id: 8a3de3

Film dokumentalny o modelkach

Film dokumentalny o modelkach

Nasi użytkownicy założyli 1 177 932 zrzutki i zebrali 1 231 106 986 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności2

 • Dzień dobry,


  Dzisiaj aktualizujemy opis oraz (już po raz drugi) przesuwamy termin zakończenia zrzutki.

  Przebyliśmy długą drogę i projekt mocno się rozwinął, jednak mamy nadzieję że w roku 2022 uda nam się polecieć do Tokio aby dokończyć i przedstawić państwu nasz film.


  Dziękujemy za wytrwałość i zaufanie.


  Szczęśliwego nowego roku i do zobaczenia!


  GO&SEE

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

OPIS FILMU


Weronika chce zarobić pieniądze na studia i przeprowadzkę do Warszawy, więc decyduje się na ostatni kontrakt w Tokio. Jej 14-letnia siostra Hania, zafascynowana Japonią, także chciałaby tam polecieć. Podczas rozłąki, z powodu różnic czasowych, jedynym sposobem komunikacji między siostrami stają się nagrania głosowe. W olbrzymim Tokio, tysiące kilometrów od domu, Weronika poznaje inne modelki, niektóre w wieku jej siostry. Razem muszą sprostać wymaganiom dorosłego życia. Mimo 12-godzinnych dni pracy, wyczerpujących sesji, przeżywają przyjaźnie czy pierwsze miłości. Weronika po raz ostatni konfrontuje się ze światem mody, próbując zrozumieć, czy wyrzeczenia których się podjęła, były tego warte.


Dla niektórych ten zawód to niezwykła szansa, możliwość rozwoju, podróży i zarobienia pieniędzy. Dla innych przekleństwo, które sprawiło, że nie czują się dobrze ze swoim ciałem, tracą poczucie bezpieczeństwa i przeżywają wielką samotność. Każdego dnia spędzają godziny w busie, jeżdżąc z castingu na casting i poddają się bezwzględnym ocenom agentów oraz klientów. Film będzie opowieścią o subtelnej relacji między siostrami, codzienności świata mody i przyśpieszonym procesie dojrzewania. Pokaże młode dorastające dziewczyny, które próbują, potykają się, nie rozumieją, nie potrafią się odnaleźć – a to wszystko przeżywają same, daleko od domu. Ma uczłowieczyć modelki, by nie były postrzegane tylko jako bezmyślne „wieszaki” lub piękne szczęściary.


Tytuł "GO&SEE" odnosi się do określenia “szybkiego castingu, spotkania z klientem”, ale także do zaproszenia skierowanego do widza, żeby „przyszedł i zobaczył” jak branża wygląda od środka. Dokument ma skłonić do przemyśleń, ale nie narzucać konkretnej opinii czy wizji w sposób czarno-biały. Według swojego sumienia i światopoglądu odbiorca stwierdzi, czy praca jako modelka w tak młodym wieku oferuje więcej możliwości, a może wyrzeczeń. 


INFORMACJE O PROJEKCIE


Zdjęcia do filmu będą realizowane w Warszawie, Zamościu oraz w Tokio (łącznie około 21 dni zdjęciowych. Planowane efekty przedsięwzięcia to około 60 minutowy film na ważny i żywy temat, a także powiązane z nim wydarzenia kulturalne (np. wystawy fotograficzne). Współpracujemy z Instytutem Fotografii Fort, Mysią 3 oraz Galerią Leto, by projekcje filmu były połączone z wystawami i eventami kulturalno-edukacyjnymi w tych przestrzeniach. Między innymi mamy w planach panele dyskusyjne z osobami ze świata mody, uświadamiające na tematy związane z branżą, wystawa fotografii Alicji Łabądź o nazwie "Strike a pose" oraz poprowadzona rozmowa na temat naszego filmu z Martyną Harland. Warto również wspomnieć, że Fundacja GERLSY oraz Filmoterapia są naszymi partnerami medialnymi. W 2021 roku braliśmy też udział w programie DocDevelopment organizowanym przez Fundację Filmową im. Władysława Ślesickiego. Udzieliliśmy też wywiadu dla NaTemat, Wirtualna Polska, Dzień Dobry TVN.


Projekt „GO&SEE” nie jest ważny tylko jako wizja artystyczna, ale również jako przekaz społeczny, który w aktualnych czasach uważamy za potrzebny. Dyskusja na temat mody, w której wszyscy uczestniczymy, jest konieczna. Film jeszcze nie powstał, jest w fazie developmentu, dlatego zbieramy pieniądze i prosimy Was o pomoc, żeby móc go dokończyć i puścić w świat!


NA CO POTRZEBUJEMY PIENIĘDZY?


Na produkcję i postprodukcję. Ekipa jest skompletowana, mamy jasny plan działania, jedyne czego nam brakuje to funduszy by film stał się rzeczywistością. 


CO OFERUJEMY W ZAMIAN?


Dla każdej osoby, która zdecyduje się pomóc zrealizować nasze filmowe marzenie, przewidzieliśmy różne podziękowania (w zależności od wpłaconej kwoty). Od uwzględnienia w napisach końcowych, otrzymanie kopii filmu po zaproszenie na premierę wraz z osobą towarzyszącą czy też oficjalna kolacja z twórcami. Jesteśmy wdzięczni za każdą złotówkę i dlatego też najmniejszą pomoc chcemy wynagrodzić.


