Tłocznia Wydawnicza Ach Jo wydaje kolejne książki! Zakończona 31.12.2017r ID: 8c7b5y

Tłocznia Wydawnicza Ach Jo wydaje kolejne książki!

Zebrano 2 545 zł
z kwoty 6 000 zł

42 %

WPŁAĆ

Pomóż udostępniając zrzutkę!

599
udostępnień

Krótki opis zrzutki (tylko tekst)


Opis zrzutki (tutaj oprócz tekstu dodasz też zdjęcia - użyj edytora po lewej stronie)

Jako autor książki poetyckiej zredagowanej i współwydanej przez Tłocznię mogę powiedzieć tylko jedno – to świetna ekipa wydawnicza; zmysł krytyczny Gertrude Stein połączony z determinacją kolumbijskiej partyzantki. Jeżeli warto wspierać projekty wydawnicze, to z pewnością warto wspierać właśnie projekty Tłoczni, bo ostatecznie to o determinację i zmysł krytyczny chodzi w publikowaniu poezji.

Radosław Jurczak


Tak o współpracy z nami wypowiada się autor pierwszej i jedynej jak dotąd wydanej książki Tłoczni Wydawniczej Ach Jo (we współpracy z Domem Literatury w Łodzi), Pamięci zewnętrznej, za którą otrzymał wrocławską nagrodę „Silesius” za debiut roku. Sukces Radka stał się motywacją do dalszego działania, dlatego w planie mamy kolejne książki, a dwie z nich to podmioty niniejszej zbiórki.

Chodzi o Rozłąkę, czwartą książkę poetycką Kamila Kwidzińskiego, i Kajfuj, kajfuj Pawło Korobczuka w tłumaczeniu Janusza Radwańskiego – jest to wybór wierszy, który będzie pierwszą książkową publikacją Korobczuka w naszym kraju. Obie książki są złożone i niemal całkowicie przygotowane do druku. Ich redakcji podjął się Dawid Mateusz, okładki przygotowała Martyna Kiełbas, a skład wykonał Maciej Kiełbas.


życie to taniec striptizera za śmiertelnym zakończeniem
to bezkontaktowa walka specnazowca z chińskimi smokami
to autorskie kino na chwilę przed przełomową premierą
i ta młoda gotka też to czuje

Pawło Korobczuk, Kajfuj Kajfuj


Kajf to haj, kajf to stan upojenia światem. Kajfuj, kajfuj proponuje swoim czytelnikom Pawło Korobczuk i podsuwa im wiersze pełne życia, pełne zaangażowania nie tyle politycznego (chociaż również), co zaangażowania w rzeczywistość. Poezja Korobczuka jest jednocześnie bardzo konkretna i wizyjna, pełna zarówno żywych postaci i dotykalnych niemal miejsc, jak i fascynujących poetyckich obrazów. Jednocześnie Korobczuk zaprasza do zabawy, bo lubi się bawić wierszem, rymami i rytmem, lubi przełamywać ciężar spraw, których dotyka ironią i autoironią. Ukraińska poezja jest dzięki Pawłowi bogatsza o mocny, osobny głos. Czas, żeby usłyszał go też polski czytelnik.

Janusz Radwański, poeta, tłumacz Kajfuj, Kajfuj


90% pracy zostało już przez nas wykonane. Pozostałe procenty to cele naszej zbiórki: druk książek oraz ewentualna promocja. Zaznaczamy, że każda wpłata zapewnia otrzymanie wspomnianych książek oraz różnych innych bonusów wyszczególnionych we właściwym miejscu.


mógłbym (…) zabarykadować się w motelu przy kolejowym dworcu i pisać
długie listy do czasopism
bokserskich z siedzibą w Londynie wschodnim
z prośbą o prędki druk trzech niesygnalizowanych ciosów w nerki
z nadzieją że nikt tam nie pamięta wierszy wolnych spodziewanych o tobie

Kamil Kwidziński, Alberti

Obie książki planujemy wydać w 2018 roku, jako że prace nad książką Kamila Kwidzińskiego są zakończone (książka czeka jedynie na wydruk), planujemy ją wydać w pierwszym kwartale przyszłego roku, natomiast Kajfuj, Kajfuj w kwartale kolejnym.


Pawło Korobczuk to ukraiński poeta, który nie umie pisać patriotycznej, patetycznej poezji. To poeta, który nie przejmuje się swoją młodością (a zwłaszcza nie pierwszą) i na pewno nie umrze (nie ma takiej możliwości). I proszę go już nigdy więcej nie budzić (choćby nie wiem, jak mu się chciało), bo nigdy nie będzie miał lepszego domu niż balkon. W kraju wojna, a on zakopany w wierszach po szyję (jakie wiersze masz teraz na sobie? I kto je napisał?).
I weź jego wiersze w ramach
zapłaty
(żeby potem
czytać
czytać
czytać).

