id: 8cdrcc

Droga do Nieba - gra planszowa

Droga do Nieba - gra planszowa

Zrzutka została wyłączona przez organizatora
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Nasi użytkownicy założyli 1 155 860 zrzutek i zebrali 1 199 855 998 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności4

 • Już tylko kilka dni do zakończenia przedsprzedaży. Już wysyłamy do Was grę. :)


  Cieszymy się również bardzo, że do grona patronów naszej gry dołączyli:

  Urzekająca.pl - przestrzeń dla kobiet z wartościami oraz Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Radomskiej.

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

h06822f71bc5790b.png


Jan Maria Vianney, wielki katolicki święty uważał, że dobre pomysły, które przychodzą nam do głowy, są natchnieniem Ducha Świętego. 

 

Pięć lat temu, wierzymy, że dzięki takiemu natchnieniu, w naszej rodzinie zrodził się pomysł stworzenia gry planszowej. Miała ona w ciekawy i przystępny sposób przedstawić treści wiary katolickiej. Prosty pomysł na katechizację własnych dzieci przerodził się w doskonale przygotowaną graficznie grę planszową. Możecie ją kupić na tej stronie. 

 

Gra "Droga do Nieba" to niebanalny sposób na spędzenie czasu dla całej rodziny!


Przekonajcie się sami!


Autorzy gry

Marta i Mateusz Kwiecińscy

 

Opis gry

W grze idziemy przez ziemskie życie. Z pomocą przychodzą nam sakramenty. Nasz ruch może być przyspieszony łaskami Ducha Świętego lub Eucharystii. Odpowiadając na pytania pobieramy karty dobra lub odpustów.

 

Czasami w naszej drodze spowalniamy, bo doświadczamy ziemskich problemów i niemocy. Spowiedź święta jest skuteczną pomocą na grzech.

 

Kończąc wędrówkę na ziemi, wyruszamy w stronę Nieba. Jeżeli idziemy przez czyściec czekają na nas zadania do wykonania. 

 

Do końca każdy gracz uczestniczy w rozgrywce. Po dojściu do nieba, gracz pomaga jako święty innym graczom. 

 

Czas gry: 30-60 minut

Ilość graczy: 1-5 osób

Wiek: 5-105 lat

 

Dla kogo?

Gra jest skierowana przede wszystkim do rodzin z dziećmi. Spędzicie z nią niezapomniane popołudnie. To także świetny pomysł na prezent np. z okazji Chrztu Świętego, Uroczystości I Komunii Świętej, Bierzmowania. Sprawdzi się zawsze: na katechezie, rekolekcjach, na spotkaniach formacyjnych, w rodzinach i w parafiach.

 

Zawartość pudełka: • Plansza do gry (wymiar 46 cm x 46 cm):

w2dfcea6c3b88478.jpeg


 • 120 kart gry:

mb8a26fae84e8158.png


 • 100 kart pytań:

y241988ea0ffb9a2.png

 • 5 drewnianych pionków typu meeple:

v447b7163f1758b3.png

 • 1 drewniana kostka,
 • Zasady gry – w całości do przeczytania tutaj.

 

Dlaczego warto wpłacić już teraz?

 • Wspierasz dzieło ewangelizacyjne,
 • Otrzymasz grę taniej niż w sklepach - oszczędzasz co najmniej 40 zł (cena sklepowa gry 139 zł, cena sklepowa zestawu dodatków 19 zł),
 • Otrzymasz grę wcześniej niż będzie w sprzedaży.


Jeśli chcesz możesz nabyć grę Droga do Nieba z rozszerzeniem sprawiającym, że gra jest jeszcze bardziej zaskakująca. Wybierz nagrody – GRA Z DODATKAMI.

         

Zestaw 2 dodatków do gry

1. Dodatek powołanie

Po przejściu pola Sakrament Małżeństwa/Kapłaństwa gracze zostają małżonkiem lub księdzem/siostrą zakonną.

u1023254666d9960.png

Od tego zależy dalsza rozgrywka.

 

2. Dodatek Pan Jezus i szatan

r8e11458e00d120b.pngcff5ee6e9e585e7a.png

W tym dodatku na planszy pojawia się Jezus i szatan, którzy krążą po ziemi. Każdy ucieszy się ze spotkania z Jezusem. Szatana lepiej nie spotkać.

 

Zawartość zestawu dodatków:

 • 2 dodatkowe drewniane kolorowe kostki,
 • 2 drewniane pionki Jezusa i szatana,
 • 55 dodatkowych kart (w tym karty powołania i więcej kart gry z podstawowej wersji).Opinie

Małgorzata (żona, mama czwórki dzieci, należy do wspólnoty Domowego Kościoła)

“Bardzo, bardzo polecamy! Gra niezwykle ciekawa, pouczająca, dającą do myślenia, skłaniająca do pożytecznych refleksji. Można grać bardzo wiele razy, zanim finał gry przestanie zaskakiwać, o ile kiedykolwiek przestanie... polecam całym ❤.”

