id: 8cguze

Gdynia Radio

Gdynia Radio

Otrzymuj wsparcie. Regularnie.

Opis zrzutki

GdyniaRadio.com - to otwarty port dla muzyki różnych miejsc i czasów, obiektywnej publicystyki, pozytywnych idei, dobrego humoru i radości życia! Wypełniamy internetowy eter morzem muzyki - vintage'owymi brzmieniami i tropikalnymi rytmami oraz pozytywnymi wibracjami - by wszyscy, nie tylko w Trójmieście ale i w całym kraju i na świecie - mogli żeglować przez codzienność z przysłowiową stopą wody pod kilem!


Co powiecie na wspólną radiową przygodę z Gdynią Radio? Na rejs po morzu muzyki różnych czasów i miejsc? Czasem dość odległych, ale za to jakich! Popłyniecie z nami jako nasi Mecenasi / Patroni? Dzięki Waszemu zaangażowaniu i wsparciu będziemy mogli razem kontynuować tę podróż! Surfując retrofale dobrej muzyki grać dłużej i lepiej - dla Was oraz wszystkich kochających dobrą i różnorodną muzykę..! Z góry dziękujemy za każdą wpłatę.

Będzie nam szczególnie miło jeśli rozważycie regularne, stałe wsparcie naszego radiowego projektu cykliczną comiesięczną donacją. Bardzo nam to ułatwi rozwój i planowanie dalszych działań w tym, rzeczy najważniejszej czyli nadawania muzyki, którą kochamy a której coraz mniej wokół! Dzięki waszemu wsparciu będziemy mogli zachować charakter, styl, niezależność. Rozwijać się i budować naszą pozycję – w złotym środku między mainstreamowymi a niszowymi stacjami radiowymi. Docierać do większej grupy słuchaczy poszukujących czegoś innego niż oferują jedne i drugie. Przypominać dobrą muzykę sprzed lat – niekoniecznie tę oczywistą z pierwszych miejsc list przebojów. Tworzyć kolejne audycje muzyczne i publicystyczne. Kreować alternatywna rzeczywistość pełną słońca i egzotycznej muzyki – naszą wspólną, codzienną muzyczną ścieżkę dźwiękową – 24 godziny na dobę!Pocztówka znad morza muzyki

 • Ile razy zdarzyło się Wam pomyśleć, że nie ma czego słuchać w radio, że ciągle leci to samo? Jak nie polityka czy złe wiadomości, to reklamy. A w znanych serwisach streamingowych, pomimo ciekawej muzyki brakuje pierwiastka ludzkiego – tego kogoś kto wyłowiłby dla nas muzyczne perełki z wszechmorza muzyki? W dodatku, przypomniał to co kiedyś stanowiło muzyczne tło naszego życia a dziś zostało zapomniane przez większość stacji - skupionych na prześciganiu się w graniu tylko tego co najnowsze?
 • Nam się zdarzyło tak pomyśleć. Wstaliśmy z kanapy i postanowiliśmy zrobić własne radio! Pierwsze internetowe w Gdyni i z Gdynią w nazwie. Ta przygoda rozpoczęła się już jakiś czas temu - pod koniec 2016r. a pierwsza próbna emisja miała miejsce w kwietniu 2017r. Uczyliśmy się robić radio, edytować dźwięki i grać na tym co mamy, bez wypasionego studia. Pojawiliśmy się u Wujka Fejsa i Instagrama. Poznaliśmy interesujących ludzi. Powstawały pierwsze audycje. I tak minęło trochę czasu. Tymczasem, cały świat wpadł na covidową mieliznę. Na szczęście udało nami się przetrwać bez większych strat, ponieważ od początku robimy radio rozproszone. Poznaliśmy kolejnych ciekawych ludzi, nauczyliśmy się nowych rzeczy. Teraz, chcąc się dalej rozwijać, postanowiliśmy dać się Wam poznać, tutaj, na Zrzutce.pl
 • Bo dziś, jeszcze bardziej chce się nam robić radio! Takie inne. A dzięki Wam, być może już nie tylko hobbistycznie...
 • Aha, jeszcze jedno! Czy już mówiliśmy Wam, że w Gdyni Radio słońce świeci przez całą dobę?neca057beeb0bf16.jpg
O.K., A TERAZ WERSJA LOOONG...

