id: 89wv7b

Badanie paroprzepuszczalności pieluszek wielorazowych

Badanie paroprzepuszczalności pieluszek wielorazowych

Zrzutka została wyłączona przez organizatora
1 542 zł
z 2 960
52%
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Nasi użytkownicy założyli 1 034 036 zrzutek i zebrali 1 099 518 987 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Hej :)

Mam na imię Olga i jestem doradcą pieluchowania wielorazowego. Pomagam nowym mamom wejść w ten świat, dobrać odpowiednie dla dziecka pieluszki, nauczyć się prawidłowo je zakładać. Oprócz tego prowadzę też bloga i staram się szerzyć i propagować ideę pieluchowania wielorazowego. Zależy mi na tym, aby moje artykuły były jak najbardziej pomocne i merytoryczne. Dlatego czasem zastanawiam się nad rzeczami, które hmmm... nie są na liście najbardziej popularnych tematów do rozkminy w wolnym czasie ;p


Od pewnego czasu nurtowała mnie kwestia dotycząca oddychalności i paroprzepuszczalności w pieluszkach wielorazowych. Nie jest to miejsce na wnikliwe analizy tego tematu, więc powiem w skrócie: mamy dane dotyczące stopnia paroprzepuszczalności membrany, która jest jednym ze składowych PULu. Nie mamy natomiast danych dotyczących stopnia paroprzepuszczalności gotowego PULu, czyli pytanie jest takie: jaki wpływ na paroprzepuszczalność membrany mają pozostałe składowe PULu?

Oprócz tego istnieją jeszcze inne kwestie: wpływ dodatkowego impregnatu, zastosowania podwójnej warstwy PULu w pieluszce czy wykonanie jej z TPU.


Na wszystkie te pytania da się znaleźć odpowiedź - wystarczy wykonać określone badania. Do tego celu potrzebne mi będą 4 próbki: PUL zwykły, podwójny, z impregnatem i TPU. Wszystkie na tej samej dzianinie, żeby nie zaburzać wyników eksperymentu. Udało mi się to wszystko już zdobyć! Drugą kwestią, która jest niezbędna, są odpowiednie finanse. I stąd moja zrzutka i prośba do Was :) Jedna próbka to koszt około 740zł, a więc potrzebuję uzbierać 2960zł. Jest to spora suma, ale wierzę, że takie badania mogą okazać się bardzo cenne zarówno dla samych użytkowników pieluszek, jak i dla producentów.


Jeśli podoba Ci się to, co robię i chciałabyś/chciałbyś mnie w tym wesprzeć, to jest odpowiednia chwila! Będę wdzięczna za każdą pomoc, ponieważ czuję, że idę w dobrym kierunku, a niestety nie mam budżetu, by finansować tak drogie badania. Wierzę też mocno w całą naszą społeczność, która niejednokrotnie udowodniła, jak wiele może osiągnąć! A wynik tych badań będzie przecież ważny dla całego wieloświata :)Badania będą całkowicie obiektywne, wykonywane w akredytowanym labolatorium, jedynie pod moim nadzorem - żaden producent nie bierze w nich bezpośredniego udziału.

Jeśli nie uda mi się uzbierać potrzebnej kwoty, pieniądze ze zrzutki trafią na jedno z dzieci z grupy Wielorodzice Charytatywnie.


Pozdrawiam,

Ola :)


Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 69

AL
Anna Luna
100 zł
Emilka Ł.
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
50 zł
NC
Natalia Chmura-Skerczyńska
30 zł
BP
Barbara Pietrzak
30 zł
WD
Weronika Dryja
25 zł
MP
Monika Borowicz
25 zł
KC
Kasia C.
25 zł
Zobacz więcej