CZŁONKOWIE EKIPY GO&SEE


Julia Kuzka - reżyserka

a3b576fc3ac064a2.jpeg

Świat przedstawiony w dokumencie „Go & See” zna bardzo dobrze z własnych doświadczeń, dlatego ma dostęp i wejście tam, gdzie inni go nie mają. Od semestru 2020/2021 studentka Warszawskiej Szkoły Filmowej na kierunku reżyseria. Prace do tej pory konsultowała z doświadczonymi, twórcami takimi jak Lidia Duda, Jacek Bławut czy Łukasz Grzegorzek.

„Ten film jest moją własną historią i myślę, że jest to jego ogromny atut. Osobiste i personalne podejście do projektu jest ogromną motywacją, a dokumentację do filmu, właściwie przeprowadziłam na samej sobie”


Natalia Grabowska - kierowniczka produkcji

s4fc7303709434d7.png

Modelka, studentka wydziału organizacji produkcji filmowej i telewizyjnej w Łódzkiej Szkole Filmowej. Przez wiele lat była związana z modelingiem, brała udział w kontraktach m.in. w Tokyo czy Nowym Jorku. Zna branżę od podszewki. Jest również jedną z bohaterek dokumentu. Obecnie skupia się na realizowaniu projektów artystycznych i organizowaniu planów filmowych.


Malwina Górecka - asystentka produkcji, specjalistka ds. promocji

j27be935e3ff1ce2.png

Zawodowo zajmuje się marketingiem i komunikacją, realizując projekty polskie i międzynarodowe, w szczególności w obszarze nauki i edukacji. Jest również studentką Łódzkiej Szkoły Filmowej na kierunku produkcja filmowa i telewizyjna (studia podyplomowe).


Maciej Fabisiak - asystent produkcji

hbd1ab2a4fa2b972.png

Studiuje w Łódzkiej Szkole Filmowej na wydziale Organizacji Sztuki Filmowej. Od lat fascynuje się filmem, ale również przemysłem muzycznym oraz innymi dziedzinami sztuki. Zrealizował kilkanaście produkcji oraz pracuje przy organizacji eventów. W wolnych chwilach, między realizacją zadań związanych z projektami - rzeźbi, fotografuje, tworzy.  


Yakiv Komarynsky - montażysta

p01c4cff7d6dcfa2.jpeg

Młody i utalentowany filmowiec. Pochodzi z Ukrainy. Absolwent Montażu Filmowego w Warszawskiej Szkole Filmowej. Jest montażystą wielu filmów krótkometrażowych, które zostały nagrodzone na festiwalach za granicą. Jeden z filmów, przy którym był kolorystą, został nominowany podczas festiwalu Camerimage za najlepszy krótki film.


Zuzanna Zachara - operatorka

ubc6c174e6b83b5e.jpeg

Autorka zdjęć do filmów fabularnych i dokumentalnych pokazywanych na festiwalach w Polsce i za granicą. Laureatka wielu nagród za najlepsze zdjęcia do filmu krótkometrażowego “Piołun”, w tym na 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, na Festiwalu Debiutów Filmowych “Młodzi i Film” w Koszalinie oraz na festiwalu Zsigmond Vilmos Film Festival w 2021r. Studentka V roku Wydziału Operatorskiego i Realizacji Telewizyjnej PWSFTviT w Łodzi.


KONTAKT

[email protected]


STRONA

https://goandseefilm.com/

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Oferty/licytacje 4

Kupuj, Wspieraj.

Kupuj, Wspieraj. Czytaj więcej

Nieaktywne
Inne
Dziękujemy za pomoc!
Za każdą, nawet najmniejszą wpłaconą kwotę, prześlemy Ci link do platformy wideo z nielimitowanym dostępem do filmu.
1 zł

Kupione 50

Zakończona
Inne
Witamy na pokładzie!
Oprócz dostępu do filmu, twoje nazwisko znajdzie się w napisach końcowych. Przyślemy Ci również plakat oraz pocztówkę ze zdjęć analogowych wykonanych ...
100 zł

Kupione 15

Zakończona
Inne
Zostajesz mecenasem sztuki!
Oprócz dostępu do filmu, specjalnego miejsca w napisach końcowych, plakatu i pocztówki, dostajesz zaproszenie na premierę filmu, na którą możesz zabra...
500 zł

Kupione 4

Zakończona
Inne
Spotkajmy się!
Oprócz dostępu do filmu, specjalnego miejsca w napisach końcowych, plakatu, pocztówki i zaproszenia na premierę, zaprosimy Cię na kolację i spotkanie ...
2000 zł
Zakończona

Wpłaty 84

 
Dane ukryte
500 zł
LC
Laurent Castellani
500 zł
GI
Gianluca
500 zł
AS
Albert Sitarek
500 zł
Wiola Łabędź
300 zł
MD
Mateusz Dziekonski
200 zł
AJ
Angelika Józefczyk
200 zł
 
Dane ukryte
100 zł
WL
Wiktor Loga
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze 5

 
2500 znaków