(dla tych, którzy chcą poznać nas lepiej)Jak zaciekawić potencjalnych zainteresowanych / patronów swoim projektem?

 • To pytanie za milion dolarów. Aczkolwiek, w przypadku tego projektu wystarczy ułamek tej sumy by mógł ruszyć i trwać. Zatem, jak przedstawić taki radiowy projekt jak nasz, bez popadania w banał i oklepane formułki? W kilku słowach, skrótowo i syntetycznie? Zadanie niełatwe. Niemal niemożliwe. Tym bardziej, że będąc po uszy zaangażowanym trudno o nieemocjonalny stosunek i chłodny analityczny opis tego co się robi...
 • To może tak: podczas gdy lewy i prawy twix próbują przekonać świat, który z nich jest lepszy i krąży na bliższej orbicie wokół trzeciej planety od słońca, a ciocia mamona zamraża świat tak, że dziś pizze Edka, Jeremka czy Tereski brzmią (jeju, miało być "smakują") tak samo - tuż obok mają miejsce prawdziwe ewolucje i rewolucje. Tuż obok Was. Wystarczy tu spojrzeć. Bo jeśli nawet daleko "w kilometrach", to dzięki internetowi blisko - jak w reklamie pewnej platformy sprzedażowej - tuż za ścianą, "po sąsiedzku". W tym przypadku radiowe, nie kuchenne. Jesteśmy przekonani, że nie tylko pewna wybitna znawczyni kuchni lecz i Wy również powiecie: "na pizzy i twixach świat się nie kończy. Są jeszcze inne smaki i warto je poznać lub sobie przypomnieć". Dokładnie tak! I dlatego tu, pojawia się Gdynia Radio. Gramy właśnie dla Was! Nie dla... ;-)


Może jednak nie będzie tak trudno, skoro dalej czytacie :)

 • "To co robisz, rób inaczej, tak jak inni. Nie ważne czego Ty chcesz, daj ludziom to, czego chcą." "Po co idziesz pod prąd?" "Rób to, co sprawdzone". Albo: "Jeśli chcesz odnieść sukces, to musisz się zmienić.". "Wymyślasz jakieś bzdury". "To niemożliwe, nie da się".
 • Hmm... ilu twórców, projektantów, pomysłodawców słyszało powyższe słowa? Ile razy? Jak wielu z nich, pomimo tych słów zostało na swej drodze, wierząc w to co robią? Ilu mogło pogodzić sukces twórczy i finansowy, wzbogacając swoimi pomysłami i twórczością nasz świat? Wielu. A jak wielu się poddało? Pewnie się nie dowiemy, natomiast można się domyślać, że było ich znacznie więcej.
 • Ci, którzy przetrwali trudne początki i dane im było poznać się szerszej publiczności, to Ci, których ktoś kiedyś wsparł, w których ktoś kiedyś uwierzył. Proste, prawda?
 • Niby tak. Nie zawsze pamiętamy, że wszystko co dziś widzimy i co wydaje się oczywiste miało kiedyś swój początek. Niekiedy nie taki prosty i łatwy. Widzimy rzeczy jakimi są dziś, teraz, a przecież wszystkie one powstawały od zera. A właściwie, to od pomysłu, od idei! Jak radio, telefon, płyta gramofonowa. Jak hamburger lub czekolada. Deska windsurfingowa, deskorolka czy... internet, socjalmedia i platformy crowdfundingowe... Albo jak motory braci Davidson i Pana Harleya.
 • Można rzec, że dziś my jesteśmy na tym samym etapie co inni bracia - Orville i Wilbur Wright – mamy już coś co potrafi latać – dodajmy, całkiem nieźle! Pozostając przy tej lotniczej metaforze, teraz czas zbudować porządniejszy samolot. Najlepiej hydroplan by mógł dotrzeć wszędzie. Potrzebujemy mocnych skrzydeł, potężnego silnika i nowoczesnej awioniki by móc lepiej manewrować, wzbijać się ponad chmury, docierać do kolejnych miejsc gdzie można poławiać muzyczne perły i je Wam przedstawiać...

 

Poznajmy się! Tu Gdynia Radio!

