„Nadzieja umiera ostatnia” - Film dokumentalny + Kampania wideo zwiększająca poziom świadomości w kwestii kryzysu klimatycznego ID: 89kzkf

„Nadzieja umiera ostatnia” - Film dokumentalny + Kampania wideo zwiększająca poziom świadomości w kwestii kryzysu klimatycznego ID: 89kzkf

18 529 zł z 50 000 zł

37%

18 529 zł

18 529 zł

z 50 000 zł

62 dni

62 dni

do końca

228

228

wspierających
37%
Wpłać na zrzutkę

Opis zrzutkiOpis projektu

„Nadzieja umiera ostatnia" to film dokumentalny połączony z kampanią w mediach społecznościowych traktujący o przemyśleniach i przeżyciach nastoletnich aktywistek i aktywistów z całej Polski. Producentem projektu będzie Jonathan L. Ramsey i jego zespół kreatywny, czyli twórcy „Można panikować" - najpopularniejszego polskiego filmu proekologicznego ostatnich lat, który ma ponad 800 000 odsłon na YouTube i zyskał duży rozgłos tego lata w polskich mediach (Fakty TVN, Dzień Dobry TVN, “Gazeta Wyborcza”, Gazeta.pl, Wirtualna Polska, “Kwartalnik Przekrój”, “Krytyka Polityczna”, “Zwierciadło”, OKO Press, NOIZZ, itd.).


Tworzymy niezależne filmy na tematy, które polski rząd i mainstreamowe media ignorują albo przeinaczają. Staramy się włączyć je do debaty publicznej w Polsce. Dzisiejsza młodzież ma prawo czuć się zaniepokojona, bo będzie musiała zmierzyć się z najgorszymi aspektami kryzysu klimatycznego w miarę jego nasilania się. Pomysł na projekt był częściowo efektem naszego udziału w Młodzieżowym Strajku Klimatycznym w Warszawie w 2019 roku. Nagrywając końcową sekwencję do „Można Panikować", otoczeni tysiącami młodych aktywistów klimatycznych, poczuliśmy wielką falę nadziei, energii i motywacji do ochrony przyszłości naszej planety. Od razu wiedzieliśmy, że chcemy wesprzeć ten ruch młodzieżowy w każdy możliwy sposób!


W swoim zamiarze utwierdziliśmy się po tym, jak zobaczyliśmy fizyczne zastraszanie i napastowanie młodych polskich aktywistów klimatycznych przez niektórych uczestników wieców zorganizowanych tego lata w ramach kampanii prezydenckiej Andrzeja Dudy. Chcieliśmy lepiej zrozumieć dlaczego do tego doszło i jak taki rodzaj wrogości społecznej wpływa na życie młodych aktywistów klimatycznych, a przede wszystkim jak możemy przyczynić się do zmiany tej przykrej sytuacji.


My, twórcy, mamy małe dzieci i wzruszyliśmy się do łez na widok dziecięcego uczestnika Młodzieżowego Strajku Klimatycznego dzierżącego transparent: “Dzieci też chcą zostać rodzicami”. Na pewno nie chcemy, żeby nasze dzieci dorastały w świecie, gdzie czują się zastraszane lub wykluczone z powodu walki o prawo do życia w stabilnej biosferze - o coś, co powinno stanowić kluczową kwestię dla nas wszystkich! Dlatego chcemy wesprzeć dzisiejszych młodzieżowych aktywistów klimatycznych poprzez nagłaśnianie i wyjaśnianie ich postulatów!


Niniejszy projekt filmowy skupia się głównie na pytaniu: Jak to jest być młodym aktywistą klimatycznym w Polsce w tym momencie w historii? Planujemy opowiedzieć o wielu różnych młodych aktywistach z różnych zakątków Polski, w tym Podlasia, Górnego i Dolnego Śląska, Opolszczyzny, Małopolski, Mazowsza, Pomorza, Województwa Łódzkiego i Wielkopolski. Nagrywając w tylu lokalizacjach, mamy nadzieję stworzyć unikatowe dzieło sztuki dokumentalnej o charakterze zarówno osobistym jak i uniwersalnym.


