id: 8avp5w

Pomoc dla chrześcijan w Pakistanie / Help for Christians in Pakistan

Pomoc dla chrześcijan w Pakistanie / Help for Christians in Pakistan

Nasi użytkownicy założyli 1 035 536 zrzutek i zebrali 1 103 072 468 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności6

 • Kochani Darczyńcy!


  Listopad, to miesiąc ogólnoświatowych modlitw o prześladowany Kościół. W Polsce dzień modlitwy o prześladowanych chrześcijan wypada na niedzielę 19. listopada. Zachęcamy Was by w tym dniu w szczególny sposób wstawiać się za naszych braci i siostry w Pakistanie - oni dla Chrystusa codziennie narażają swoje życie, godność, domy ... Poświęcili się Prawdzie i są gotowi dla niej cierpieć.


  Czy my jesteśmy gotowi poświęcić szczególny czas w modlitwie o nich?

  Czy my jesteśmy gotowi poświęcić jedno wyjście do kawiarni na ofiarę pieniężną dla nich?


  W imieniu naszych partnerów w Pakistanie - prosimy o modlitwę i datki.

  Zbliża się zima, nadchodzi okres niedostatku żywności i dotkliwego chłodu. Dzieci w sierocińcu prowadzonym przez naszych współbraci w Pakistanie nie mają już zapasów żywności. Możesz pomóc!


  I pamiętajmy, co o takich modlitwach i jałmużnach mówi anioł Pana: Modlitwy i jałmużny twoje dotarły jako ofiara przed oblicze Boga. (Dz. Ap. 10,1-4)

  7qW4xMCco7s2J4Z2.jpgc0Dqk7I0jP02zFqx.jpg3iiY8RLKvoJXQRzo.jpgD5WloHNTUtxgQ8hk.jpgKrqFQKd6NWtIDoKH.jpgq1C9AAMa5tzMPjOg.jpgQ7ng3GSb5ToMT1Nb.jpg

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Kochani!


Fundacja En-Gedi wspiera grupę chrześcijan w Pakistanie.


W tym ponad 200-milionowym kraju, chrześcijanie wszystkich denominacji stanowią 1,27% społeczeństwa. W ciągu ostatnich 10 lat liczba chrześcijan w Pakistanie spadła o połowę. Ich sytuacja pogarsza się, szczególnie na prowincjach, gdzie doznają ostracyzmu, segregacji, a nawet przemocy fizycznej, gwałtów i systematycznych prześladowań.


h6fd07bdf97108ac.jpeg


Prośbę o wsparcie skierowała do nas grupa chrześcijan z prowincji Pendżab, pracujących w systemie de facto niewolniczej pracy przy produkcji cegieł. Praca ta bardziej przypomina niewolniczy wyzysk, lub formę stałej spłaty haraczu, niż normalne zarobkowanie. Z tego powodu nasi bracia i siostry cierpią z niedożywienia, a teraz, kiedy nastała zima, doskwiera im zwyczajnie głód.

ma23d054ea472390.jpeg

Oprócz niskiego wynagrodzenia, z którego większość jest i tak zabierana przez "pracodawcę" w formie spłaty haraczu, obecnie pogarsza się sytuacja z dostawami żywności. Wspólnoty chrześcijańskie często korzystają z pomocy żywnościowej państwa, ale nie są w tym traktowani na równi z innymi obywatelami.


Pakistan, choć ma w swoim prawie zagwarantowaną równość dla wszystkich obywateli, bez względu na wyznawaną wiarę, w praktyce nie tylko nie chroni wyznawców Chrystusa, ale także sprzyja ich prześladowaniu. Równouprawnienie chrześcijan jest fikcją. Niejednokrotnie nasi współbracia lądują w aresztach, więzieniach lub otrzymują wysokie i dotkliwe kary, gdyż wg obowiązującego prawa dopuścili się znieważenia oficjalnie dominującej religii i jej wyznawców (tzw. "Ustawa o bluźnierstwie"). Z tego samego powodu wykonują także powszechnie uznawane w tamtej kulturze prace poniżające: sprzątają toalety, wywożą śmieci, grzebią zmarłych itp. Często traktowane jest to jako rzecz oczywista: chrześcijanin = śmieciarz.


ThX8gSHJ3qid7E2t.jpgChcemy pomóc naszym współwyznawcom w Pakistanie. Nie pomożemy wszystkim, ale możemy pomóc chociaż tej grupie, która poprosiła nas o pomoc. Kiedy wygodnie siedzisz w kościele, lub przed monitorem swojego komputera oglądając transmisje z kościoła, pomyśl o chrześcijanach wypalających cegły, by opłacić swoje "prawo do bycia". Pomóżmy im podobnie jak zrobił to kościół w Antiochii, pomagając kościołowi w Jerozolimie podczas głodu jaki wtedy nastał (Dz. Ap. 11,27-30).


Wszystkie zebrane na ten cel pieniądze zostaną oficjalnie przekazane na rzecz zarejestrowanej misji w Pakistanie (Harvest Hands Ministries), bezpośrednio do osoby z którą jesteśmy w kontakcie.

W Polsce zbiórkę organizuje Fundacja En-Gedi (KRS 0000947422). W czasie kiedy przebiegała rejestracja Fundacji, fundusze na wsparcie tej misji zbieraliśmy na zrzutce: https://zrzutka.pl/khbc4r , gdzie możecie prześledzić dotychczasowe działania.


Serdecznie dziękujemy za wsparcie i pozdrawiamy w Panu Jezusie -


teC2kIbSH9CTxoSE.png


Kasia i Sergiusz Boreccy

Fundacja En-Gedi


Profil Fundacji na MeWe: Fundacja En-Gedi / En-Gedi Foundation

Strona www Fundacji En-Gedi: https://en-gedi.org.pl
Partner akcji w Pakistanie:

f55292e99e79ed67.pngPierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 5

DB
Daria Borkowska
100 zł
RS
Robert Sacewicz
200 zł
MB
200
200 zł
 
Dane ukryte
200 zł
 
Dane ukryte
100 zł

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!