id: 8bveef

Prawdziwych Przyjaciół poznaje się w biedzie!

Prawdziwych Przyjaciół poznaje się w biedzie!

15 110 zł 
z 50 000 zł
30%
zakończona 30.06.2021r
104 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Książenice to mała miejscowość na Śląsku, w powiecie rybnickim, w gminie Czerwionka - Leszczyny.

Liczy mniej więcej dwa i pół tysiąca mieszkańców. Na ulicy Słonecznej znajduje się boisko, które powstało przed dwudziestu laty. Razem z boiskiem reaktywowano po 35-letniej przerwie Ludowy Klub Sportowy UNIA Książenice.


Po kilku latach tułaczki w C-klasie (najniższej klasie rozgrywkowej w Podokręgu Rybnik) ruszyła książenicka maszyna. Awans do B-klasy. Awans do A-klasy. Awans do Ligi Okręgowej. W końcu awans do IV Ligi.

W debiutanckim sezonie 2019/2020 historyczne 3. miejsce za ekipą LKS Goczałkowice Zdrój i GKS II Tychy.

W obecnym sezonie po rundzie jesiennej zajmujemy 2. miejsce. Po drodze pojawiły się również sukcesy w Pucharze Polski Podokręgu Rybnik.

Waleczna drużyna, wspaniała atmosfera, kibice jeżdżący za Unią dziesiątki kilometrów. Do tego szereg oddanych ludzi, działaczy, gospodarzy związanych z klubem od lat.

Dla niektórych to klub jak każdy inny w Polsce. Dla nas to hobby, pasja, życie, sposób na spędzanie wolnego czasu. Przez ostatnie lata wiele osób poświęciło swój czas, włożyło ogrom pracy, a także własne środki finansowe, aby tworzyć UNIĘ.


Unia Książenice to także kilkudziesięciu młodych chłopaków, którzy pod okiem trenerów rozwijają swoją miłość i pasję do piłki nożnej w drużynach młodzieżowych.

Niestety sytuacja gospodarcza związana z pandemią koronawirusa sprawiła nam problemy finansowe. Gra na poziomie IV Ligi wymaga dużych nakładów finansowych.

Na dzień dzisiejszy nie jesteśmy w stanie zamknąć budżetu na rundę wiosenną sezonu 2020/2021. Bez tego nie ruszymy i będziemy zmuszeni wycofać drużynę z rozgrywek przed rozpoczęciem rundy. Dlatego zwracamy się do Was z prośbą o wsparcie. Każda złotówka ma dla nas duże znaczenie. Za każdą serdecznie dziękujemy i prosimy o udostępnienie!

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 104

preloader

Komentarze 4

 
2500 znaków

Nasi użytkownicy założyli

879 105 zrzutek

i zebrali

808 698 220 zł

A ty na co dziś zbierasz?