id: 88yg8p

Na działaność, realizacje celów statutowych i dalszy rozwój

Na działaność, realizacje celów statutowych i dalszy rozwój

677 zł 
z 12 500 zł
5%
zakończona 28.05.2021r
28 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Cześć tym, którzy nas już znają i tym, którzy dopiero o nas usłyszeli!

Turbacz XC powstało kilka lat temu w celu promocji i rozwoju narciarstwa biegowego w pięknej i malowniczej wsi Obidowa woj. Małopolskie. Pasja, zamiłowanie do sportu i nart biegowych przyczyniło się do powstania trasy biegowej "Śladami Olimpijczyków" z Obidowej na Turbacz. 5 lat temu na tej trasie zorganizowaliśmy pierwsze w kraju zawody w narciarstwie biegowym w formule uphill. Niezmiennie od pierwszej edycji start znajduje się w Obidowej, a meta położona jest 11km dalej na Turbaczu, na wysokości 1283 m n.p.m. Po dziś dzień w tych dość wymagających zawodach wzięło udział ponad 1000 uczestników, których z dumą nazywamy Zdobywcami Turbacza.

Nasza działalność jednak nie skupiała się tylko na organizacji corocznych zawodów, ale głównie na aktywnym promowaniu regionu i narciarstwa biegowego. Tysiące biegaczy narciarskich odkryło piękno Gorczańskiego Parku Narodowego, gminy Nowy Targ i najwyżej położonej trasy biegowej w kraju! Miało to oczywiście znaczący wpływ na rozwój lokalnej przedsiębiorczości począwszy od wypożyczalni sprzętu, poprzez agroturystykę po szkoły biegowe.

Staramy się również wspierać najmłodszych w klubie KS Turbacz XC.

W tym roku zdecydowaliśmy się na założenie stowarzyszenia żeby zintensyfikować nasze działania i projekty.

W trakcie obecnego sezonu odebraliśmy kilkaset telefonów z najróżniejszymi pytaniami. Pytaliście o trasy, sprzęt, warunki, wypożyczalnie, lekcje, porady, pogodę, temperaturę, śnieg etc 😊

Niezmiernie nas cieszy, że Obidowa, Turbacz i trasa Śladami Olimpijczyków cieszy się taką popularnością.

Dlatego naszym priorytetem jest przygotowanie nowego portalu informacyjnego, na którym znajdziecie wszystkie niezbędne informacje takie jak: aktualne warunki pogodowe na trasie, obszerne informacje na temat trasy (mapy, zdjęcia, objaśnienia, wskazówki), obowiązujące zakazy i nakazy na terenie Parku Narodowego, użyteczne informacje odnośnie nart biegowych. Ogólnie ma to być skarbnica wiedzy nt. nart biegowych, trasy Śladami Olimpijczyków i Gorczańskiego Parku Narodowego. 

Dodatkowo uruchomimy bezpłatny numer telefonu pod którym na szybko będziecie mogli dowiedzieć się o panujących warunkach na trasie.

Ważnym aspektem naszej dalszej działalności jest również ochrona środowiska. Już teraz zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w naszej akcji "Sprzątamy po sobie", która odbędzie się 24.04. Więcej szczegółów na naszym facebooku.

Pracy mamy bardzo dużo, czasu mało, a wszystko finansujemy z własnych środków. Serdecznie zapraszamy w nasze szeregi jako członkowie wspierający. Sami możemy tylko trochę, wspólnie możemy wszystko.Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 28

PJ
P Januszewski
100 zł
ŁH
Łukasz
50 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
50 zł
A
Arek
50 zł
ŚW
Wojciech Smialkowski
30 zł
MF
Michał Fiedor
30 zł
WW
Wojciech Wantuch
30 zł
M
M.Kowal
25 zł
A
Agnieszka
25 zł
Zobacz więcej

Komentarze 1

 
2500 znaków
  • A
    Agnieszka

    Dziękuję za szybkie i miłe wsparcie przez telefon, przyjemne lekcje jazdy na nartach, dobry sprzętu i ośrodek treningowy w Klikuszowej, oraz przydatne informacje lokalne (noclegi itp.). Będziemy wracać do Obidowej, a póki co życzę powodzenia w dalszym rozwoju.

    25 zł

Nasi użytkownicy założyli

771 394 zrzutki

i zebrali

569 840 214 zł

A ty na co dziś zbierasz?