 • Gdzie przedstawiać? A tutaj: gdyniaradio.com - Łapcie dobrą falę Gdyni Radio! Włączcie nasze radio, niech da się już poznać, grając w tle. Niech towarzyszy nam klimat podróży do pewnej epoki i egzotycznych miejsc... Zapraszamy do słuchania i do lektury
 • Posłuchajcie jak muzyka może falować, dopełniać się, łączyć poprzez emocje, słowa, dźwięki lub rytmy. Albo odwrotnie - zaskakiwać, zmieniać nastrój, nieść inną energię a i tak wciągać. Poznanie charakteru naszego radia to proces, który wymaga chwili dłuższej niż kwadrans a nawet godzina. Radio to nie obraz - tu krótkie rzucenie okiem - a właściwie uchem, nie wystarczy...
 • Różnorodność to nasz klucz. Od razu musimy to podkreślić. Co więcej, każdego dnia jest inaczej - jednego jest więcej takiej muzyki, drugiego dnia tamtej. Jak to w radiu, tuż za rogiem kolejna muzyczna niespodzianka - okazja by dać się zaskoczyć ale i by posłuchać utworów w całości (w przeciwieństwie do streamingu, gdzie więcej czasu zajmuje szukanie i próbkowanie po trochu). Utworów, których staramy się nie grać kilka razy tego samego dnia. Ani następnego. To, jak je zestawiamy - też wyróżnia Gdynię Radio.
 • A do tego, radiowe audycje przynoszące kolejne przykłady świetnej muzyki wyszukanej i wybranej specjalnie dla Was przez ich autorów. I zawsze wartej waszej uwagi!
 • Każdy dzień to inny fragment ścieżki dźwiękowej płynącej z naszych serc i pamięci; fragment muzycznego DNA zbudowanego z muzycznych cegiełek kilkudziesięciu gatunków oraz stylów i co rusz tworzących inny wzór, budujących inny nastrój, emocje i niezwykłe chwile...


z445cb1ee374ebd3.png


Gdynia Radio - morze muzyki!

 • Gdynia Radio, to przede wszystkim różnorodna muzyka – niesiona eklektycznymi falami, biorącymi swój początek w różnych miejscach i czasach. Niekiedy bardzo odległych. Ale za to jakich! Gdynia Radio, to pierwsze takie radio na polskim rynku, które sięga po tak szeroki i eklektyczny wachlarz współczesnej muzyki XX i XXI wieku - skomponowanej w obu Amerykach, Europie i na innych kontynentach - w celu stworzenia charakteru i oferty muzycznej całego radia a nie tylko pojedynczych audycji.
 • To dobrze wstrząśnięty, niezmieszany koktajl muzyki kilku dekad i miejsc! M.in. ze złotej ery radia i późniejszej. Na pewno znajdziecie tu vintage'owe brzmienia lat 50. i 60. - złotych lat swingu, jazzu, rhythm&bluesa, rock&rolla i rockabilly, doo wop, surf-rocka, garage-rocka, britpopu, ska czy mod-jazzu, funk i soulu – by wymienić kilka.
 • Wasze dusze porwie world music, rodem z różnych stron świata. Niekiedy bardzo egzotycznych zakątków. W tym, Afryki, Ameryki Południowej i innych kontynentów. Bywalcy trójmiejskich festiwali Siesta i Globaltica z pewnością znajdą tu coś dla siebie!
 • Do tańca zachęcą nadawane przez nas tropikalne rytmy - latynoskie, afrokubańskie, brazylijskie! Czego tu nie ma – jest salsa, mambo, boogaloo, timba, tango. Jest cumbia, forro, zydeco, zouk, calypso, reggae. I oczywiście król samba i królowa bossa nova!
 • A do tego, sporo dobrej muzyki bliższej współczesności - jak choćby electrotango, lounge i acid jazz. I tej już bardzo tu i teraz.
 • Pamiętamy też o tym by znalazło się miejsce dla nieco alternatywnych klimatów z lat 80 i 90, które były kiedyś i nadal są nam bardzo bliskie.


Gdynia Radio - inne niż wszystkie!

