyżej położonej trasy biegowej w kraju! Miało to oczywiście znaczący wpływ na rozwój lokalnej przedsiębiorczości począwszy od wypożyczalni sprzętu, poprzez agroturystykę po szkoły biegowe.

Staramy się również wspierać najmłodszych w klubie KS Turbacz XC.

W tym roku zdecydowaliśmy się na założenie stowarzyszenia żeby zintensyfikować nasze działania i projekty.

W trakcie obecnego sezonu odebraliśmy kilkaset telefonów z najróżniejszymi pytaniami. Pytaliście o trasy, sprzęt, warunki, wypożyczalnie, lekcje, porady, pogodę, temperaturę, śnieg etc 😊

Niezmiernie nas cieszy, że Obidowa, Turbacz i trasa Śladami Olimpijczyków cieszy się taką popularnością.

Dlatego naszym priorytetem jest przygotowanie nowego portalu informacyjnego, na którym znajdziecie wszystkie niezbędne informacje takie jak: aktualne warunki pogodowe na trasie, obszerne informacje na temat trasy (mapy, zdjęcia, objaśnienia, wskazówki), obowiązujące zakazy i nakazy na terenie Parku Narodowego, użyteczne informacje odnośnie nart biegowych. Ogólnie ma to być skarbnica wiedzy nt. nart biegowych, trasy Śladami Olimpijczyków i Gorczańskiego Parku Narodowego. 

Dodatkowo uruchomimy bezpłatny numer telefonu pod którym na szybko będziecie mogli dowiedzieć się o panujących warunkach na trasie.

Ważnym aspektem naszej dalszej działalności jest również ochrona środowiska. Już teraz zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w naszej akcji "Sprzątamy po sobie", która odbędzie się 24.04. Więcej szczegółów na naszym facebooku.

Pracy mamy bardzo dużo, czasu mało, a wszystko finansujemy z własnych środków. Serdecznie zapraszamy w nasze szeregi jako członkowie wspierający. Sami możemy tylko trochę, wspólnie możemy wszystko.Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 29

PJ
P Januszewski
100 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
50 zł
AR
Arek
50 zł
ŁH
Łukasz
50 zł
ŚW
Wojciech Smialkowski
30 zł
MF
Michał Fiedor
30 zł
WW
Wojciech Wantuch
30 zł
M.
M.Kowal
25 zł
AB
Agnieszka
25 zł
Zobacz więcej

Komentarze 1

 
2500 znaków
  • AB
    Agnieszka

    Dziękuję za szybkie i miłe wsparcie przez telefon, przyjemne lekcje jazdy na nartach, dobry sprzętu i ośrodek treningowy w Klikuszowej, oraz przydatne informacje lokalne (noclegi itp.). Będziemy wracać do Obidowej, a póki co życzę powodzenia w dalszym rozwoju.

    25 zł