Cele statutowe
Cele statutowe
Nasi użytkownicy założyli 1 260 840 zrzutek i zebrali 1 446 708 658 zł
A ty na co dziś zbierasz?
Aktualności4
-
KRAKÓW - BEZPŁATNE WARSZTATY PLASTYCZNE! Masz dzieci w wieku 8-11 lat? Zapraszamy na ciąg dalszy projektu opartego o pokazywane już od 3 lat widowiska - „Budzenie pasji – historia dla najmłodszych”. Projekt zakłada przeprowadzenie 6 warsztatów plastycznych, a z powstałych na nich prac przygotujemy specjalną wystawę oraz 6 fantastycznych odcinków filmu animowanego! Pierwszy odcinek cyklu możecie podejrzeć tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=gc-c8tSNAqg W trakcie warsztatów, oprócz wykonywania prac plastycznych, dzieci wysłuchają barwnych opowieści i zapoznają się ze strojami z epoki prezentowanymi przez rekonstruktorów historycznych. Chętni do udziału w warsztatach proszeni są o wysłanie przykładowego rysunku dziecka na adres: [email protected]. Wybrane osoby będą mogły wziąć udział w projekcie. Zostały ostatnie miejsca! Uwaga - rysunki, których używamy do stworzenia filmu powstają poprzez szkic z użyciem cienkopisu, następnie wypełnienie go z użyciem kredek akwarelowych. Prosimy w miarę możliwości o nadsyłanie prac w tej technice. Dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach Programu Patriotyzm Jutra
Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Dodawaj aktualności i informuj wspierających o postępach akcji.
To zwiększy wiarygodność Twojej zrzutki i zaangażowanie darczyńców.
Opis zrzutki
Fundacja Budzenie Pasji
W ciągu ostatnich lat naszej działalności (rozpoczęliśmy ją w 2015 roku) głównym projektem Fundacji Budzenie Pasji jest organizowanie działalności i zdobywanie finansowania dla Teatru EXIT - gdzie obok znanych artystów występują osoby niepełnosprawne (dziecięce porażenie mózgowe 5 osób, 2 osoby niewidome, 2 osoby niepełnosprawne intelektualnie). W tym czasie zrealizowaliśmy 5 tytułów teatralnych, 4 filmy (Hiob, Jonasz, Eucharystia, Po drugiej stronie dnia) oraz kilka mniejszych form scenicznych. Niepełnosprawni aktorzy teatru stali się bohaterami 3 filmów dokumentalnych i kilku reportaży.
Teatr swoje spektakle i filmy pokazuje w całej Polsce, a znakiem szczególnym naszych działań jest to, że po skończonych przedstawieniach czy pokazach następuje dyskusja z zaproszonymi gośćmi i publicznością. Takich spektakli w ostatnich latach wystawiliśmy kilkadziesiąt, również kilkadziesiąt razy pokazywaliśmy nasze filmy wraz z towarzyszącymi im rozmowami. Misją teatru jest niesienie innym nadziei, aktywizowanie osób niepełnosprawnych, eksponowanie wartości każdego człowieka.
Największe projekty zrealizowane w ostatnich latach
1. Teatr EXIT - Działalność dla osób niepełnosprawnych, aktywizacja zawodowa - szereg spektakli i debat publicznych realizowanych z udziałem osób niepełnosprawnych jako aktorów.
2. Historia Polski wg dzieci - edukacja historyczna, budowanie postaw patriotycznych Historia Polski wg dzieci: Stworzenie 7 odcinków animacji, ponad 200 uczestników bezpośrednich warsztatów i pokazów.
3. Filmy Hiob i Jonasz - filmy na motywach biblijnych z udziałem aktorów niepełnosprawnych i profesjonalnych, mające na celu działalność na rzecz środowiska osób niepełnosprawnych.
4. Pokazy i debaty „Dzieci Hioba” – cykl projekcji filmu „Dzieci Hioba” oraz związane z nim debaty publiczne.
5. Spektakl „Genesis” i debaty publiczne z udziałem osób niepełnosprawnych, muzyką na żywo oraz gościnnym udziałem Marka Piekarczyka – trasa wyjazdowa po Podlasiu.
6. Warsztaty teatralno-muzyczne EXIT - aktywizacja osób niepełnosprawnych poprzez niestandardowe działania artystyczne - umożliwienie osobom niepełnosprawnym pełnego uczestnictwa w wydarzeniach kulturalnych, nie tylko jako odbiorcy, ale jako twórcy.
