Projekt #E3dlaPolaków ID: 88yhut

Projekt #E3dlaPolaków ID: 88yhut

3 081 zł z 15 000 zł

20%

3 081 zł

3 081 zł

z 15 000 zł

161 dni

161 dni

do końca

38

38

wspierających
20%
Wpłać na zrzutkę

Opis zrzutki

#E3dlaPolaków

 

O NAS

 

Milka i Marmol, czyli my, dwójka zapaleńców, którzy mają niecny plan pokonania europejskiego szlaku pieszego E3 w czasie ok. 7 miesięcy. Jednak zanim przejdziemy do głównego tematu, kila słów o nas.

Pasjonujemy się górami oraz biegami górskimi. Na swoim koncie mamy już niejeden ultramaraton i niejedną wędrówkę.

Tylko w 2019 roku wspólnie zrobiliśmy 27 szczytów Korony Gór Polski w 5 dni i 9 godzin i 4minuty. Dodatkowo Marmol ukończył dwa „biegi potwory”: STUMILAKA – 178km 9400 przewyższeń i Bieg 7. Szczytów 240km i 7700, a Milka bieg KBL 110km i 3600. Trenujemy 5-6 razy w tygodniu, łącząc przyjemne z pożytecznym. Zazwyczaj nasze długie wybiegania, wychodzenia bądź „wyjeżdżania” rowerowe planujemy tak, by zwiedzać najpiękniejsze zakamarki okolicy, w której aktualnie się znajdujemy. Dodatkowo po takim treningu możemy zrobić research pobliskich knajpek, restauracji czy schronisk w poszukiwaniu najlepszych smakołyków.


Wcześniej swoimi osiągnięciami i odkryciami zarówno noclegowymi jak i kulinarnymi, dzieliliśmy się ze znajomymi i rodziną na swoich prywatnych profilach, jednak uznaliśmy, że nadszedł czas by podzielić się tą piękną pasją i wiedzą z szerszym gronem. Stąd pomysł na bloga, który raczkuje od czerwca tego roku, a do odwiedzin którego serdecznie zapraszamy:

www.wdrodzedo.pl

a także fp:

https://www.facebook.com/wdrodzedopl/

i instagram:

https://www.instagram.com/wdrodzedopl/

 

O PROJEKCIE

Europejski długodystansowy szlak pieszy oznaczonym symbolem E3, jest znakowanym szlakiem turystycznym, jednym z 11 europejskich szlaków wędrówkowych.


Przebieg szlaku

E3 łączy brzegi Atlantyku z Morzem Czarnym. Jego długość wynosi ok. 7500 km w 12 krajach: Turcji, Bułgarii, Rumunii, na Węgrzech, na Słowacji, w Polsce, Czechach, Niemczech, Luksemburgu, Belgii, Francji i Hiszpanii.

W Turcji i Rumunii trasa szlaku nie jest jeszcze zaplanowana, ani tym bardziej wyznakowana w terenie.

Odcinek z Węgier do wschodniej części Niemiec pokrywa się w większości z przebiegiem dawnego Międzynarodowego Górskiego Szlaku Przyjaźni Eisenach – Budapeszt, który włączono w trasę E3 po upadku socjalizmu w Europie wschodniej.

W Bułgarii pokrywa się z trasą szlaku Kom-Emine, który przebiega cały kraj grzbietami Starej Płaniny.

   

Przebieg szlaku w Polsce

Szlak E3 w Polsce składa się z 2 odcinków: sudeckiego i karpackiego. Pierwszy prowadzi przez większość pasm górskich Sudetów z Jakuszyc (koło Szklarskiej Poręby) do Boboszowa (koło Międzylesia). Jest znakowany kolorem niebieskim (jedynie odcinki łącznikowe prowadzące do granicy państwa kolorami zielonym  i żółtym. Długość tego etapu to ok. 300 km.

Odcinek karpacki jest połowę krótszy, z długością około 160 km.

 

 

#E3dlaPolaków, bo tak z przymrużeniem oka nazwaliśmy ten projekt, (ale również dlatego że jako pierwsi spróbujemy go przejść)obejmuje trasę prowadzącą przez 12 krajów Europy:

-Hiszpania (ok.840km)

-Francja (ok 964km)

-Belgia (ok. 174km)

-Luksemburg (ok.235km)

-Niemcy (ok.1172km)

-Czechy (ok.743km)

-Polska (ok.460km)

-Słowacja (ok. 491km)

-Węgry (ok.293km)

-Rumunia (ok. 670km)

-Bułgaria (ok. 700km)

-Turcja(400km)

 

Razem ok 7200km trekkingu.