 • Dlaczego nazywamy się "Gdynia Radio" a nie tradycyjnie "Radio Gdynia"? Bo nie tylko gramy znad południowego Bałtyku... ale też gramy inaczej!
 • Naszą misją i celem jest m.in. przypomnienie starszym generacjom i zaprezentowanie młodszym pokoleniom, muzyki rzadziej dziś granej w mainstreamowych mediach, interesującej sztuki i innych wartych zauważenia twórczych przejawów ludzkiej działalności. Pragnąc uchować od zapomnienia to co dobre, przypominamy artystów i utwory z przeszłości. W tym, te mniej znane dzieła – często egzotyczne, muzyczne perły.
 • Zapraszamy Was do wspólnego surfowania retrofal dobrej muzyki! Tak, nie koncentrujemy się na najnowszych hitach ani wyłącznie tych z przeszłości, które zajmowały pierwsze miejsca list przebojów. W tym sensie, nie jesteśmy jeszcze jednym radiem typu Oldies lub Golden Hits. Spacerujemy nie tylko główną ale i bocznymi ulicami - czasem równoległymi do "Main Street", a czasem idącymi w poprzek i prowadzącymi do innych dzielnic, światów, przygód...


Świat w dobrym tonie!

 • Choć robimy radio muzyczne, to nie wyobrażamy sobie aby zabrakło dobrego pozytywnego słowa. Np. w postaci ciekawej publicystyki - o kulturze, sztuce, zdrowiu, podróżach, morzu. Oraz prezentacji interesujących ludzi i przedsięwzięć. Tak w audycjach na antenie jak i artykułach na stronie radia.
 • Budujemy przyjazną enklawę, wolną od złych wiadomości i polityki - zostawiając te tym, dla których są one pasją większą niż muzyka, czego - przyznajemy - zrozumieć nie potrafimy. Natomiast, co chyba zrozumiałe, będziemy dawali sobie prawo by móc się odnieść do sytuacji / wydarzeń o szczególnym społecznym znaczeniu. Zdajemy sobie sprawę z korzyści (np. finansowych) stosowania zasady "bad news are good news", jednak jak powiedział pewien mądry człowiek "to że można, nie znaczy jeszcze, że trzeba".
 • Co warte podkreślenia, nie robimy radia informacyjnego. Gdybyśmy mieli porównać się do mediów drukowanych (pod względem zawartości a nie cyklu wydawniczego), to w przeciwieństwie do większości stacji, nie bylibyśmy codzienną gazetą biegnącą za sensacją i tragedią a raczej ilustrowanym tygodnikiem / miesięcznikiem - przestrzenią relaksu i oddechu od tego co wokół!


Gdynia Radio - nadaje!

 • Z wielką przyjemnością zapraszamy na pierwsze audycje przygotowywane przez autorów tworzących i współpracujących z Gdynią Radio! Choć jesteśmy w emisji próbnej to mamy już prawdziwy archipelag audycji muzycznych i publicystycznych otoczonych morzem muzyki. A każda z nich to wyspa o indywidualnym charakterze, od brzegu do brzegu wypełniona niezwykłymi dźwiękami (czasem dość nieoczekiwanymi - złowionymi z dala od mainstreamowych łowisk i szlaków), ciekawymi tematami i zagadnieniami. I oczywiście osobowością ich autorów.


y6aa69aef08e4137.png


Gdynia Radio - muzyczne podróże!

 • Tak jak kiedyś polskie statki, wracając z dalekich rejsów, przywoziły kawałek normalnego świata i dobrą muzykę, tak my dzisiaj pragniemy wypełnić eter (internetowej) radiofonii ciekawą muzyką i pozytywnymi wibracjami magicznego Wybrzeża. Oraz otwartością na różnorodność – tak charakterystyczną dla tego okna na świat jakim jest i zawsze było Trójmiasto w tym, Gdynia!
 • Zatem, gramy bardzo różnorodną i niekonwencjonalnie zestawioną muzykę adresowaną do ciekawych świata. I ponieważ jesteśmy przekonani, że już czas na muzycznie eklektyczne radio – tym bardziej w świecie wąsko i bardzo wąsko sformatowanych muzycznie stacji, gdzie tylko to albo tamto. Zamiast i to i tamto - dla tych, którzy lubią wiele różnych rzeczy i chcą poznawać kolejne!


Gdynia Radio - dla kogo?

