Tłocznia Wydawnicza Ach Jo wydaje kolejne książki! ID: 8c7b5y

2 545 zł z 6 000 zł

42%

2 545 zł

z 6 000 zł

zakończona

31.12.2017r

50

wspierających
42%
Wpłać na zrzutkę

Opis zrzutki

Jako autor książki poetyckiej zredagowanej i współwydanej przez Tłocznię mogę powiedzieć tylko jedno – to świetna ekipa wydawnicza; zmysł krytyczny Gertrude Stein połączony z determinacją kolumbijskiej partyzantki. Jeżeli warto wspierać projekty wydawnicze, to z pewnością warto wspierać właśnie projekty Tłoczni, bo ostatecznie to o determinację i zmysł krytyczny chodzi w publikowaniu poezji.

Radosław Jurczak

Tak o współpracy z nami wypowiada się autor pierwszej i jedynej jak dotąd wydanej książki Tłoczni Wydawniczej Ach Jo (we współpracy z Domem Literatury w Łodzi), Pamięci zewnętrznej, za którą otrzymał wrocławską nagrodę „Silesius” za debiut roku. Sukces Radka stał się motywacją do dalszego działania, dlatego w planie mamy kolejne książki, a dwie z nich to podmioty niniejszej zbiórki.

Chodzi o Rozłąkę, czwartą książkę poetycką Kamila Kwidzińskiego, i Kajfuj, kajfuj Pawło Korobczuka w tłumaczeniu Janusza Radwańskiego – jest to wybór wierszy, który będzie pierwszą książkową publikacją Korobczuka w naszym kraju. Obie książki są złożone i niemal całkowicie przygotowane do druku. Ich redakcji podjął się Dawid Mateusz, okładki przygotowała Martyna Kiełbas, a skład wykonał Maciej Kiełbas.

życie to taniec striptizera za śmiertelnym zakończeniem to bezkontaktowa walka specnazowca z chińskimi smokami to autorskie kino na chwilę przed przełomową premierą i ta młoda gotka też to czuje

Pawło Korobczuk, Kajfuj Kajfuj

Kajf to haj, kajf to stan upojenia światem. Kajfuj, kajfuj proponuje swoim czytelnikom Pawło Korobczuk i podsuwa im wiersze pełne życia, pełne zaangażowania nie tyle politycznego (chociaż również), co zaangażowania w rzeczywistość. Poezja Korobczuka jest jednocześnie bardzo konkretna i wizyjna, pełna zarówno żywych postaci i dotykalnych niemal miejsc, jak i fascynujących poetyckich obrazów. Jednocześnie Korobczuk zaprasza do zabawy, bo lubi się bawić wierszem, rymami i rytmem, lubi przełamywać ciężar spraw, których dotyka ironią i autoironią. Ukraińska poezja jest dzięki Pawłowi bogatsza o mocny, osobny głos. Czas, żeby usłyszał go też polski czytelnik.

Janusz Radwański, poeta, tłumacz Kajfuj, Kajfuj

90% pracy zostało już przez nas wykonane. Pozostałe procenty to cele naszej zbiórki: druk książek oraz ewentualna promocja. Zaznaczamy, że każda wpłata zapewnia otrzymanie wspomnianych książek oraz różnych innych bonusów wyszczególnionych we właściwym miejscu.

mógłbym (…) zabarykadować się w motelu przy kolejowym dworcu i pisać długie listy do czasopism bokserskich z siedzibą w Londynie wschodnim z prośbą o prędki druk trzech niesygnalizowanych ciosów w nerki z nadzieją że nikt tam nie pamięta wierszy wolnych spodziewanych o tobie

Kamil Kwidziński, Alberti

Obie książki planujemy wydać w 2018 roku, jako że prace nad książką Kamila Kwidzińskiego są zakończone (książka czeka jedynie na wydruk), planujemy ją wydać w pierwszym kwartale przyszłego roku, natomiast Kajfuj, Kajfuj w kwartale kolejnym.

Pawło Korobczuk to ukraiński poeta, który nie umie pisać patriotycznej, patetycznej poezji. To poeta, który nie przejmuje się swoją młodością (a zwłaszcza nie pierwszą) i na pewno nie umrze (nie ma takiej możliwości). I proszę go już nigdy więcej nie budzić (choćby nie wiem, jak mu się chciało), bo nigdy nie będzie miał lepszego domu niż balkon. W kraju wojna, a on zakopany w wierszach po szyję (jakie wiersze masz teraz na sobie? I kto je napisał?).I weź jego wiersze w ramachzapłaty(żeby potemczytaćczytaćczytać).

Aneta Kamińska, poetka, tłumaczka

Naszym celem jest zebranie 6000 zł, które zostaną przeznaczone na druk obu książek. W przypadku uzbierania większej sumy nadwyżki zostaną przeznaczone w całości na koszt organizacji spotkań autorskich, a przede wszystkim na pokrycie kosztów sprowadzenia Pawło Korobczuka z Kijowa do Krakowa.

Widzieliśmy tak wiele, że nie wiemy, jak mogło się zdarzyćże razem z pęcznieniem pamięci nie zestarzało się ciałojak każdy inny mechanizm. Ludzie powinni się starzećjuż w tej chwili, gdy pierwsze na świecie ujrzą światło.Bo, urodzić się to z grubsza, słuchajcie pospołujakby już wykonać sto procent normy tego łez padołu.

