id: 89kzkf

„Nadzieja umiera ostatnia” - Film dokumentalny + Kampania wideo zwiększająca poziom świadomości w kwestii kryzysu klimatycznego / "Hope Dies Last" - Documentary Film + Social Awareness Video Campaign about Teenage Climate Activism in Poland

„Nadzieja umiera ostatnia” - Film dokumentalny + Kampania wideo zwiększająca poziom świadomości w kwestii kryzysu klimatycznego / "Hope Dies Last" - Documentary Film + Social Awareness Video Campaign about Teenage Climate Activism in Poland

Nasi użytkownicy założyli 1 226 047 zrzutek i zebrali 1 347 779 959 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności2

  • af5922c5d5f5e552.jpeg


    Jesteśmy już prawie gotowi! Z wielką radością prezentujemy plakat do naszego nowego filmu „NADZIEJA UMIERA OSTATNIA”!


    Oto jego krótkie streszczenie: Kiedy pandemia Covid-19 wybucha w Polsce, młodzi aktywiści i aktywistki klimatyczni zmuszeni są do refleksji nad sukcesami i niepowodzeniami swojego ruchu, działającego na rzecz nagłośnienia problemu trwającej katastrofie klimatycznej. Twórcy „Można panikować” zapraszają na podróż w głąb umysłów młodych aktywistów i aktywistek z sześciu regionów Polski: Mazowsza, Śląska, województwa Łódzkiego, Opolszczyzny, Podlasia i Małopolski. Zmiany w tych miejscach są kluczowe dla osiągnięcia neutralności klimatycznej planowanej przez Unię Europejską.


    Premiera filmu będzie miała miejsce na BNP Paribas Green Film Festival w Krakowie już *18 SIERPNIA*. Wstęp na to wydarzenie, jak i na cały Festiwal jest wolny, zapraszamy więc wszystkich zainteresowanych tematyką ekologiczną! Reżyser Jonathan Ramsey i autor zdjęć Jerzy Łapiński będą na miejscu, aby porozmawiać o filmie po zakończonym seansie. Swoją obecność potwierdziło też kilkoro bohaterów filmu. Sprawmy, aby była to wyjątkowa noc w Krakowie!


    JEDNOCZEŚNIE JEST TO NASZA OSTATNIA PROŚBA O WSPARCIE FINANSOWE TEGO PROJEKTU! Wciąż możesz zostać jego częścią i znaleźć się w napisach końcowych filmu jako jego sponsor! Stanie się tak, jeżeli do niedzieli, 15 sierpnia wpłacisz jedyne 10 zł poprzez serwis ZRZUTKA. Środki te zostaną przeznaczone na pokrycie kosztów postprodukcji!


    Dziękujemy wszystkim za niesamowite wsparcie! Wypchniemy ten film do świadomości społecznej! Miłego dnia!

    Z poważaniem,

    Jonathan L. Ramsey

    Scenarzysta, reżyser i producent „Nadzieja umiera ostatnia”

    [email protected]


    #NadziejaUmieraOstatnia #HopeDiesLast #możnapanikować #niemaplanetyb #zmianyklimatu #edukacjaklimatyczna #katastrofaklimatyczna #ramseyunited #rebusfilms #droneinwarsaw #filmdokumentalny

    0Komentarzy
     
    2500 znaków

    Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

    Czytaj więcej
Dodawaj aktualności i informuj wspierających o postępach akcji.

Dodawaj aktualności i informuj wspierających o postępach akcji.
To zwiększy wiarygodność Twojej zrzutki i zaangażowanie darczyńców.

Opis zrzutki



Opis projektu

„Nadzieja umiera ostatnia" to film dokumentalny połączony z kampanią w mediach społecznościowych traktujący o przemyśleniach i przeżyciach nastoletnich aktywistek i aktywistów z całej Polski. Producentem projektu będzie Jonathan L. Ramsey i jego zespół kreatywny, czyli twórcy „Można panikować" - najpopularniejszego polskiego filmu proekologicznego ostatnich lat, który ma ponad 800 000 odsłon na YouTube i zyskał duży rozgłos tego lata w polskich mediach (Fakty TVN, Dzień Dobry TVN, “Gazeta Wyborcza”, Gazeta.pl, Wirtualna Polska, “Kwartalnik Przekrój”, “Krytyka Polityczna”, “Zwierciadło”, OKO Press, NOIZZ, itd.).


