id: 8awjzb

"Daję słowo"- kursy języka polskiego dla uchodźców organizowane przez Fundację Ocalenie

"Daję słowo"- kursy języka polskiego dla uchodźców organizowane przez Fundację Ocalenie

Nasi użytkownicy założyli 982 645 zrzutek i zebrali 1 005 560 061 zł

A ty na co dziś zbierasz?
Zrzutka pod patronatem:

Opis zrzutki


"DAJĘ SŁOWO"


Ta zbiórka miała powstać już dawno temu. Nie było wtedy jeszcze zasieków na wschodniej granicy. Pojawiały się głosy o pierwszych ludziach znalezionych w lesie.

Wtedy pomyślałem, że bardzo chciałbym pomóc tym, którzy mają nadzieję na lepsze życie w Polsce, a dla których na pewno wielką barierą jest język 🇵🇱 Często wydatki związane z kursem językowym są dużym obciążeniem. Szczególnie jeśli życie trzeba rozpocząć od nowa.


Sam uczę języków obcych i kilkukrotnie doświadczałem niemocy odnalezienia się w nowej rzeczywistości ze względu na słabą znajomość lokalnego języka. Jednocześnie przekonałem się, jak ważna jest znajomość języka lokalnego, aby znaleźć pracę, nawiązać przyjaźnie i po prostu żyć pełnią życia🤝

Z czasem sytuacja na wschodniej granicy zaczęła się komplikować a zbiórka była nadal w powijakach. Pewnego dni nawet pomyślałem, że to chyba nie jest odpowiedni moment. Ale moment chyba nigdy nie jest najlepszy a ci ludzie potrzebują naszej pomocy natychmiast.


W porozumieniu z Fundacją Ocalenie założyłem tę zbiórkę w celu zebrania pieniędzy na dofinansowanie kursów języka polskiego dla uchodźców. Fundacja robi bardzo dużo dobrego i ufam, że wie, jak najlepiej wydać każdą złotówkę, którą zdecydujecie się Państwo wesprzeć tę akcję (tutaj więcej informacji o kursach). Wpłacane środki trafiają bezpośrednio do Fundacji, ponieważ jest to zbiórka patronowana. Tylko Fundacja będzie mogła wypłacać zebrane środki. Bardzo mi zależało na takim rozwiązaniu, abyście mieli Państwo pewność co do przeznaczenia Waszych pieniędzy.

A tutaj nasza grupa na FB. Zapraszam, dołączajcie i zapraszajcie znajomych: LINK


W zeszłym semestrze Fundacja była w stanie pomóc 1/3 potrzebujących, którzy chcieli wziąć udział w lekcjach języka polskiego. Są to ludzie z Ukrainy, Rosji, Białorusi, Syrii, Indii, Pakistanu, Azerbejdżanu, Chin, Czeczenii czy Kazachstanu.

.

Akcja nazywa się "Daję słowo". Wiąże się z darowaniem polskiego słowa w ramach kursów językowych, ale też jest swego rodzaju obietnicą pomocy.

Jeśli Państwo również wierzą, że Polska może być krajem przyjaznym i wspierającym, zachęcam do wpłaty, jaką uznacie za odpowiednią.


bdb8af1fe71de409.jpeg

fot. Fundacja Ocalenie


Dziękuję serdecznie ❤️

Marcin

Koniec Języka za Przewodnika

(załączam również swoje zdjęcie, aby mieli Państwo pewność, że istnieję)

-------------------------------------

Więcej informacji o zapisach na kursy: LINK


Lokalizacja

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 1094

 
Dane ukryte
200 zł
AK
Anna Kowalcze Pawlik
75 zł
 
Dane ukryte
200 zł
AM
Agnieszka Mizerek
500 zł
HP
Aleksandra
80 zł
AK
Anna
60 zł
AR
Anna Radymiak
Zobacz więcej

Komentarze 91

 
2500 znaków