Aneta Kamińska, poetka, tłumaczka


Naszym celem jest zebranie 6000 zł, które zostaną przeznaczone na druk obu książek. W przypadku uzbierania większej sumy nadwyżki zostaną przeznaczone w całości na koszt organizacji spotkań autorskich, a przede wszystkim na pokrycie kosztów sprowadzenia Pawło Korobczuka z Kijowa do Krakowa.


Widzieliśmy tak wiele, że nie wiemy, jak mogło się zdarzyć
że razem z pęcznieniem pamięci nie zestarzało się ciało
jak każdy inny mechanizm. Ludzie powinni się starzeć
już w tej chwili, gdy pierwsze na świecie ujrzą światło.
Bo, urodzić się to z grubsza, słuchajcie pospołu
jakby już wykonać sto procent normy tego łez padołu.

Pawło Korobczuk, Widzieliśmy tak wiele


Janusz Radwański wykonał fantastyczną pracę przy tłumaczeniu wierszy Pawło Korobczuka, a dodatkowo planuje zorganizować w Rzeszowie czytanie promujące niniejszą zbiórkę. Podobną inicjatywę w Krakowie zorganizuje ekipa Tłoczni, więc poza zbiórką internetową planujemy również działania promocyjne „w terenie”, o których informować będziemy na bieżąco.

Jeden
z projektów
koncepcyjnych
okładki
Kajfuj, kajfuj

Przyznam, że sam sytuuję się daleko od tego typu poetyki, równocześnie przyznam, że wiersze Kwidzińskiego wzięły mnie jak jeńca, bo nie ma w nich grama fałszu, jest za to odświeżające podejście do liryki miłosnej, prezentowane już od debiutu. Sięgając do źródeł, biorąc to, co najlepsze, Kwidziński dostrzega swoje – nasze, całego pokolenia! – miejsce w historii, miejsce w świecie, miejsce świata w jaźni, miejsce w ogólności.

Marcin Kleinszmidt


Prosimy o wsparcie, oferując w zamian to, co mamy najlepsze – książki. Poza podmiotami naszej zbiórki mamy do zaproponowania większe pakiety, w których znajdują się Pamięć zewnętrzna Radosława Jurczaka, która otrzymała Wrocławską Nagrodę „Silesius” za debiut roku; a także poprzednie książki Kamila Kwidzińskiego: Sezon arktyczny, Conan i Coco oraz Dom Gdzie Wszyscy Się Trzęśli. Ich wartość podbija to, że te książki są już właściwie nie do dostania w tradycyjnym obiegu rynkowo-wydawniczym.


Dostajemy Rozłąkę, dojrzały tom świadomego już Poety, który dobrze wie, jaką lirykę chce uprawiać i do kogo mu bliżej, tudzież dalej. Poety znającego już dobrze przestrzeń, którą chce eksplorować ze świadomością ryzyka swojego wyboru i wraz z nią to ryzyko podejmującego. Pomimo że tak się teraz nie pisze, a być może właśnie dlatego.

Dawid Mateusz


Ponadto, przy nieco większej wpłacie, znajdujemy również miejsce i organizujemy spotkanie autorskie jednego z naszych bohaterów w Waszym mieście. Natomiast za wpłatę w wysokości 1000 zł, poza wszystkimi wcześniejszymi bonusami, przyjeżdżamy do Was i przygotowujemy Wam kolację, albowiem gotować lubimy i trochę nawet potrafimy (opcja na własne ryzyko).

Zachęcamy Państwa serdecznie do wsparcia naszej inicjatywy i obiecujemy wywiązać się z naszej pracy wydawniczej najlepiej, jak tylko potrafimy.


Tłocznia Wydawnicza Ach Jo
Martyna Kiełbas, Maciej Kiełbas, Kamil Kwidziński i Dawid Mateusz

Organizator nie dodał jeszcze żadnych aktualności

Aby dodać komentarz lub

MC

Marcin Czyżyk

chce Kajfuja jak co

Trzymam kciuki by się udało :)

Dobra robota, chłopaki ;)

SM

Szymon Miążek

Od premiery genialnej Pamięci Zewnętrznej R.Jurczaka nie mogłem doczekać się kolejnych wydań- do dzisiaj. Teraz zostaje mi czekać na dostawę. Gratulacje ekipo Tłoczni!!!

