id: 8awjzb

"Daję słowo"- kursy języka polskiego dla uchodźców organizowane przez Fundację Ocalenie

"Daję słowo"- kursy języka polskiego dla uchodźców organizowane przez Fundację Ocalenie

Nasi użytkownicy założyli 1 068 568 zrzutek i zebrali 1 165 712 793 zł

A ty na co dziś zbierasz?
Zrzutka pod patronatem:

Opis zrzutki


"DAJĘ SŁOWO"


Ta zbiórka miała powstać już dawno temu. Nie było wtedy jeszcze zasieków na wschodniej granicy. Pojawiały się głosy o pierwszych ludziach znalezionych w lesie.

Wtedy pomyślałem, że bardzo chciałbym pomóc tym, którzy mają nadzieję na lepsze życie w Polsce, a dla których na pewno wielką barierą jest język 🇵🇱 Często wydatki związane z kursem językowym są dużym obciążeniem. Szczególnie jeśli życie trzeba rozpocząć od nowa.


Sam uczę języków obcych i kilkukrotnie doświadczałem niemocy odnalezienia się w nowej rzeczywistości ze względu na słabą znajomość lokalnego języka. Jednocześnie przekonałem się, jak ważna jest znajomość języka lokalnego, aby znaleźć pracę, nawiązać przyjaźnie i po prostu żyć pełnią życia🤝

Z czasem sytuacja na wschodniej granicy zaczęła się komplikować a zbiórka była nadal w powijakach. Pewnego dni nawet pomyślałem, że to chyba nie jest odpowiedni moment. Ale moment chyba nigdy nie jest najlepszy a ci ludzie potrzebują naszej pomocy natychmiast.


W porozumieniu z Fundacją Ocalenie założyłem tę zbiórkę w celu zebrania pieniędzy na dofinansowanie kursów języka polskiego dla uchodźców. Fundacja robi bardzo dużo dobrego i ufam, że wie, jak najlepiej wydać każdą złotówkę, którą zdecydujecie się Państwo wesprzeć tę akcję (tutaj więcej informacji o kursach). Wpłacane środki trafiają bezpośrednio do Fundacji, ponieważ jest to zbiórka patronowana. Tylko Fundacja będzie mogła wypłacać zebrane środki. Bardzo mi zależało na takim rozwiązaniu, abyście mieli Państwo pewność co do przeznaczenia Waszych pieniędzy.

A tutaj nasza grupa na FB. Zapraszam, dołączajcie i zapraszajcie znajomych: LINK


W zeszłym semestrze Fundacja była w stanie pomóc 1/3 potrzebujących, którzy chcieli wziąć udział w lekcjach języka polskiego. Są to ludzie z Ukrainy, Rosji, Białorusi, Syrii, Indii, Pakistanu, Azerbejdżanu, Chin, Czeczenii czy Kazachstanu.

.

Akcja nazywa się "Daję słowo". Wiąże się z darowaniem polskiego słowa w ramach kursów językowych, ale też jest swego rodzaju obietnicą pomocy.

Jeśli Państwo również wierzą, że Polska może być krajem przyjaznym i wspierającym, zachęcam do wpłaty, jaką uznacie za odpowiednią.


bdb8af1fe71de409.jpeg

fot. Fundacja Ocalenie


Dziękuję serdecznie ❤️

Marcin

Koniec Języka za Przewodnika

(załączam również swoje zdjęcie, aby mieli Państwo pewność, że istnieję)

-------------------------------------

Więcej informacji o zapisach na kursy: LINK


Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Lokalizacja

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 1095

preloader

Komentarze 91

 
2500 znaków