 

Maciej (należy do wspólnoty DOM z Warszawy)

“Jeśli chodzi o pierwsze wrażenie to ta gra jest bogata w elementy, które budują atmosferę. To nie jest tylko mapka i parę pionków. To jest też zestaw kart z pytaniami, karty akcji i dodatkowe smaczki. Ale pomimo tej różnorodności, mechanikę łapie się po pierwszej rozgrywce.

Poza rekwizytami, klimat gry buduje też to, że gra opisuje życie katolika. Dorosły może czuć się swobodnie, bo przechodząc pionkiem po planszy idzie przez kolejne dobrze znane etapy. I to wydaje mi się jest podstawa do najważniejszej zalety tej gry.

Ta gra jest edukacyjna. Wersja testowa, w którą grałem, była bardzo sprofilowana pod rozgrywki rodzinne. A to oznacza, że rodzic, dorosły czy wujek (czyli ja, ale ciocie też :)) może pokazywać i uczyć dzieci wartości, mając w ręku solidne i przyjemne narzędzie.

Przyjemne, bo nie da się ukryć, że gra ma sporo elementów humorystycznych. Jeśli ktoś się przyjrzy innym fotkom, to zauważy pytanie o to czy odrabianie lekcji jest do zbawienia potrzebne :). Ta lekka nutka absurdu niewidoczna dla dzieci, dodaje tej grze niepowtarzalnej atmosfery.

Co tu dużo pisać. To jest gra dla katolickich rodzin, które mają w sercu angażowanie dzieci w sferę wiary w fajny sposób."

 

Ewelina (żona, mama czwórki dzieci, należy do wspólnoty Domowego Kościoła)

"Bardzo polecam tą grę. Jest bardzo przyjemna, a pytania potrafią rozbawić do łez... A przy tym prowokuje do rozmowy i jest wspaniałym narzędziem do katechumenatu rodzinnego, przy którym mogą spotkać się młodsi i starsi członkowie rodziny, wspólnoty, czy przyjaciele. Z niecierpliwością czekam na to, żeby przesuwać pionek po tej pięknej planszy... To w drogę... do nieba oczywiście."


Michał (mąż, ojciec czwórki dzieci, należy do wspólnoty Domowego Kościoła)

“Droga do Nieba to bez wątpienia integracyjne i edukacyjne spotkanie rodzinne. Uczestniczyć w nim mogą bowiem wszyscy członkowie rodziny, a nawet kilku rodzin. Według mnie wpisuje się ona w proces niesztampowego katechumenatu. Znajdą w niej bowiem dla siebie miejsce najmłodsi, którzy świetnie bawią się pod okiem dorosłych, stojących niczym Anioł Stróż na straży prawd wiary. U dojrzałych graczy wymaga czujności i reakcji w trakcie zabawy. Ciekawe jest to, że mogą zasugerować w jej trakcie odpowiednią drogę do odpowiedzi (w zależności od religijnego zaangażowania danego uczestnika rozgrywki), a często wychwycić elementy, o których warto porozmawiać po zakończeniu gry.

Jeżeli chodzi o samą rozgrywkę, to zdecydowanie trzeba złapać jej rytm. Po uchwyceniu go, powtarzane schematy pozwalają skupić się na merytoryce.

Miałem przyjemność uczestniczyć w zmaganiach, w których przez całą rundę na planszy odczuwało się przenikanie dobra i zła na ziemi. Realizm rozgrywki pozwala więc dorosłym wczuć się w głębie różnorodności ludzkich losów i głębię człowieczeństwa, które w drodze do nieba musi wciąż dokonywać wyborów i stawać po stronie prawdy. Powyższe sprawia, że każda partia - tak jak życie każdej z istot ludzkich - jest niepowtarzalna!”


Emil (kleryk radomskiego seminarium)

"Uważam iż "Droga do Nieba" to doskonała gra dla całej rodziny. Poprzez dobrą zabawę można poznawać najważniejsze prawdy naszej wiary i życia chrześcijańskiego. Uświadamia skutki grzechu ale także dobrych uczynków i co najważniejsze samych sakramentów. Jednym słowem: polecam."

  

Ewa (żona, mama czwórki dzieci, należy do wspólnoty Domowego Kościoła)

"Graliśmy w gronie samych dorosłych i świetnie się bawiliśmy. Mogliśmy odczuć na własnej skórze, jak dobrze gra oddaje sytuacje, które czasem spotykają nas w życiu. Ekstra sprawą jest to, że wysiłek wszystkich graczy koniec końców skupia się na tym, aby każdy z graczy osiągnął niebo. Dla dzieci oprócz dobrej zabawy to też olbrzymia dawka edukacji. Polecamy :)"

 

O nas

Marta i Mateusz Kwiecińscy - jesteśmy małżeństwem oraz rodzicami czterech synów. Idziemy wspólnie drogą do zbawienia, formując się w Domowym Kościele. W tej drodze na ziemi, ważny jest dla nas również katechumenat naszych dzieci. Rodzinnie spędzamy dużo czasu ucząc się i bawiąc jednocześnie. Idea ewangelizacji w połączeniu z naszą potrzebą kreatywności dały efekt w postaci tej gry.