Z jednej strony chcemy pokazać, jak ekscytujący i inspirujący jest młodzieżowy ruch proekologiczny. Z drugiej strony pragniemy opowiedzieć o ogromnych, niekiedy zaskakujących wyzwaniach, przed którym stoi. Pokazując świat młodych aktywistów i to jak mocno ich głębokie obawy o środowisko wpływają na ich rodziny i społeczność, chcielibyśmy przede wszystkim zainspirować ludzi do włączenia się w aktywizm na rzecz klimatu, ponieważ, jak głosił transparent na szkolnym strajku klimatycznym: “Nikt nie jest za mały, by coś zmienić!”

a619e0578372ecbd.png


Dlaczego potrzebujemy Waszej pomocy?


Żyjemy w czasach kryzysu klimatycznego. Każdego dnia sytuacja się pogarsza i tracimy czas na zmianę obranego kursu. Dlatego jest niezwykle ważne, żebyśmy jako filmowcy tworzyli dzieła, które zainspirują kolejne osoby w Polsce do protestu na rzecz klimatu.


Niestety, uzyskanie wsparcia finansowego dla filmu traktującego o ekologii od rządu, mediów czy dużych firm jest niezwykle trudne i czasochłonne. Wszyscy wiemy też, że taki rodzaj pomocy może nie być bezinteresowny i bywa związany z ograniczeniem wolność artystycznej. Kryzys klimatyczny nie może czekać aż instytucje się obudzą! To właśnie przez zastany porządek jesteśmy w tarapatach!


Staramy się zdobyć dodatkowe wsparcie z innych źródeł takich jak pro-ekologiczne organizacje pozarządowe, ale to nie wystarczy do nakręcenia profesjonalnego filmu i rozpoczęcia zdjęć w październiku tego roku. Kryzys klimatyczny się pogarsza, więc chcemy działać już teraz! Marzy nam się niezależne finansowanie i swoboda twórcza, żeby wyruszyć w podróż z młodymi polskimi aktywistami i opowiedzieć ich historie w wyjątkowy sposób.


Mamy doświadczenie w kręceniu wysokiej jakości filmów z niskim budżetem i zawsze staramy się minimalizować koszty. Jednak nawet takie projekty nie obejdą się bez wsparcia. Aby nakręcić nasz film, musimy pokryć wydatki, tak jak każdy.


Potrzebujemy Was, żeby uruchomić ten projekt! Do dzieła!Jak wydamy Wasze pieniądze?


Potrzebujemy Waszego wsparcia, żeby pokryć koszty dni zdjęciowych, montażu, sprzętu dźwiękowego, oraz podróży. Aktywiści występujący w filmie nie otrzymają żadnego wynagrodzenia.


Jeśli pomożecie nam osiągnąć nasz cel, skupimy się w całości na tworzeniu ciekawych treści na temat ochrony środowiska.

oe7e9d8d11535bb6.png


Harmonogram PROJEKTU


Scenariusz i aktywiści klimatyczni gotowi! Filmowcy w blokach startowych! Teraz nasz projekt czekają trzy zasadnicze etapy:


  1. Zdjęcia: Chcemy kręcić w październiku, listopadzie i grudniu 2020 roku.
  2. Postprodukcja: Podczas montażu (zima 2021 r.) przeprowadzimy czteroczęściową kampanię wideo w celu podniesienia poziomu świadomości społecznej. Wypuścimy serię jednominutowych filmików zawierających najmocniejszy materiał, jaki nakręcimy. Te nagrania nie tylko podniosą świadomość społeczną w kwestii klimatu, ale też wypromują nasz dokument. 
  3. Premiera: Mamy nadzieję wypuścić nasz dokument, który będzie trwał 30-40 min., w maju 2021 roku. Postaramy się, żeby trafił na prestiżowe festiwale filmowe i być może został pokazany w telewizji, a także przyciągnął uwagę mediów. Jakiś czas później zostanie udostępniony za darmo na YouTube z napisami w różnych językach, tak żeby każdy mógł go obejrzeć.


Ale żeby to wszystko zrobić potrzebujemy Waszego wsparcia!KIM JESTEŚMY?


Jonathan L. Ramsey jest amerykańskim dokumentalistą z Chicago, który od dziesięciu lat mieszka w Warszawie. Jego poprzedni film pt. „Można panikować" to portret klimatologa Szymona Malinowskiego. Dokument można obejrzeć za darmo na YouTube, gdzie ma ok. 800 000 odsłon. Dał początek wielu dyskusjom w Polsce na temat konieczności podjęcia szybkich działań w kwestii kryzysu klimatycznego. Poprzednie filmy Ramseya to „Wojna ze Smogiem", który pokazano w TVN24 w 2018 r., i „Living with Warsaw", który można było zobaczyć na TVN Style w 2017 roku.Ramsey jest współautorem scenariusza do filmu „Można panikować", który wyreżyserował i wyprodukował niezależnie poprzez swoją firmę jednoosobową Ramsey United we współpracy z Rebus Films, Drone in Warsaw i francuskim kompozytorem Marciem Dehaysem.