Pawło Korobczuk, Widzieliśmy tak wiele

Janusz Radwański wykonał fantastyczną pracę przy tłumaczeniu wierszy Pawło Korobczuka, a dodatkowo planuje zorganizować w Rzeszowie czytanie promujące niniejszą zbiórkę. Podobną inicjatywę w Krakowie zorganizuje ekipa Tłoczni, więc poza zbiórką internetową planujemy również działania promocyjne „w terenie”, o których informować będziemy na bieżąco.

Jeden z projektówkoncepcyjnychokładkiKajfuj, kajfuj

Przyznam, że sam sytuuję się daleko od tego typu poetyki, równocześnie przyznam, że wiersze Kwidzińskiego wzięły mnie jak jeńca, bo nie ma w nich grama fałszu, jest za to odświeżające podejście do liryki miłosnej, prezentowane już od debiutu. Sięgając do źródeł, biorąc to, co najlepsze, Kwidziński dostrzega swoje – nasze, całego pokolenia! – miejsce w historii, miejsce w świecie, miejsce świata w jaźni, miejsce w ogólności.

Marcin Kleinszmidt

Prosimy o wsparcie, oferując w zamian to, co mamy najlepsze – książki. Poza podmiotami naszej zbiórki mamy do zaproponowania większe pakiety, w których znajdują się Pamięć zewnętrzna Radosława Jurczaka, która otrzymała Wrocławską Nagrodę „Silesius” za debiut roku; a także poprzednie książki Kamila Kwidzińskiego: Sezon arktyczny, Conan i Coco oraz Dom Gdzie Wszyscy Się Trzęśli. Ich wartość podbija to, że te książki są już właściwie nie do dostania w tradycyjnym obiegu rynkowo-wydawniczym.

Dostajemy Rozłąkę, dojrzały tom świadomego już Poety, który dobrze wie, jaką lirykę chce uprawiać i do kogo mu bliżej, tudzież dalej. Poety znającego już dobrze przestrzeń, którą chce eksplorować ze świadomością ryzyka swojego wyboru i wraz z nią to ryzyko podejmującego. Pomimo że tak się teraz nie pisze, a być może właśnie dlatego.

Dawid Mateusz

Ponadto, przy nieco większej wpłacie, znajdujemy również miejsce i organizujemy spotkanie autorskie jednego z naszych bohaterów w Waszym mieście. Natomiast za wpłatę w wysokości 1000 zł, poza wszystkimi wcześniejszymi bonusami, przyjeżdżamy do Was i przygotowujemy Wam kolację, albowiem gotować lubimy i trochę nawet potrafimy (opcja na własne ryzyko).

Zachęcamy Państwa serdecznie do wsparcia naszej inicjatywy i obiecujemy wywiązać się z naszej pracy wydawniczej najlepiej, jak tylko potrafimy.

Tłocznia Wydawnicza Ach Jo Martyna Kiełbas, Maciej Kiełbas, Kamil Kwidziński i Dawid Mateusz

Wpłacający50

MD
Mihaela Dzióbek
200 zł
MC
Marcin Czyżyk
25 zł
IZ
Ilona Zdun
15 zł
 
Dane ukryte
50 zł
KK
Krzysztof Kurek
50 zł
MB
Maciej Baczak
15 zł
DM
Dominika Michalska
8 zł
K
Karolina
5 zł
MP
Michał Pranke
50 zł
WW
Wiktoria Wawrzyniuk
50 zł
Zobacz więcej

Komentarze6

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nagrody

Wpłać 25 zł i więcej

Rozłąka albo Kajfuj, kajfuj (do wyboru)

wybrano 14 razy

Wybieram

Wpłać 50 zł i więcej

Rozłąka + Kajfuj, kajfuj

wybrano 21 razy

Wybieram

Wpłać 70 zł i więcej

Rozłąka Kajfuj, kajfuj + Pamięć zewnętrzna Radosława Jurczaka

wybrano 1 raz

Wybieram

Wpłać 100 zł i więcej

Rozłąka Kajfuj, kajfuj + Pamięć zewnętrzna + Conan i Coco Kamila Kwidzińskiego + Sezon arktyczny Kamila Kwidzińskiego

wybrano 6 razy

Wybieram

Wpłać 150 zł i więcej

Rozłąka Kajfuj, kajfuj Pamięć zewnętrzna + Conan i Coco Sezon arktyczny + Dom Gdzie Wszyscy się Trzęśli Kamila Kwidzińskiego

wybrano 2 razy

Wybieram

Wpłać 500 zł i więcej

Rozłąka Kajfuj, kajfuj Pamięć zewnętrzna + Conan i Coco Sezon arktyczny Dom Gdzie Wszyscy się Trzęśli + spotkanie literackie z jednym z poetów w wybranym mieście 

Wybieram

Wpłać 1000 zł i więcej

Rozłąka Kajfuj, kajfuj Pamięć zewnętrzna + Conan i Coco Sezon arktyczny Dom Gdzie Wszyscy się Trzęśli + spotkanie literackie z jednym z poetów w wybranym mieście + Kolacja przygotowana przez redakcję Tłoczni w wybranym mieście (koszty dojazdu pokrywa darczyńca)

Wybieram

Nasi użytkownicy założyli

460 724 zrzutki


A ty na co dziś zbierasz?