MP

Michał Pruszyński

Pozdrowienia od fana Salk ;)

DM

Daniel Madej

Tłoczcieże, tłoczcie!

MD
200 zł
Mihaela Dzióbek
MC
25 zł
Marcin Czyżyk
IZ
15 zł
Ilona Zdun
Dane ukryte
50 zł
Dane ukryte
KK
50 zł
Krzysztof Kurek
MB
15 zł
Maciej Baczak
DM
8 zł
Dominika Michalska
K
5 zł
Karolina
MP
50 zł
Michał Pranke
WW
50 zł
Wiktoria Wawrzyniuk
ZS
25 zł
Zuzanna Sala
RW
25 zł
Rafał Wawrzyńczyk
A
25 zł
Anna Baranowa
DM
25 zł
Darek Mach
DT
150 zł
Dorota T
KS
25 zł
Konrad Stefiuk
MR
51,43 zł
Maciej Raś
DL
25 zł
Dominika Lodzińska
MS
100 zł
Mateusz Stypuła
KD
25 zł
Kamila Dębczak
KS
ukryta
Karina S
MG
25 zł
Małgorzata Gwiazdoń
SM
50 zł
Szymon Miążek
ŁS
100 zł
Łukasz Siewiorek
JL
50 zł
Joanna Lewandowska
JK
ukryta
Joanna Kuncewicz
KB
100 zł
Klaudia Bierówka
MR
70 zł
Marcela Rybska
MP
50 zł
Michał Pruszyński
RJ
100 zł
Radosław Jurczak
PC
50 zł
Paulina Chorzewska
ZB
50 zł
Zofia Baldyga
MB
50,50 zł
Miłosz Biedrzycki
SR
100 zł
Szymon Rogalewski
GK
25 zł
Gabriel Karelus
KK
60 zł
kalina kwidzinska
RR
50 zł
Rafał Różewicz
ND
25 zł
Natalia Dziuba
Dane ukryte
29 zł
Dane ukryte
PS
30 zł
Przemysław Suchanecki
PK
25 zł
Patryk Kosenda
DM
50 zł
Daniel Madej
ŁŻ
60 zł
Łukasz Żurek
AA
50 zł
Anna Adamowicz
AM
50 zł
Anna Matysiak
MR
50 zł
Marcela Rybska
KE
50 zł
Katia Eisvogel

Pierwsza wpłata

KE
50 zł
Katia Eisvogel

Najwyższa wpłata

MD
200 zł
Mihaela Dzióbek
Nasi użytkownicy założyli

349 271 zrzutek

Pomóż zebrać 6 000 zł dokonując wpłaty przez płatności on-line lub przelewem tradycyjnym.

Pomóż udostępniając zrzutkę!

599
udostępnień

NAGRODY

25 zł i więcej

Rozłąka albo Kajfuj, kajfuj (do wyboru)

wybrano 14 razy

50 zł i więcej

Rozłąka + Kajfuj, kajfuj

wybrano 21 razy

70 zł i więcej

Rozłąka Kajfuj, kajfuj + Pamięć zewnętrzna Radosława Jurczaka

wybrano 1 raz

100 zł i więcej

Rozłąka Kajfuj, kajfuj + Pamięć zewnętrzna + Conan i Coco Kamila Kwidzińskiego + Sezon arktyczny Kamila Kwidzińskiego

wybrano 6 razy

150 zł i więcej

Rozłąka Kajfuj, kajfuj Pamięć zewnętrzna + Conan i Coco Sezon arktyczny + Dom Gdzie Wszyscy się Trzęśli Kamila Kwidzińskiego

wybrano 2 razy

500 zł i więcej

Rozłąka Kajfuj, kajfuj Pamięć zewnętrzna + Conan i Coco Sezon arktyczny Dom Gdzie Wszyscy się Trzęśli + spotkanie literackie z jednym z poetów w wybranym mieście 

1000 zł i więcej

Rozłąka Kajfuj, kajfuj Pamięć zewnętrzna + Conan i Coco Sezon arktyczny Dom Gdzie Wszyscy się Trzęśli + spotkanie literackie z jednym z poetów w wybranym mieście + Kolacja przygotowana przez redakcję Tłoczni w wybranym mieście (koszty dojazdu pokrywa darczyńca)

Zorganizuj własną zrzutkę na dowolny cel:

Google Play
App Store

Zrzutka.pl używa plików cookies niezbędnych do działania strony, a także takich służących do analizy ruchu oraz pozwalających nam na optymalizację działania serwisu. Używamy także cookies niezbędnych do skutecznego marketingu usług własnych. Czytaj więcej: polityka prywatności.

Uwaga - zmianie uległa nasza polityka prywatności.