Cała ekipa, która pracowała przy „Można panikować", jest zdeterminowana do współpracy nad „Nadzieja umiera ostatnia". Wszystko czego potrzebujemy to Wasze wsparcie! Jeśli nam pomożecie, obiecujemy, że stworzymy coś naprawdę wyjątkowego!Co wyróżnia nasz projekt i jak pomoże on klimatowi?


Będzie to pierwszy profesjonalny niezależny film w Polsce o tym, jak nastolatkowie postrzegają kryzys klimatyczny. Nasz projekt pomoże klimatowi dając początek wielu nowym dyskusjom na temat zmiany klimatu nie tylko w Polsce, ale też na całym świecie. Chcemy, żeby był to film, który młodzi ludzie mogą pokazać innym ze słowami: “Obejrzyj go, to poznasz część moich przemyśleń na temat przyszłości”. Wielkie zmiany zaczynają się od rozmów!


Prosimy o Wasze wsparcie, a w zamian czekają na Was nagrody! Doceniamy każdy nawet niewielki datek! Aby pokazać Wam naszą wdzięczność, mając jednocześnie na uwadze kryzys klimatyczny, postanowiliśmy przyznać naszym darczyńcom nagrody w formie niematerialnej.

o6538a4bef643809.png

Wpłacający228

M
Mirabelka
108 zł
MS
Mateusz Stachowiak
50 zł
 
Dane ukryte
20 zł
M
Magdalena Kasza
35 zł
MW
Małgorzata Wierzba
ukryta
GS
Gracjan Szymański
20 zł
DG
Dominika Gajewska
60 zł
AK
Adam Kiedrowski
10 zł
K
Kaju
50 zł
RM
Robert Mucha
ukryta
Zobacz więcej

Komentarze14

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nagrody

Wpłać 10 zł i więcej

Twoje imię w napisach końcowych

Dziękujemy za okazane wsparcie! Ten datek przybliża nas o krok do nakręcenia filmu. Twoje imię zostanie umieszczone w napisach końcowych filmu.

wybrano 42 razy

Wybieram

Wpłać 20 zł i więcej

Twoje imię w napisach końcowych + E-mail z updatami

Dziękujemy za pomoc w uruchomieniu naszego projektu! Wiele to dla nas znaczy i dlatego chcielibyśmy informować Cię o naszych postępach. Twoje imię zostanie umieszczone w napisach końcowych + Otrzymasz comiesięczny update e-mailowy o postępie prac, w tym zdjęcia i anegdoty z planu.

wybrano 36 razy

Wybieram

Wpłać 50 zł i więcej

Link do pobrania “Można panikować” za darmo w jakości 4k + Ścieżka dźwiękowa + Twoje imię w napisach końcowych + E-mail z updatami

Link do pobrania “Można panikować” za darmo w jakości 4k + Ścieżka dźwiękowa + Twoje imię w napisach końcowych + E-mail z updatami

Wiemy, że 50 złotych to dla niektórych duża kwota. Dlatego bardzo doceniamy Twoje wsparcie! Chcemy Ci specjalnie podziękować, dzieląc się z Tobą czymś osobistym, co jest efektem naszej pracy. Prześlemy Ci link do pobrania „Można panikować" za darmo w jakości 4k + Link do pobrania za darmo zzipowanej ścieżki dźwiękowej z „Można panikować" napisanej przez Marca Dehaysa + Twoje imię znajdzie się w napisach końcowych + Otrzymasz comiesięczny update e-mailowy o postępie prac, w tym zdjęcia i anegdoty z planu.