 

Grafiki przygotowała Aleksandra Nowicka-Wszołek z Bless Code.

 

Patroni i partnerzyWydział Katechetyczny Kurii Diecezji Radomskiej


Ruch Światło-Życie Diecezji Radomskiej

j0133b9b199df892.png

Domowy Kościół Diecezji Radomskiej

rdf59ebe6f835671.png

Mały Gość Niedzielny

zee4e630c13901af.png

Rycerzyk Niepokalanej

e70b3b8707253733.png

Manymum


Początek Wieczności - Monika i Marcin Gomułkowie


Szczęśliwa Rodzina - Karolina i Maciej Piech


Małżeństwo NIEidealne


wrodzinie.pl - portal z wartościami


W Bożej Obecności - Anna Kasperek - teolog, pedagog, katechetka


Dziecięca Wiara


Magda Karpienia Online


Boska Strefa Kobiet


Kuna Online


mamaa.koza | Anna Koza

 

Druk: Gra może się nieznacznie różnić od grafik przedstawionych w opisie. Gra będzie drukowana w jednej z najlepszych fabryk gier w Polsce.

Termin dostawy: Maksymalnie 12 tygodni od osiągnięcia celu zrzutki.

Kontakt: [email protected]

 

W momencie, gdy cel zrzutki nie będzie osiągnięty, każdy wpłacający otrzyma całkowity zwrot wpłaty.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Oferty/licytacje 13

Kupuj, Wspieraj.

Kupuj, Wspieraj. Czytaj więcej

Nieaktywne
Inne
Gra w doskonałej cenie + darmowa wysyłka
- Gra Droga do Nieba,- darmowa wysyłka paczkomatem (konieczne jest podanie organizatorowi swoich danych, a w podsumowaniu zamówienia w polu "Wiadomość...
99 zł

Kupione 65 z 100

Zakończona
Inne
Gra w doskonałej cenie z dodatkami + darmowa wysyłka
- Gra Droga do Nieba,- zestaw dodatków "Powołanie + Pan Jezus i szatan",- darmowa wysyłka paczkomatem (konieczne jest podanie organizatorowi swoich da...
109 zł

Kupione 100 z 100

Zakończona
Inne
Gra w dobrej cenie + darmowa wysyłka
- Gra Droga do Nieba,- darmowa wysyłka paczkomatem (konieczne jest podanie organizatorowi swoich danych, a w podsumowaniu zamówienia w polu "Wiadomość...
109 zł

Kupione 5

Zakończona
Inne
Gra w dobrej cenie z dodatkami + darmowa wysyłka
- Gra Droga do Nieba,- zestaw dodatków "Powołanie + Pan Jezus i szatan",- darmowa wysyłka paczkomatem (konieczne jest podanie organizatorowi swoich da...
119 zł

Kupione 205

Zakończona
Inne
2 gry + darmowa wysyłka
- 2 gry Droga do Nieba,- darmowa wysyłka paczkomatem (konieczne jest podanie organizatorowi swoich danych, a w podsumowaniu zamówienia w polu "Wiadomo...
198 zł

Kupione 10

Zakończona
Inne
2 gry z dodatkami + darmowa wysyłka
- 2 gry Droga do Nieba,- 2 zestawy dodatków "Powołanie + Pan Jezus i szatan",- darmowa wysyłka paczkomatem (konieczne jest podanie organizatorowi swoi...
218 zł

Kupione 53

Zakończona
Inne
3 gry + darmowa wysyłka
- 3 gry Droga do Nieba,- darmowa wysyłka paczkomatem (konieczne jest podanie organizatorowi swoich danych, a w podsumowaniu zamówienia w polu "Wiadomo...
289 zł

Kupione 1

Zakończona
Inne
3 gry z dodatkami + darmowa wysyłka
- 3 gry Droga do Nieba,- 3 zestawy dodatków "Powołanie + Pan Jezus i szatan",- darmowa wysyłka paczkomatem (konieczne jest podanie organizatorowi swoi...
319 zł

Kupione 17

Zakończona
Inne
5 gier + darmowa wysyłka
- 5 gier Droga do Nieba,- darmowa wysyłka paczkomatem (konieczne jest podanie organizatorowi swoich danych, a w podsumowaniu zamówienia w polu "Wiadom...
469 zł
Zakończona
Inne
5 gier z dodatkami + darmowa wysyłka
- 5 gier Droga do Nieba,- 5 zestawów dodatków "Powołanie + Pan Jezus i szatan",- darmowa wysyłka paczkomatem (konieczne jest podanie organizatorowi sw...
519 zł

Kupione 4

Zakończona

Wpłaty 478

preloader

Komentarze 9

 
2500 znaków