id: 89mb9e

Serce na plastikowe nakrętki

Serce na plastikowe nakrętki

2 545 zł 
z 2 500 zł
101%
zakończona 31.12.2021r
54 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Jesteśmy jednostką OSP z wieloma tradycjami. Od początku istnienia głównym zadaniem OSP Goryń jest niesienie pomocy. Na naszym terenie, występują obszary chronione: Kozienicki Park Krajobrazowy, Ostoja Kozienicka oraz Obszar Natura 2000. Na terenie naszego rejonu operacyjnego występują również tereny zalewowe doliny rzeki Radomki oraz takie przedsiębiorstwa jak: Cynkownia, Zakłady Drzewne oraz inne mniejsze zakłady. Jednostka OSP Goryń dysponuje młodymi druhami z ogromnym zapałem do działania. Wszyscy posiadają odpowiednie przeszkolenia i badania lekarskie. Jednostka dysponuje także remizą strażacką, finansowaną przez gminę Jastrzębia. O stan wizualny oraz techniczny dbają druhowie wraz z Panią Sołtys naszej miejscowości. Ochotnicza Straż Pożarna w Goryniu w ostatnich latach notuje wzrost ilości członków i co bardzo istotne przybywa młodych strażaków, którzy zapewniają ciągłość działania jednostki, mającej bardzo bogatą przeszłość i tradycję współpracy z miejscową społecznością.


Jako strażak Ochotniczej Straży Pożarnej w Goryniu, zwracam się do Państwa, ludzi dobrej woli o pomoc w uzbieraniu kwoty potrzebnej do zakupu pojemnika na plastikowe korki. Koszt zakupu serca wraz z transportem waha się w granicach 2000-2500 zł. Nasza jednostka planuje wspomóc właśnie tym cennym darem dzieci, które na tę pomoc czekają. Zakupione serce zostanie zamontowanie na terenie naszej remizy aby każdy mieszkaniec mógł w wolnej chwili dorzucić swoją "cegiełkę" dla dobra osoby potrzebującej naszej pomocy. Zebrane przez nas zakrętki przekażemy do najbliższej fundacji, organizacji, firm, które biorą udział w zorganizowanych akcjach zbiórek na konkretny cel. Pieniądze otrzymane za plastikowe korki przeznaczone zostaną na zakup wózków inwalidzkich, protez czy innego rodzaju sprzętu rehabilitacyjnego.


Oprócz realnej pomocy, np. osobom z niepełnosprawnością w zakupie wózka, zbieranie nakrętek ma także ważny wymiar ekologiczny. Dzięki temu możemy uczyć dzieci segregacji odpadów, mamy wpływ na mniejszą ilość śmieci na wysypiskach. Zmniejsza się też zużycie surowców potrzebnych do wyprodukowania plastików, na rzecz wykorzystania surowców wtórnych z odpadów.


Razem możemy zdziałać więcej!!!


Pozdrawiam


Jakub Bednarek

Druh OSP GORYŃ

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 54

preloader

Komentarze 2

 
2500 znaków

Nasi użytkownicy założyli

879 508 zrzutek

i zebrali

809 400 437 zł

A ty na co dziś zbierasz?