wybrano 19 razy

Wybieram

Wpłać 50 zł i więcej

Link do pobrania e-booka + Twoje imię w napisach końcowych + E-mail z updatami

Link do pobrania e-booka + Twoje imię w napisach końcowych + E-mail z updatami

Wiemy, że 50 złotych to dla niektórych duża kwota. Dlatego też bardzo doceniamy Twoje wsparcie! Chcemy Ci specjalnie podziękować, dzieląc się z Tobą czymś osobistym, co jest efektem naszej pracy. Prześlemy Ci darmowy e-book Szymona Malinowskiego i Jonathana L. Ramseya pt. „Kryzys klimatyczny: co Ty możesz zrobić aby mu zaradzić?" (pobranie możliwe od 1 grudnia 2020 r.) + Twoje imię znajdzie się w napisach końcowych + Otrzymasz comiesięczny update e-mailowy o postępie prac, w tym zdjęcia i anegdoty z planu.

wybrano 43 razy

przewidywana dostawa: 15 grudnia, 2020

Wybieram

Wpłać 100 zł i więcej

Link do darmowego e-booka + Link do darmowego pobrania Można panikować w 4K + Ścieżka dźwiękowa + Twoje imię w napisach końcowych + E-maile z updatami

Link do darmowego e-booka + Link do darmowego pobrania Można panikować w 4K + Ścieżka dźwiękowa + Twoje imię w napisach końcowych + E-maile z updatami

Ten datek to dla nas ogromna pomoc! Czujemy się zaszczyceni, że wierzysz w potencjał naszego projektu. Twoje pieniądze nie pójdą na marne, a w dowód wdzięczności dostaniesz wszystkie nagrody cyfrowe. Prześlemy Ci link do pobrania „Można panikować" za darmo w jakości 4k + Link do pobrania za darmo ścieżki dźwiękowej z „Można panikować" + E-book Szymona Malinowskiego i Jonathana L. Ramseya pt. „Kryzys klimatyczny: co Ty możesz zrobić aby mu zaradzić?" (pobranie możliwe od 1 grudnia 2020 r.) + Twoje imię w napisach końcowych + Otrzymasz comiesięczny update e-mailowy o postępie prac, w tym zdjęcia i anegdoty z planu

wybrano 43 razy

Wybieram

Wpłać 250 zł i więcej

Prywatny pokaz Można panikować z udziałem twórców + Wszystkie nagrody cyfrowe + Twoje imię w napisach końcowych + E-maile z updatami

Prywatny pokaz Można panikować z udziałem twórców + Wszystkie nagrody cyfrowe + Twoje imię w napisach końcowych + E-maile z updatami

To bardzo pokaźny datek i zdajemy sobie sprawę, że większość osób na to nie stać. Twoje wsparcie to dla nas naprawdę coś wielkiego i obiecujemy, że Cię nie zawiedziemy. Otrzymasz prezent dla naszych najbardziej oddanych darczyńców, którzy chcą się z nami spotkać osobiście. Dostaniesz dwa bilety na prywatny pokaz „Można panikować" w warszawskim kinie pod koniec października 2020 r. (data zostanie ustalona w późniejszym terminie), po którym odbędzie się dyskusja z Profesorem Malinowskim i twórcami filmu + Wszystkie nagrody cyfrowe + Twoje imię w napisach końcowych + Comiesięczny update e-mailowy o postępie prac, w tym zdjęcia i anegdoty z planu.wybrano 14 razy

Wybieram

Wpłać 1500 zł i więcej

Wymienienie jako Współproducent w napisach końcowych + Prywatny pokaz Można panikować z udziałem twórców + Wszystkie nagrody cyfrowe + Twoje imię w napisach końcowych + E-mail z updatami

Wymienienie jako Współproducent w napisach końcowych + Prywatny pokaz Można panikować z udziałem twórców + Wszystkie nagrody cyfrowe + Twoje imię w napisach końcowych + E-mail z updatami

Wow! Nie sądziliśmy, że ktoś może nas tak hojnie wspomóc. To coś niebywałego! Ty lub Twoja organizacja zostanie wymieniona w napisach końcowych jako Współproducent. Otrzymasz też dwa bilety na prywatny pokaz „Można panikować" w warszawskim kinie pod koniec października 2020 r. (data zostanie podana w późniejszym terminie), po którym odbędzie się dyskusja z Profesorem Malinowskim i twórcami filmu + Wszystkie nagrody cyfrowe + Twoje imię w napisach końcowych + Comiesięczny update e-mailowy o postępie prac, w tym zdjęcia i anegdoty z planu.

wybrano 2 razy

Wybieram

Nasi użytkownicy założyli

575 074 zrzutki

i zebrali

314 833 336 zł


A ty na co dziś zbierasz?