 • Zgoda, nie zagramy wszystkiego i pewnie nie zadowolimy wszystkich. Nie da się robić radia dla wszystkich. Dla kogo więc jest Gdynia Radio? Dla takich samych miłośników różnorodnej muzyki jak my sami! To radio jakiego od lat nam brakowało, jakiego chcieliśmy słuchać! Wierzymy, że tacy jak my, pragnący żeglować po morzach dobrej muzyki, stanowimy potężną flotę – rozsianą po całym kraju! I za granicą! Gdziekolwiek jesteście – dzięki internetowi docieramy do Was wszędzie!
 • Ktoś mógłby tu spytać: "dlaczego miałbym / miałabym słuchać Gdyni Radio, skoro mieszkam w Krakowie, Warszawie, Lądku Zdrój, Londynie bądź Sydney? Cóż, tak jak morskie fale docierają we wszystkie zakątki świata, tak i nasze internetowe fale. Czyniąc z Gdyni Radio radio globalne. A poza tym – i to istotniejsze – prezentowana muzyka i tematyka audycji, będące jakością uniwersalną wykraczającą poza lokalny kontekst, mogą zainteresować wielu i nadają się do słuchania tak w Trójmieście jak i we Wrocławiu, Lublinie, Szczecinie, w Hamburgu, Montevideo czy Zakopanem!


Marka i znak jakości!

 • Skoro o górach mowa - najlepszym dowodem na prawdziwość stwierdzenia, że decydującą kwestią jest jakość, niech będzie ceniona na całym świecie szwajcarska czekolada. Tyle, że... czy ktoś widział plantacje kakao w Alpach? Nie? Albo kawy na włoskim bucie? Ciekawe, prawda? A jednak szwajcarska czekolada czy włoska kawa to synonimy czegoś wyjątkowo dobrego – jak kubańska salsa, brazylijska samba czy amerykański swing, jazz, blues i rock'n'roll!
 • I tak jak szwajcarska czekolada nie jest tylko dla Szwajcarów a włoski design czy japońskie auta nie są tylko dla Włochów lub Japończyków, tak Gdynia Radio zakłada pewną muzyczną jakość, adresowaną do wszystkich pragnących czegoś więcej - lub innego - niż oferują mainstreamowe lub niszowe anteny! W kraju i pod każdą szerokością i długością geograficzną. Oraz pod warunkiem, że (wybaczcie żart) nie jest się ortodoksyjnym fanem jednego zespołu, stylu czy gatunku. Lub sposobu słuchania muzyki...


s46f48b18e7fbaa0.png


Gdynia Radio - po prostu inaczej!

 • W Gdyni Radio muzyka nie jest wypełnieniem – jest pierwszoplanową bohaterką! Nie dość, że jest inna niż powszechnie grana (w wielu radiach państwowych i komercyjnych), to nie stanowi tła ani przerywnika dla serwisów informacyjnych, politycznych dyskusji lub bloków reklamowych. Bo tych u nas nie ma. Co więcej, nie gramy po kilka razy tych samych utworów w ciągu dnia. Za to gramy je do końca – to nie problem, że kolejna audycja zacznie się minutę, dwie później. Przecież nie o to chodzi by stale żyć z zegarkiem w ręku, prawda? Cóż, wygląda na to, że bliżej nam do "Kolesia" niż Pana Lebowskiego. Lecz tak, wolimy się skupić na przyjemności jaką sprawia granie i słuchanie muzyki, na tym by umilić Wam czas i grać ponadczasowy i egzotyczny muzyczny podkład dla tego co wszyscy robimy każdego dnia - naszą wspólną codzienną ścieżkę dźwiękową!


W złotym środku, czyli to co dobre...

 • Tak jak w przypadku pierwszego smartfona S. Jobsa - Gdynia Radio bierze to co dobre z różnych miejsc i układa na nowo. Bierze to co dobre nie tylko z teraźniejszości ale i z przeszłości - tym bardziej w czasach mody na retro - na to co dobre, co zdążyło się sprawdzić.
 • W takiej nowej konfiguracji powstaje nowa oryginalna wartość..!
 • Dotyczy to zarówno tego co chcemy Wam proponować, jak sposobu w jaki chcemy to robić. Stąd takie a nie inne proporcje muzyki, słów i audycji, układ ramówki, podcasty jako dopełnienie, itd.
 • Dotyczy to również dywersyfikacji pozyskiwania środków na rzecz funkcjonowania i rozwoju radia. Chcemy się rozwijać a czasy są jakie są. Dlatego bierzemy pod uwagę równoległe rozwiązania, jak patronat i sponsoring audycji, bloków radiowych, itp.
 • I tak, jak przystało na czasy coraz bardziej popularnych crossoverów i hybryd, bierzemy to, co naszym zdaniem dobre w klasycznym radiu i łączymy z tym co dobre w platformach streamingowych. Właściwie, to już zbudowaliśmy coś nowego - w złotym środku pomiędzy nimi! A docelowo, pragniemy stworzyć coś więcej niż radio per se.
 • Lecz po kolei. Gdynia Radio już dziś to internetowa antena i internetowy portal. W założeniu i docelowo (trzymajcie kciuki!) - nie tylko platforma medialna ale i przestrzeń fizyczna - dla wszystkich chcących tworzyć, opowiadać, grać!