Zamierzamy rozpocząć z początkiem marca i iść(ok.30-40km dziennie) do września. Podróż obejmie wyznaczony szlak z Santiago de Compostela do Stambułu w Turcji. Odcinek turecki, podobnie jak rumuński, nie jest jeszcze wyznaczony, ale po przeanalizowaniu trasy i wytycznych, uznaliśmy, że damy radę się z nimi uporać.

 

PROJEKT W LICZBACH

 

2 OSOBY

12 KRAJÓW EUROPEJSKICH

200 DNI TREKKINGU

7200 KILOMETRÓW

START: 05.03.2020

Z własnych funduszy przeznaczyliśmy 32 000 zł i brakuje jeszcze 30 000 zł, stąd nasza prośba o zbiórkę.

 

CO Z TEGO BĘDZIE?


Zanim wyruszymy, czekają nas spore przygotowania. Kompletowanie sprzętu, butów, których potrzeba będzie ok 12 par. Musimy również wytyczyć miejsca do których zostaną dostarczone. Wyznaczyć punkty w których będziemy nocować(poza namiotem, który awaryjnie będziemy mieć przy sobie.) Prócz niezbędnych do przetrwania rzeczy, chcemy zabrać ze sobą mnóstwo „pomocy” do ładowania sprzętów takich jak telefon, laptop, kamerka. Zaplanowaliśmy, że będziemy wam zdawać relacje w miarę możliwości regularnie z poszczególnych miejsc na mediach społecznościowych, poza tym zbierzemy materiały, którymi podzielimy się po zakończeniu projektu.

Szukając materiałów do wyprawy, okazało się, że jest ich naprawdę niewiele. Uznaliśmy zatem, że powstanie przewodnika po szlaku znacznie ułatwi kolejnym wędrującym przygotowania. Oprócz tego jest to szlak turystyczny więc widoków zapewne nam nie zabraknie. Aby podzielić się z wami tymi cudeńkami natury, zamierzamy zmontować film z kamerek go pro. Będzie on z dwóch perspektyw-okiem Milki i Marmola. Wyprawa ma również na celu promowanie turystyki pieszej, zdrowego stylu życia, poznaniu Europy turystycznie oraz promocji Polski i zachęcenie do jej zwiedzania.


EDIT:

Po rocznych przygotowaniach projekt wystartował tak jak zakładaliśmy, w marcu 2020r. Wszyscy jednak wiemy, co zaraz po tym wydarzyło się na świecie i zatrzymało również nas na szlaku. O początku naszej przygody możecie przeczytać u nas na blogu :

https://wdrodzedo.pl/e3dlapolakow-wersja-demo/


Nie zamierzamy jednak spocząć na laurach i zakończyć nasze poczynania tuż na starcie, w związku z czym ponownie rozpoczęliśmy przygotowania. Ze względu na warunki pogodowe w każdym z krajów, wyruszamy na szlak również w marcu lecz 2021r. Dzięki pracy jaką mogliśmy podjąć po powrocie do kraju, a także dzięki wsparciu sponsorów ponownie udało nam się odłożyć część kwoty. Stąd zmniejszyliśmy kwotę zbiórki jaka będzie nam potrzebna do ukończenia projektu z 30 000 do 15 000.


Z góry dziękujemy wam za wsparcie zarówno to mentalne jak i to finansowe. Mamy nadzieję, że ponownie będziecie nam towarzyszyć po wyruszeniu w drogę.


P.S. Tym razem mamy plan B, jeśli ponownie zamkną nam granicę, to mamy nadzieję,że nasza Piękna Polska, której uroki staramy się przybliżać na bieżąco, równie wam się spodoba w odsłonie awaryjnego projektu.

Wpłacający38

 
Sylwia Józefowicz
1 zł
MW
Małgorzata Witecka
200 zł
M
Maciej
50 zł
 
Dane ukryte
50 zł
SM
Sylwia M.
50 zł
KI
Kamila i Jacek
200 zł
M
M&B
100 zł
 
Dane ukryte
5 zł
M
Martyna
50 zł
IZ
Iwona Zacharczuk
50 zł
Zobacz więcej

Nasi użytkownicy założyli

560 605 zrzutek


A ty na co dziś zbierasz?