Tworzymy niezależne filmy na tematy, które polski rząd i mainstreamowe media ignorują albo przeinaczają. Staramy się włączyć je do debaty publicznej w Polsce. Dzisiejsza młodzież ma prawo czuć się zaniepokojona, bo będzie musiała zmierzyć się z najgorszymi aspektami kryzysu klimatycznego w miarę jego nasilania się. Pomysł na projekt był częściowo efektem naszego udziału w Młodzieżowym Strajku Klimatycznym w Warszawie w 2019 roku. Nagrywając końcową sekwencję do „Można Panikować", otoczeni tysiącami młodych aktywistów klimatycznych, poczuliśmy wielką falę nadziei, energii i motywacji do ochrony przyszłości naszej planety. Od razu wiedzieliśmy, że chcemy wesprzeć ten ruch młodzieżowy w każdy możliwy sposób!


W swoim zamiarze utwierdziliśmy się po tym, jak zobaczyliśmy fizyczne zastraszanie i napastowanie młodych polskich aktywistów klimatycznych przez niektórych uczestników wieców zorganizowanych tego lata w ramach kampanii prezydenckiej Andrzeja Dudy. Chcieliśmy lepiej zrozumieć dlaczego do tego doszło i jak taki rodzaj wrogości społecznej wpływa na życie młodych aktywistów klimatycznych, a przede wszystkim jak możemy przyczynić się do zmiany tej przykrej sytuacji.


My, twórcy, mamy małe dzieci i wzruszyliśmy się do łez na widok dziecięcego uczestnika Młodzieżowego Strajku Klimatycznego dzierżącego transparent: “Dzieci też chcą zostać rodzicami”. Na pewno nie chcemy, żeby nasze dzieci dorastały w świecie, gdzie czują się zastraszane lub wykluczone z powodu walki o prawo do życia w stabilnej biosferze - o coś, co powinno stanowić kluczową kwestię dla nas wszystkich! Dlatego chcemy wesprzeć dzisiejszych młodzieżowych aktywistów klimatycznych poprzez nagłaśnianie i wyjaśnianie ich postulatów!


Niniejszy projekt filmowy skupia się głównie na pytaniu: Jak to jest być młodym aktywistą klimatycznym w Polsce w tym momencie w historii? Planujemy opowiedzieć o wielu różnych młodych aktywistach z różnych zakątków Polski, w tym Podlasia, Górnego i Dolnego Śląska, Opolszczyzny, Małopolski, Mazowsza, Pomorza, Województwa Łódzkiego i Wielkopolski. Nagrywając w tylu lokalizacjach, mamy nadzieję stworzyć unikatowe dzieło sztuki dokumentalnej o charakterze zarówno osobistym jak i uniwersalnym.


Z jednej strony chcemy pokazać, jak ekscytujący i inspirujący jest młodzieżowy ruch proekologiczny. Z drugiej strony pragniemy opowiedzieć o ogromnych, niekiedy zaskakujących wyzwaniach, przed którym stoi. Pokazując świat młodych aktywistów i to jak mocno ich głębokie obawy o środowisko wpływają na ich rodziny i społeczność, chcielibyśmy przede wszystkim zainspirować ludzi do włączenia się w aktywizm na rzecz klimatu, ponieważ, jak głosił transparent na szkolnym strajku klimatycznym: “Nikt nie jest za mały, by coś zmienić!”

a619e0578372ecbd.png


Dlaczego potrzebujemy Waszej pomocy?


Żyjemy w czasach kryzysu klimatycznego. Każdego dnia sytuacja się pogarsza i tracimy czas na zmianę obranego kursu. Dlatego jest niezwykle ważne, żebyśmy jako filmowcy tworzyli dzieła, które zainspirują kolejne osoby w Polsce do protestu na rzecz klimatu.


Niestety, uzyskanie wsparcia finansowego dla filmu traktującego o ekologii od rządu, mediów czy dużych firm jest niezwykle trudne i czasochłonne. Wszyscy wiemy też, że taki rodzaj pomocy może nie być bezinteresowny i bywa związany z ograniczeniem wolność artystycznej. Kryzys klimatyczny nie może czekać aż instytucje się obudzą! To właśnie przez zastany porządek jesteśmy w tarapatach!


Staramy się zdobyć dodatkowe wsparcie z innych źródeł takich jak pro-ekologiczne organizacje pozarządowe, ale to nie wystarczy do nakręcenia profesjonalnego filmu i rozpoczęcia zdjęć w październiku tego roku. Kryzys klimatyczny się pogarsza, więc chcemy działać już teraz! Marzy nam się niezależne finansowanie i swoboda twórcza, żeby wyruszyć w podróż z młodymi polskimi aktywistami i opowiedzieć ich historie w wyjątkowy sposób.


