Wesprzyj II Marsz Żołnierzy Wyklętych w Toruniu!
Wesprzyj II Marsz Żołnierzy Wyklętych w Toruniu!
Opis zrzutki
Jako Młodzież Wszechpolska z Torunia, po raz drugi podejmujemy się organizacji Toruńskiego Marszu Żołnierzy Wyklętych, który odbędzie się 1 marca 2026 r. Pragniemy w tym dniu, oddać należny hołd bohaterom, którzy walczyli o wolność naszej ojczyzny. Jest to dobra okazja do uczczenia tych, którzy potrafili zapłacić najwyższą cenę za wierność Polsce.
Dlaczego to ważne?
Przez dziesięciolecia byli oni wymazywani z historii i przedstawiani jako bandyci, a pamięć o nich próbowano zniszczyć. Dopiero po 1989 roku zaczęto stopniowo przywracać im należne miejsce w historii, lecz nawet teraz znajdują się osoby, które otwarcie mówią źle o Żołnierzach Wyklętych. Można tu wyróżnić obecnego marszałka sejmu, Włodzimierza Czarzastego, który nie boi się powiedzieć o Burym (Romualdzie Rajsie) że był on mordercą! Nie możemy na to pozwolić, dlatego naszym obowiązkiem jest przypominać fakty i budować świadomość historyczną naszego narodu, aby nikt nie powielał nieprawdziwych i uderzających w polską historię słów!

Aby zorganizować wydarzenie potrzebujemy funduszy, które przeznaczymy na:
- wynajęcie nagłośnienia
- promocję wydarzenia
- przygotowanie baneru i oprawy wizualnej marszu
Uda nam się to dzięki pomocy zaangażowanych darczyńców, czyli Polaków, którym na sercu leży pamięć o istotnych datach w historii naszej Ojczyzny.
Poszczególne wpłaty przełożą się na konkretne wsparcie naszego wydarzenia:
10 zł - za tę kwotę zakupimy jeden znicz
100 zł - ta kwota pozwoli nam na zakup okolicznościowej wiązanki
150 zł - ta kwota umożliwi nam namalowanie baneru upamiętniającego bohaterów
200 zł - dzięki tej kwocie pokryjemy koszty wynajmu nagłośnienia

Każdy może dołożyć cegiełkę wsparcia na rzecz organizacji marszu i mieć realny udział w jego powstaniu! Dziękujemy za każdą wpłatę!