id: 8br4cy

Ludzie Ludziom. Grupa Granica w akcji!

Ludzie Ludziom. Grupa Granica w akcji!

Zrzutka została wyłączona przez organizatora
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Nasi użytkownicy założyli 1 147 436 zrzutek i zebrali 1 195 231 527 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności1

 • Drodzy wszyscy, bardzo gorąco dziękujemy!

  W szale pracy nie było już miejsca na regularne podzięki, uczciwie mówiąc dopiero czytam Wasze komentarze.

  Nie wiem, co by było z nami, gdyby nie Wasze wsparcie i hojność.

  Dzięki pieniądzom jeździmy, dokumentujemy, pomagamy, żywimy. Wiele osób korzysta z pomocy psychologa i prawnika. Dostarczamy do osób osadzonych w ośrodkach strzeżonych różne rzeczy (ostatnio nawet mleko dla alergicznych niemowlaków, co mi osobiście łamie serce, ale też często podstawowe artykuły higieniczne, bieliznę, ciepłe ubranie). Na granicy ciągle są ludzie - choć nie tak wielu, jak jeszcze niedawno. Wiele uwagi skupiamy teraz na ośrodkach zamkniętych - warunki w tych ośrodkach są straszne. Wielkie przepełnienie, mała przestrzeń i niepewność jutra. Mamy w kontakcie w tych ośrodkach sporo osób chorych, regularnie też osoby zwalniane z tych ośrodków potrzebują poważnej interwencji medycznej. jest tam dużo dzieci.

  Natomiast dzięki Waszej dobrej energii i wsparciu w ogóle jeszcze żyjemy. Dlatego dziękuję też za każde dobre słowo.

  Jest moc - w Was i w nas. Chyba dajemy ją sobie nawzajem.

  Jesteśmy Wam za to ogromnie wdzięczni.


  Kończymy zbiórkę PFM na rzecz Grupy Granica, kolejną zbiórkę dla GG uruchomiło już Stowarzyszenie Interwencji Prawnej, jest tutaj: https://zrzutka.pl/petrsw


  Wspierajcie i udostępniajcie. Dużo jest jeszcze do zrobienia.


  Pozdrawiam serdecznie,

  Agnieszka Kosowicz

  Prezeska Fundacji

  Polskie Forum Migracyjne

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Dla migrantów i uchodźców Polska to nie jest bezpieczne miejsce. Na granicy polsko-białoruskiej zmarło już co najmniej 10 osób, wiele trafiło do szpitali (a z nich – z powrotem na Białoruś). Migranci mówią o większej liczbie ofiar i ciałach, które widzą w lesie. Spadł śnieg, są przymrozki – ofiar będzie więcej, jeśli nie pomożemy ludziom, którzy tam trafili.

 

Ostatnie miesiące przyniosły też strach migrantom i uchodźcom, którzy już mieszkają w Polsce. Coraz więcej pobić. Coraz więcej wyzwisk. Coś obrzydliwego pękło – Polska stała się miejscem nieprzyjaznym, groźnym.

 

Grupa Granica sprzeciwia się myśleniu, które z ludzi robi wrogów. Nie chcemy murów na granicy. Nie chcemy murów w głowach.

 

Niesiemy pomoc uchodźcom i migrantom, którzy utknęli w strasznym lesie na granicy – bo są ludźmi, bo są głodni, bo znaleźli się w sytuacji bez wyjścia. Aktywiści i aktywistki przekazują jedzenie, picie, ciepłe ubranie. Wysłuchujemy historii i nadziei. Dokumentujemy losy, wspieramy w poszukiwaniu rodzin, gdy tylko możliwe oferujemy pomoc prawną. Czasami nasze interwencje ratują życie. Czasem ratują tylko nasze człowieczeństwo.

 

Granica to początek naszej pracy. Organizacje zrzeszone w Grupie Granica pracują też z ludźmi, którzy zdołali wystąpić o ochronę w Polsce, a także tym, którzy już ją dostali. Zapewniamy wsparcie prawnika i psychologa, dostarczamy pomoc rzeczową, pomagamy dzieciom zmierzyć się ze szkołą w obcym miejscu i obcym języku, pomagamy rodzinom znaleźć własny kąt i pracę. 

 

Ostatnio zrobiło się niebezpieczne także dla tych, którzy pomagają migrantom. Ogromne koszty pomagania ponoszą mieszkańcy przygranicznych wsi. Jeśli to będzie konieczne – przeznaczymy część środków także na pomoc pomagającym.

 

Zapraszamy do wsparcia zbiórki – pomagasz ludziom odetchnąć i poczuć się w Polsce bezpiecznie.

 

NA CO ZBIERAMY PIENIĄDZE?

Między innymi na:

 

- jedzenie i najpotrzebniejsze rzeczy przekazywane migrantom przy granicy,

- monitoring i dokumentację sytuacji przy granicy,

- pomoc prawną i psychologiczną,

- logistykę: przejazdy, komunikację, sprzęt potrzebny w naszej pracy,

- działania informacyjne skierowane do migrantów i do Polaków,

- codzienną pracę tych, co w terenie i tych, co przy biurkach,

- budowanie sieci trwałej pomocy dla migrantów i uchodźców w Polsce,

- nieprzewidziane wydatki spowodowane rozwojem wydarzeń.

- nieprzewidziane wydatki spowodowane rozwojem wydarzeń.


KIM JESTEŚMY?

Grupa Granica jest koalicją kilkunastu organizacji pozarządowych, które od wielu lat działają na rzecz migrantek i migrantów i wraz z nimi, a także zespołów dokumentalnych, badawczych i prawniczych, oraz lokalnych mieszkańców polsko-białoruskiego pogranicza. W skład Grupy wchodzą: Stowarzyszenie NomadaStowarzyszenie Interwencji PrawnejStowarzyszenie Homo Faber, Polskie Forum MigracyjneHelsińska Fundacja Praw CzłowiekaSalam LabDom OtwartyCentrum Pomocy Prawnej im. Haliny NiećChlebem i Soląuchodźcy.infoKuchnia KonfliktuStrefa WolnoSłowaRATS Agency oraz niezależni aktywiści, prawnicy i badacze.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 3100

preloader

Komentarze 139

preloader