Pomóż nam
Żebyśmy mogli działać startujemy w wielu konkursach. Zazwyczaj są one tak organizowane, aby podmioty, które ubiegają się o dotację, posiadały wkład własny - najczęściej w wysokości ok. 10%-20% wartości dotacji. To jest dla nas bardzo mocne ograniczenie, ponieważ nie posiadamy stałego finansowania z żadnej instytucji. Dlatego tak bardzo liczymy na Waszą pomoc. Każdą złotówkę od Was obejrzymy dwa razy zanim ją wydamy. Warte odnotowania pewnie jest to, że zarząd fundacji nie pobiera z racji pełnienia swoich funkcji żadnego wynagrodzenia, pracując non-profit. Nie zatrudniamy także nikogo na stałe, a jedynie do konkretnych projektów i działań.
Nasz ostatni projekt
Projekt ''Po drugiej stronie dnia'' powstał w odpowiedzi na rosnące potrzeby działań pomocowych skierowanych do osób, które szczególnie odczuły negatywne skutki pandemii. Taką grupę stanowią m.in osoby z niepełnosprawnościami. Osoby te, szczególnie w dobie pandemii, wymagają objęcia zintegrowanym systemem wsparcia. Ideą przyświecającą naszej aktywności jest także destygmatyzacja osób cierpiących na choroby i zaburzenia psychiczne. Chcemy uświadomić społeczeństwo, że osoby te mogą z powodzeniem angażować się w wiele działań w sferze publicznej, oraz wykorzystać swoje doświadczenie do pomocy innym, będącym w podobnej sytuacji.
Negatywne skutki trwającej od roku globalnej pandemii i wprowadzonych wskutek niej obostrzeń i ograniczeń odczuliśmy wszyscy. Kiedy przeszło rok temu pojawiły się pierwsze doniesienia o pandemii nowego wirusa, nazwanego później SARS-CoV-19, nikt nie przypuszczał jak dramatyczny obrót przybierze jego przebieg. Utrata poczucia bezpieczeństwa, ograniczenie kontaktów międzyludzkich czy przemoc domowa to tylko kilka z problemów, które znacznie nasiliły się w ostatnim czasie. Dziś wiemy już, że ludzkość stanęła przed jednym z najgroźniejszych problemów od początku XXI wieku, a koronawirus pochłonął miliony ludzkich istnień. Destabilizacja ekonomiczna, chaos informacyjny oraz niepewność generują szereg negatywnych konsekwencji. W mediach codziennie pojawiają się informacje o kryzysie ekonomicznym, gospodarczym a także katastrofalnej sytuacji na rynku pracy. Coraz więcej mówi się także o konsekwencjach dla jednej z najważniejszych sfer funkcjonowania człowieka, na której opiera się całe jego działanie - sferze psychicznej.
W ramach projektu ''Po drugiej stronie dnia'' postanowiliśmy wspomóc ''ciche ofiary pandemii'' czyli osoby z niepełnosprawnościami, o których problemach próżno szukać informacji na pierwszych stronach gazet. Jest to wciąż temat przez wiele osób przemilczany z uwagi na silną stygmatyzację osób cierpiących na choroby i zaburzenia psychiczne. Osoby te, charakteryzujące się ogromną wrażliwością i zwiększoną podatnością na wszelakie stresory i sytuacje trudne, wymagają dodatkowego wsparcia. Ograniczenia a często brak leczenia stacjonarnego wymuszają poszukiwanie innych form pomocowych. Taką alternatywą jest między innymi korzystanie z leczenia środowiskowego np. poprzez wsparcie uzyskiwane od Asystentów Zdrowienia.
Działania zaradcze oraz minimalizujące destrukcyjny wpływ pandemii na kondycję psychiczną należy wdrażać jak najszybciej. Dlatego też podjęliśmy decyzję o realizacji projektu ''Po drugiej stronie dnia''. Wierzymy, że uda nam się dotrzeć ze wsparciem do osób, które najbardziej go potrzebują w tym trudnym czasie. Nasze działania prowadzimy wielotorowo, dla uzyskania najbardziej efektywnych rezultatów. Dlatego - angażujemy się w produkcje podcastów, filmu, a także prowadzimy szkolenia dla Asystentów Zdrowienia.
Po szczegóły zapraszamy na stronę projektu: Po drugiej stronie dnia

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.
Stwórz swój własny link do promocji zrzutki i sprawdzaj ile osób odwiedziło i wsparło tę zrzutkę z twojego polecenia! Dowiedz się więcej.
Stwórz swój własny link do promocji zrzutki i sprawdzaj ile osób odwiedziło i wsparło tę zrzutkę z twojego polecenia! Dowiedz się więcej.