id: 8brbd7

Wsparcie serwisu Historia Odry Opole

Wsparcie serwisu Historia Odry Opole

Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Nasi użytkownicy założyli 1 067 301 zrzutek i zebrali 1 163 206 822 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Witajcie sympatycy "niebiesko-czerwonej" rodziny! :-)


Już 11 kwietnia serwis historyczno-statystyczny Historia Odry Opole www.historia-odry.opole.pl, obchodzić będzie 13. urodziny! Tak, jesteśmy z Wami od tylu lat i wierzymy, że przysłowiowa "trzynastka" okaże się mimo wszystko szczęśliwa w dobie panującego kryzysu oraz przestoju ligowych rozgrywek na całym Świecie.


Byliśmy jednym z pierwszych serwisów tego typu w Polsce. Wspominamy piękną i bogatą historię największego klubu sportowego Opolszczyzny, zbieramy i katalogujemy wszelkie materiały archiwalne. Prasa, książki, pamiątki...godziny spędzone w bibliotekach oraz zakupy na aukcjach pamiątek związanych z Odrą Opole. Prowadzimy regularnie Funpage Historia Odry Opole, gdzie dostarczymy mnóstwo radości sympatykom opolskiej Odry. Przypominamy wielkie i te gorsze chwili z historii klubu.


To wszystko czynimy z własnych środków, utrzymując m.in. serwer, domenę czy budując stronę, która posiada niestety wiele wad technicznych, na których poprawki nas najzwyczajniej w świecie nie stać...Tysiące materiałów jakie zgromadziliśmy praktycznie przestają się mieścić w wersjach cyfrowych na jedynym dysku przenośnym zakupionym jakieś 10 lat temu...Jak wiecie każdy sprzęt ma swoją żywotność i obawiamy się, że niebawem przyjdzie również kres na nasz dysk...a wraz z nim kawał dobrej historii klubu, której próżno szukać gdziekolwiek. To dziedzictwo cyfrowe klubu, nad którym pracowaliśmy niemal 20 lat! Chcemy nasze cyfrowe archiwum w dalszym ciągu rozwijać, ale potrzebujemy Waszego wsparcia w zakupie dużego i stabilnego dysku o pojemności min. 1TB, choć większy byłyby bardzo wskazany. Nie jesteśmy specjalistami od dysków, ale sądzimy, że można zakupić niedrogi i dobrej jakości dysk w cenie ok. 250 zł. Również opłata za utrzymanie serwera oraz domeny serwisu, to koszty rzędu 100 zł na rok czasu, a struktura strony jest dość toporna i chwiejna. Niestety brak działań technicznych może sprawić, że w przyszłości serwis w ogóle może przestać funkcjonować.


Kwoty wydają się być niewielkie, jednak w obliczu kryzysu jaki nas dotknął, wsparcie okazałoby się bardzo pomocne. Niestety nie czerpiemy stałych zysków z prowadzenia serwisu i niemal 90% działalności opiera się na zasadach non-profit. Wykładamy pieniądze z własnej kieszeni, a w sytuacji, gdy od 1 kwietnia praktycznie przestaliśmy pracować w związku z panującą sytuacją w kraju...trudno będzie sfinansować powyższe drobne potrzeby. Pamiętajcie, że Historia Odry Opole to nasze hobby, które w obecnej sytuacji trudno jest finansować do czasu powrotu do normalności.


Jeśli lubicie to co robimy, jeśli cenicie naszą pracę i uważacie, że warto pomóc abyśmy dalej funkcjonowali, tzn. że nie jesteśmy sami na placu boju....:-)...Bo w końcu znów przyjdzie wiosna... :-)

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 4

SI
Sebastian Koćwin
149 zł
JB
Janusz
50 zł
 
1 zł
 
Dane ukryte
ukryta

Komentarze 1

 
2500 znaków