id: 8b448e

POMÓŻ OSOBOM BEZDOMNYM SPOTKAĆ SIĘ Z PAPIEŻEM NA ŚWIATOWYCH DNIACH UBOGICH

POMÓŻ OSOBOM BEZDOMNYM SPOTKAĆ SIĘ Z PAPIEŻEM NA ŚWIATOWYCH DNIACH UBOGICH

Zrzutka została wyłączona przez organizatora
20 300 zł 
z 20 000
101%
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Nasi użytkownicy założyli 913 302 zrzutki i zebrali 876 244 715 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

POMÓŻ OSOBOM BEZDOMNYM SPOTKAĆ SIĘ Z PAPIEŻEM FRANCISZKIEM W ASYŻU NA ŚWIATOWYCH DNIACH UBOGICH


Papież Franciszek zaprosił Dzieło Pomocy św. Ojca Pio do Asyżu! Chcemy wraz z podopiecznymi odpowiedzieć na to zaproszenie i 12 listopada spotkać się z Ojcem Świętym. By nasz wyjazd był możliwy, potrzebne jest Twoje wsparcie!


NA CO ZBIERAMY?


Zbieramy 20 000 zł, dzięki którym będziemy mogli pokryć: koszt podróży busem, posiłków, noclegów, ubezpieczenia, usługi przewodników oraz wyposażenia bezdomnych pielgrzymów w najpotrzebniejsze rzeczy.

*Zebrane środki zostaną przeznaczone również na zwrot kosztów, które Dzieło pokryje w momencie rejestracji uczestników na spotkanie z papieżem. 


OSOBY BEZDOMNE Z WIZYTĄ U PAPIEŻA FRANCISZKA

12 listopada papież Franciszek spotka się z osobami ubogimi w Asyżu. W spotkaniu wezmą udział podopieczni organizacji z różnych części Europy. Wśród nich będzie również reprezentacja Dzieła! To dla nas ogromne wyróżnienie i radość!

Spotkanie odbędzie się w ramach V Światowego Dnia Ubogich, które w tym roku obchodzimy w niedzielę 14 listopada. ŚDU został ustanowiony przez Papieża Franciszka w celu uwrażliwienia na słuchanie krzyku ubogich i cierpiących.

t5ae3597fd84d691.jpeg

KIM JESTEŚMY?· Od ponad 17 lat towarzyszymy osobom doświadczającym bezdomności. Oferujemy pomoc podstawową (łaźnia, pralnia, garderoba, żywność) oraz specjalistyczną (wsparcie socjalne, zawodowe, mieszkaniowe, prawne, duchowe).

· Od 9 lat prowadzimy program mieszkaniowy, dzięki któremu już kilkadziesiąt osób pokonało bezdomność i prowadzi w pełni samodzielne życie.

Rocznie ze wsparcia Dzieła Pomocy św. Ojca Pio korzysta ponad 1 600 osób doświadczających bezdomności.

Więcej informacji o nas znajdziesz na stronie: www.dzielopomocy.pl  


*Jeśli zbierzemy większą kwotę, pozostałe środki przeznaczymy na pomoc mieszkaniową dla osób bezdomnych prowadzoną przez Dzieło Pomocy św. Ojca Pio.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 109

preloader

Komentarze 5

 
2500 znaków