Mamy doświadczenie w kręceniu wysokiej jakości filmów z niskim budżetem i zawsze staramy się minimalizować koszty. Jednak nawet takie projekty nie obejdą się bez wsparcia. Aby nakręcić nasz film, musimy pokryć wydatki, tak jak każdy.


Potrzebujemy Was, żeby uruchomić ten projekt! Do dzieła!



Jak wydamy Wasze pieniądze?


Potrzebujemy Waszego wsparcia, żeby pokryć koszty dni zdjęciowych, montażu, sprzętu dźwiękowego, oraz podróży. Aktywiści występujący w filmie nie otrzymają żadnego wynagrodzenia.


Jeśli pomożecie nam osiągnąć nasz cel, skupimy się w całości na tworzeniu ciekawych treści na temat ochrony środowiska.

oe7e9d8d11535bb6.png


Harmonogram PROJEKTU


Scenariusz i aktywiści klimatyczni gotowi! Filmowcy w blokach startowych! Teraz nasz projekt czekają trzy zasadnicze etapy:


  1. Zdjęcia: Chcemy kręcić w październiku, listopadzie i grudniu 2020 roku.
  2. Postprodukcja: Podczas montażu (zima 2021 r.) przeprowadzimy czteroczęściową kampanię wideo w celu podniesienia poziomu świadomości społecznej. Wypuścimy serię jednominutowych filmików zawierających najmocniejszy materiał, jaki nakręcimy. Te nagrania nie tylko podniosą świadomość społeczną w kwestii klimatu, ale też wypromują nasz dokument. 
  3. Premiera: Mamy nadzieję wypuścić nasz dokument, który będzie trwał 30-40 min., w maju 2021 roku. Postaramy się, żeby trafił na prestiżowe festiwale filmowe i być może został pokazany w telewizji, a także przyciągnął uwagę mediów. Jakiś czas później zostanie udostępniony za darmo na YouTube z napisami w różnych językach, tak żeby każdy mógł go obejrzeć.


Ale żeby to wszystko zrobić potrzebujemy Waszego wsparcia!



KIM JESTEŚMY?


Jonathan L. Ramsey jest amerykańskim dokumentalistą z Chicago, który od dziesięciu lat mieszka w Warszawie. Jego poprzedni film pt. „Można panikować" to portret klimatologa Szymona Malinowskiego. Dokument można obejrzeć za darmo na YouTube, gdzie ma ok. 800 000 odsłon. Dał początek wielu dyskusjom w Polsce na temat konieczności podjęcia szybkich działań w kwestii kryzysu klimatycznego. Poprzednie filmy Ramseya to „Wojna ze Smogiem", który pokazano w TVN24 w 2018 r., i „Living with Warsaw", który można było zobaczyć na TVN Style w 2017 roku.



Ramsey jest współautorem scenariusza do filmu „Można panikować", który wyreżyserował i wyprodukował niezależnie poprzez swoją firmę jednoosobową Ramsey United we współpracy z Rebus Films, Drone in Warsaw i francuskim kompozytorem Marciem Dehaysem.


Cała ekipa, która pracowała przy „Można panikować", jest zdeterminowana do współpracy nad „Nadzieja umiera ostatnia". Wszystko czego potrzebujemy to Wasze wsparcie! Jeśli nam pomożecie, obiecujemy, że stworzymy coś naprawdę wyjątkowego!



Co wyróżnia nasz projekt i jak pomoże on klimatowi?


Będzie to pierwszy profesjonalny niezależny film w Polsce o tym, jak nastolatkowie postrzegają kryzys klimatyczny. Nasz projekt pomoże klimatowi dając początek wielu nowym dyskusjom na temat zmiany klimatu nie tylko w Polsce, ale też na całym świecie. Chcemy, żeby był to film, który młodzi ludzie mogą pokazać innym ze słowami: “Obejrzyj go, to poznasz część moich przemyśleń na temat przyszłości”. Wielkie zmiany zaczynają się od rozmów!


Prosimy o Wasze wsparcie, a w zamian czekają na Was nagrody! Doceniamy każdy nawet niewielki datek! Aby pokazać Wam naszą wdzięczność, mając jednocześnie na uwadze kryzys klimatyczny, postanowiliśmy przyznać naszym darczyńcom nagrody w formie niematerialnej.

o6538a4bef643809.png

English below:

m35b76360f03251e.pngPROJECT OVERVIEW

"Hope Dies Last" is a documentary film portrait and social media video campaign about the thoughts and experiences of teenage climate activists all across Poland. The project will be produced by Jonathan L. Ramsey and the creative team behind "It’s Okay to Panic", the most popular Polish environmental production of recent years, having generated over 800,000 views on YouTube and gotten major attention from the Polish media this summer (TVN Fakty, Dzień Dobry TVN, Gazeta Wyborcza, Gazeta.pl, Wirtualna Polska, NOIZZ, Kwartalnik Przekrój, Krytyka Polityczna, Zwierciadlo, OKO Press, etc.). 


