id: 8bveef

Prawdziwych Przyjaciół poznaje się w biedzie!

Prawdziwych Przyjaciół poznaje się w biedzie!

Nasi użytkownicy założyli 978 776 zrzutek i zebrali 998 709 471 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Książenice to mała miejscowość na Śląsku, w powiecie rybnickim, w gminie Czerwionka - Leszczyny.

Liczy mniej więcej dwa i pół tysiąca mieszkańców. Na ulicy Słonecznej znajduje się boisko, które powstało przed dwudziestu laty. Razem z boiskiem reaktywowano po 35-letniej przerwie Ludowy Klub Sportowy UNIA Książenice.


Po kilku latach tułaczki w C-klasie (najniższej klasie rozgrywkowej w Podokręgu Rybnik) ruszyła książenicka maszyna. Awans do B-klasy. Awans do A-klasy. Awans do Ligi Okręgowej. W końcu awans do IV Ligi.

W debiutanckim sezonie 2019/2020 historyczne 3. miejsce za ekipą LKS Goczałkowice Zdrój i GKS II Tychy.

W obecnym sezonie po rundzie jesiennej zajmujemy 2. miejsce. Po drodze pojawiły się również sukcesy w Pucharze Polski Podokręgu Rybnik.

Waleczna drużyna, wspaniała atmosfera, kibice jeżdżący za Unią dziesiątki kilometrów. Do tego szereg oddanych ludzi, działaczy, gospodarzy związanych z klubem od lat.

Dla niektórych to klub jak każdy inny w Polsce. Dla nas to hobby, pasja, życie, sposób na spędzanie wolnego czasu. Przez ostatnie lata wiele osób poświęciło swój czas, włożyło ogrom pracy, a także własne środki finansowe, aby tworzyć UNIĘ.


Unia Książenice to także kilkudziesięciu młodych chłopaków, którzy pod okiem trenerów rozwijają swoją miłość i pasję do piłki nożnej w drużynach młodzieżowych.

Niestety sytuacja gospodarcza związana z pandemią koronawirusa sprawiła nam problemy finansowe. Gra na poziomie IV Ligi wymaga dużych nakładów finansowych.

Na dzień dzisiejszy nie jesteśmy w stanie zamknąć budżetu na rundę wiosenną sezonu 2020/2021. Bez tego nie ruszymy i będziemy zmuszeni wycofać drużynę z rozgrywek przed rozpoczęciem rundy. Dlatego zwracamy się do Was z prośbą o wsparcie. Każda złotówka ma dla nas duże znaczenie. Za każdą serdecznie dziękujemy i prosimy o udostępnienie!

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 104

LG
LKS Goczalkowice
1 000 zł
ŁS
ECO-SOLUTION
1 000 zł
 
Dane ukryte
1 000 zł
 
Użytkownik niezarejestrowany
1 000 zł
B.
B.S
600 zł
TZ
Trzymam z Unią
500 zł
GI
Grażyna i Jacek Wilk
500 zł
 
Dane ukryte
500 zł
PP
Przemo
500 zł
SS
Seb-Dom Sebastian Mączka
500 zł
Zobacz więcej

Komentarze 4

 
2500 znaków