Na leczenie i rehabilitację Jakuba Zakończona 31.08.2015r ID: 897s8k

Na leczenie i rehabilitację Jakuba

Zebrano 145 zł
z kwoty 4 000 zł

3 %

WPŁAĆ

Pomóż udostępniając zrzutkę!

92
udostępnień

Krótki opis zrzutki (tylko tekst)


Opis zrzutki (tutaj oprócz tekstu dodasz też zdjęcia - użyj edytora po lewej stronie)

Jakub ma 9 lat urodził się w 44 tyg.ciąży znacznie po terminie co spowodowało niedotlenienie mózgu czego następstwem jest Epilepsja z którą zmagamy się do dnia dzisiejszego.Oprócz tego Jakub choruje na Zespół Klinefeltera-rzadka sporadyczna choroba genetyczna,Autyzm Atypowy ,Niedomykalność zastawki trójdzielnej ma wadę wymowy jąka się.

Był długo oczekiwanym dzieckiem .

Są dni w których Kuba zamyka się w sobie ,ucieka w swój świat-świat do którego tylko on ma dostęp.Czasem też ma gorsze dni w których obwinia Pana Boga za to,że jest chory że to niesprawiedliwe,że musi być chory.Bywają też dobre dni,dni w których Kuba cieszy się z każdej najmniejszej rzeczy ,cieszy się i odkrywa otaczający go świat-ale takich dni jest mało.Zapisujemy je w naszym sekretnym pamiętniku dobrych dni,,,,kiedy nadchodzą te gorsze wspominamy.Jakub ma też zaburzoną pamięć krótkotrwałą wszystko pamięta na już i na teraz...to co się wydarzyło ulatuje bardzo szybko-przez co i nauka nie idzie mu najlepiej.Ma spore trudności w samoobsłudze,do jedzenia używa tylko łyżki boi się widelca,je wybrane rzeczy i muszą być one w kawałkach nie ma mowy o rozdrobnionym pokarmie.Nie czuje pragnienia,trzeba stale przypominać o przyjmowaniu napojów.Na każdy głośny dźwięk chowa się pod stół z głową w kolanach,boi się większości urządzeń gospodarskich.Codzienna toaleta to istna przeprawa,nie ma mowy o czesaniu,obcinaniu paznokci czy higienie uszu...odbywa się to ogromnym krzykiem.Nie toleruje przytulania i głaskania.Za to jego codzienność jest stale w biegu każdy nawet najmniejszy dystans pokonuje biegnąc.

Jakub nie zgłasza gdy się uderzy,gdy zrobi sobie krzywdę ,gdy go coś boli,jest to utrudnione przez wysoki próg bólu.Mi jako mamie trudno jest w porę reagować na każdą kontuzję.

Jakub korzysta z pomocy logopedy,psychologa,psychiatry,neurologa ,genetyka,endokrynologa,integracji SI,biofedback,fizykoterapii.

Obecnie spelnia obowiązek szkolny na dziennym oddziale psychiatrii dziecięcej.

Jakub wymaga stałej rehabilitacji i wyjazdów na turnusy rehabilitacyjne które są jej uzupełnieniem koszt jednego turnusu to ok 4000zł ale na nie brakuje nam środków dlatego zwracamy się z prośbą do Pomagaczy-ludzi o dobrych sercach o pomoc.Każda nawet najmniejsza kwota przybliża Kubę do zdobycia jego biegunu.A tym samym przybliża go do samodzielności i tego by mógł odnaleźć się w otaczającym go świecie.

Już teraz bardzo dziękujemy ale jak za serce dziękować słowem

https://www.youtube.com/watch?v=9GJKlIXte84

Organizator nie dodał jeszcze żadnych aktualności

Aby dodać komentarz lub

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

B
54 zł
baskakwas
M
52 zł
milychlopak
A
26 zł
aniagolkow78
M
11 zł
Magda
E
6 zł
eluchnia7
Dane ukryte
6 zł
Dane ukryte

Pierwsza wpłata

B
54 zł
baskakwas

Najwyższa wpłata

Nasi użytkownicy założyli

371 148 zrzutek

Pomóż zebrać 4 000 zł dokonując wpłaty przez płatności on-line lub przelewem tradycyjnym.

Pomóż udostępniając zrzutkę!

92
udostępnień

Zorganizuj własną zrzutkę na dowolny cel:

Google Play
App Store

Zrzutka.pl używa plików cookies niezbędnych do działania strony, a także takich służących do analizy ruchu oraz pozwalających nam na optymalizację działania serwisu. Używamy także cookies niezbędnych do skutecznego marketingu usług własnych. Czytaj więcej: polityka prywatności.

Uwaga - zmianie uległa nasza polityka prywatności.