We make independent films about subjects that are being ignored or misrepresented by the Polish government and mainstream media, and we strive to bring these issues into the public debate in Poland. It’s a fact that today’s young people are going to have to deal with the worst aspects of the climate crisis as it intensifies, and they are right to be worried. The concept for this new project was partly inspired by our participation in the Global Climate Strike in Warsaw in 2019. As we were filming the ending sequence for It’s Okay to Panic, surrounded by thousands of young climate activists, we could feel a great surge of hope, energy, and motivation for securing the planet's future. We knew immediately that we wanted to help support this young movement however we could! 


This feeling became even deeper after we observed the way that young Polish climate activists were physically intimidated and harassed by crowd members at multiple campaign rallies for Polish President Andrzej Duda during the summer of 2020. We wanted to know more about why this was happening? And how does this kind of public hostility affect the lives of young climate activists? And most important of all - what could we do to help change this unfortunate situation in a positive way? 


We filmmakers have small children, and we were moved to tears when one of the kids at the Global Climate Strike was holding a sign which said: “Children also want to be parents.” We certainly do not want our children to grow up in a world where they feel intimidated or isolated when protesting for the right to live in a stable biosphere - something which should be of grave concern to us all! That’s why we want to do our part to support today’s youth climate activists - by making their message louder and clearer than ever before! 


This film project’s central focus is to explore this question: How does it feel to be a young climate activist in Poland at this moment in history? Our plan is to film with many different young activists located in regions all over Poland, including Podlaskie, Gorny Slask, Dolny Slask, Opole, Malopolska, Mazowiecka, Pomerania, Lodzkie Province, and Wielkopolska. By shooting in so many locations, we aim to create a unique work of documentary art that is both personal and universal.


On one hand, we want to show the excitement and inspirational aspects of the youth environmental movement. On the other hand, we also aim to explore the great challenges they face, some more obvious than others. Above all, we want to inspire more people to become involved with climate activism by illustrating the humanity of young activists and how their deep concerns for the environment affects their families and the communities in which they live. Because as another one of their school strike signs says: “No one is too too small to make a difference!”

u3ac58744e6a6b0a.png


WHY DO WE NEED YOUR SUPPORT?


We are living in a time of climate emergency. Every day the problem grows worse, and we are running out of time to change course. Therefore, it’s extremely important that, as filmmakers, we create works of art to inspire more people to become climate protectors in Poland.


However, it is very difficult and time-consuming to get financial support for producing this kind of environmental-themed film content from the government, the media, big business, etc. And we all know that such support can often come with strings attached that limit creative freedom. The climate crisis cannot wait for them to wake up! Business as usual is how we got into this mess! 


We are also trying to raise additional support from other sources such as environmental-themed NGOs, but this support will not be enough to make a high-quality film, and it will come too late for filming to begin in October 2020. The climate crisis is deepening, and we want to act now! We want to have independent financing so that we can have the creative freedom to go on this journey with young Polish activists and tell their stories in our own unique way. 


We have experience making high-quality films on low budgets, and we always strive to keep costs as low as possible. But even such films require support, and in order to make this film we need to be able to pay our expenses just like everyone else. 


So we are asking you to help us get this project in motion! Let’s make it happen! 



HOW WILL WE SPEND YOUR MONEY?


We need your support to pay for filming, editing, and musical equipment, as well as travel expenditures. The activists participating in the film will not receive compensation of any kind. 


If you help us reach our goal, we will be completely focused on making compelling environmental content.



PROJECT TIMELINE


The script and characters are ready! The filmmakers are ready! So now the project has just basic three phases:


  1. Shooting: We want to shoot the film in October/November/December 2020.  
  2. Post-Production: During the editing phase (winter 2021) we will release a four-part social awareness campaign video series of 1-minute short films with some of the strongest material from the filmmaking process. These shorts will be used to raise climate awareness and simultaneously serve as a promotional tool for the finished documentary film. 
  3. Release: We expect to release the fully finished documentary (approx 30-40 min in length) in May 2021. We intend to target high-profile film festivals, possibly air it on a TV channel, and generate lots of media coverage about the film. Then, at some point, it will be made available completely for free for everyone on YouTube with subtitles in multiple languages. 