Dobre fale Gdyni Radio!

 • Szanowni Słuchacze / Patroni! Chyba już wiecie, że to co robimy jest dla nas bardzo ważne. Wiecie co robimy i dlaczego. I jeśli jeszcze to czytacie to znaczy, że Gdynia Radio jest dla Was! Dziękujemy, że jesteście tu z nami i wybaczcie, że nie potrafiliśmy przedstawić tego krócej!
 • Wiemy, że wszystkich nas przyzwyczajono do innego modelu radia. Zaprzyjaźnienie się z naszym radiem, oswojenie i docenienie, to proces, któremu też należy dać czas – tym bardziej, że radio to nie obraz - tu krótkie spojrzenie, rzucenie okiem - a właściwie uchem, nie wystarczy...
 • Zatem, posłuchajcie nas!


Gramy na urządzeniach mobilnych i stacjonarnych:

 • Słuchajcie nas w radiowym playerze na naszej stronie internetowej www.gdyniaradio.com (link poniżej).
 • Oraz w specjalnie przygotowanej dla Was, funkcjonalnej, darmowej aplikacji na tablety i smartfony. Nasza appka to coś więcej niż przycisk "play" - zresztą, sami zobaczcie (linki poniżej).
 • Dodatkowo znajdziecie nas w ponad 30 radiowych aplikacjach na telefony i tablety oraz wielu platformach skupiających internetowe stacje radiowe w tym, w chyba najbardziej popularnej na świecie appce / platformie TuneIn.com No i oczywiście tutaj - w Patronite Audio!
 • Nasz sygnał znajdziecie również w urządzeniach audio: w tunerach HiFi, streamerach audio, smart tv oraz odbiornikach radiowych z dostępem do internetu. Jeśli nie posiadacie sprzętu audio z dost. do sieci, to można do niego podłączyć komputer lub smartfona - bezprzewodowo lub kablem stereo
 • Słuchajcie nas w samochodzie! Podłączcie smartfona do radia w aucie - bezprzewodowo przez Bluetooth lub Transmitter FM. Lub kablem stereo. Poszukaj nas też na listach stacji internetowych w najnowszych radioodbiornikach samochodowych posiadających własny niezależny dostęp do internetu.


Surfujcie z nami muzyczne retrofale!

 • Szanowni Państwo! Jeśli podzielacie nasze zamiłowanie do muzyki – w tym, do tej minionych dekad i do muzyki świata - do vintage'owych brzmień, tropikalnych rytmów oraz do pozytywnej publicystyki na antenie i stronie radia - to chyba... inaczej... to na pewno nam po drodze!
 • Co powiecie na wspólną radiową przygodę z Gdynią Radio? Na rejs po morzu muzyki różnych miejsc i czasów? Popłyniecie z nami jako nasi Patroni?


_____________________LINY i CUMY
w1d94acc691e2006.jpg


Szanowni Patroni,

raz jeszcze dziękujemy, że postanowiliście surfować z nami retrofale dobrej muzyki!

Pozdrowienia znad południowego Bałtyku!


Dobrego odbioru życzy zespół

gdyniaradio.com


Korzyści płynące ze wsparcia cyklicznego:
Organizator otrzymuje 100% Twoich środków - nie pobieramy prowizji
Zachowujesz pełną kontrolę - w każdej chwili możesz bez zobowiązań przerwać wsparcie
Organizator może w pełni skupić się na swojej twórczości/działalności
Otrzymujesz stały dostęp do postów oraz specjalne wyróżnienie
Nie musisz pamiętać o kolejnych wpłatach
To prostsze niż Ci się wydaje :)
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 12

 
Dane ukryte
ukryta
KW
Katarzyna Wójcik
100 zł
KB
Karolina B.
200 zł
LT
Lidia Tomkiewicz Pająk
100 zł
IZ
20 zł
 
Dane ukryte
148 zł
 
Dane ukryte
ukryta

Komentarze 1

 
2500 znaków