id: 8bveef

Prawdziwych Przyjaciół poznaje się w biedzie!

Prawdziwych Przyjaciół poznaje się w biedzie!

Nasi użytkownicy założyli 1 167 282 zrzutki i zebrali 1 214 620 128 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Książenice to mała miejscowość na Śląsku, w powiecie rybnickim, w gminie Czerwionka - Leszczyny.

Liczy mniej więcej dwa i pół tysiąca mieszkańców. Na ulicy Słonecznej znajduje się boisko, które powstało przed dwudziestu laty. Razem z boiskiem reaktywowano po 35-letniej przerwie Ludowy Klub Sportowy UNIA Książenice.


Po kilku latach tułaczki w C-klasie (najniższej klasie rozgrywkowej w Podokręgu Rybnik) ruszyła książenicka maszyna. Awans do B-klasy. Awans do A-klasy. Awans do Ligi Okręgowej. W końcu awans do IV Ligi.

W debiutanckim sezonie 2019/2020 historyczne 3. miejsce za ekipą LKS Goczałkowice Zdrój i GKS II Tychy.

W obecnym sezonie po rundzie jesiennej zajmujemy 2. miejsce. Po drodze pojawiły się również sukcesy w Pucharze Polski Podokręgu Rybnik.

Waleczna drużyna, wspaniała atmosfera, kibice jeżdżący za Unią dziesiątki kilometrów. Do tego szereg oddanych ludzi, działaczy, gospodarzy związanych z klubem od lat.

Dla niektórych to klub jak każdy inny w Polsce. Dla nas to hobby, pasja, życie, sposób na spędzanie wolnego czasu. Przez ostatnie lata wiele osób poświęciło swój czas, włożyło ogrom pracy, a także własne środki finansowe, aby tworzyć UNIĘ.


Unia Książenice to także kilkudziesięciu młodych chłopaków, którzy pod okiem trenerów rozwijają swoją miłość i pasję do piłki nożnej w drużynach młodzieżowych.

Niestety sytuacja gospodarcza związana z pandemią koronawirusa sprawiła nam problemy finansowe. Gra na poziomie IV Ligi wymaga dużych nakładów finansowych.

Na dzień dzisiejszy nie jesteśmy w stanie zamknąć budżetu na rundę wiosenną sezonu 2020/2021. Bez tego nie ruszymy i będziemy zmuszeni wycofać drużynę z rozgrywek przed rozpoczęciem rundy. Dlatego zwracamy się do Was z prośbą o wsparcie. Każda złotówka ma dla nas duże znaczenie. Za każdą serdecznie dziękujemy i prosimy o udostępnienie!

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 104

preloader

Komentarze 4

 
2500 znaków