But the only way this will be possible is if we have your support! 



WHO ARE WE?


Jonathan L. Ramsey is an American documentary filmmaker from Chicago based in Warsaw for over 10 years. His previous film was "It’s Okay to Panic", a portrait of climate scientist Szymon Malinowski, which is available for free on YouTube, where it has about 800,000 views and has generated many discussions in Poland about the urgency of the climate crisis. His previous films include Smog Wars, which aired on TVN24 in Poland in 2018, and Living with Warsaw, which aired on TVN Style in 2017. 



Ramsey co-wrote, directed, and produced "It’s Okay to Panic" independently through his sole trader company Ramsey United, in cooperation with regular collaborators Rebus Films, Drone in Warsaw, and French music composer Marc Dehays


The whole team from "It’s Okay to Panic" is committed to continue our work together on "Hope Dies Last". We just need your help! If you support us, we promise to make something truly special!



HOW IS THIS PROJECT UNIQUE AND HOW WILL IT HELP THE CLIMATE?


This film will be the first independent production in Poland done on a high-quality level about the perspectives of teenagers regarding the climate crisis. This project will help the climate by causing many new conversations about climate change to be generated both in Poland and all over the world. We want this to be a film that young people can show to other people and say, “Watch this! This film describes some of what I’m feeling in my head right now as I think about the future.” Big changes start with conversations! 


Please support us and enjoy the many great prizes we are offering! We appreciate each and every donation, no matter how big or small! To show our thanks while also keeping the climate crisis in mind, we have chosen to give supporters prizes that are not physical in nature.

x5546b3e8149e81d.png

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Oferty/licytacje 7

Kupuj, Wspieraj.

Kupuj, Wspieraj. Czytaj więcej

Organizatora:
Inne
Link do pobrania “Można panikować” za darmo w jakości 4k + Ścieżka dźwiękowa + extras. 4K Download of It’s Okay to Panic + Soundtrack + Name in Film Credits + Email Updates
Wiemy, że 50 złotych to dla niektórych duża kwota. Dlatego bardzo doceniamy Twoje wsparcie! Chcemy Ci specjalnie podziękować, dzieląc się z Tobą czymś...
50 zł

Kupione 47

Zakończona
Inne
Link do pobrania e-booka + Twoje imię w napisach końcowych + E-mail z updatami. Free Ebook Download + Name in Film Credits + Email Updates
Wiemy, że 50 złotych to dla niektórych duża kwota. Dlatego też bardzo doceniamy Twoje wsparcie! Chcemy Ci specjalnie podziękować, dzieląc się z Tobą c...
50 zł

Kupione 120

Zakończona
Inne
Link do darmowego e-booka + Link do darmowego pobrania Można panikować w 4K. Free Ebook Download + 4K Download of It’s Okay to Panic + Soundtrack + Name in Film Credits + Email Updates
Ten datek to dla nas ogromna pomoc! Czujemy się zaszczyceni, że wierzysz w potencjał naszego projektu. Twoje pieniądze nie pójdą na marne, a w dowód w...
100 zł

Kupione 90

Zakończona
Inne
Prywatny pokaz Można panikować z udziałem twórców + Wszystkie nagrody cyfrowe. Private Cinema Screening with the Makers of "It's Okay to Panic" + All Digital Prizes + Name in Film Credits + Email Updates
To bardzo pokaźny datek i zdajemy sobie sprawę, że większość osób na to nie stać. Twoje wsparcie to dla nas naprawdę coś wielkiego i obiecujemy, że Ci...
250 zł

Kupione 34

Zakończona
Inne
1500 zł

Kupione 3

Zakończona

Wpłaty 518

preloader

Komentarze 27

 
2500 znaków
  • JB
    Jarosław BULIŃSKI

    Powodzenia... dla nas WSZYSTKICH! Czas, aby ludzie się w końcu obudzili i to jest zdecydowanie krok w słusznym kierunku

    100 zł
  • IM
    Izabela Mamrot

    Dziękuję za Waszą wytrwałość i odwagę

    50 zł
  • AM
    Anna Mania

    Podziwiam, dziękuję i pozdrawiam

    150 zł
  • KK
    Katarzyna Kierzek Koperska

    Szanowni Państwo, cieszę się że zajmujecie się tak ważną tematyką, a autorytet profesora Malinowskiego dodatkowo wzmacnia ten przekaz. Życzę kolejnego sukcesu po "Można panikować". Wspieram i będę wspierać takie inicjatywy.

    250 zł
  • IB
    Iwona Budziak

    Życzę powodzenia!

    20 zł