id: 8dea42

Licytacje dla Wiktorii Łyczko

Licytacje dla Wiktorii Łyczko

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
44 065 zł z 35 000 zł
125%
97 dni do końca
542 wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Zrzutka pod patronatem

Zrzutka pod patronatem

Fundacja Serca dla Maluszka

Fundacja Serca dla Maluszka

Opis zrzutki

Wiktorka, nasza mała wojowniczka, rozwijała się prawidłowo do 6 miesiąca życia, to wtedy wszystko stanęło w miejscu, a nawet zaczęło się cofać. Po wielu wizytach u lekarzy, dopiero w 9 miesiącu jej życia, po wizycie u neurologa, rozpoczęliśmy ciężką rehabilitacje. Rehabilitacja stała się dla nas codziennością. Wizyty u specjalistów, pobyty w szpitalach, milion pytań , co jest przyczyna opóźnionego rozwoju naszego dziecka. Metale ciężkie, ołów norma dla dwulatka ponad 3 krotnie przekroczona.. Nikt nie był w stanie powiedzieć nam jak pozbyć się ich z tego malutkiego organizmu.

W sierpniu 2020 znaleziono mutacje w genie GABBR2 do którego przypisana jest encefalopatia padaczkowa typu 59. Zdiagnozowanych dzieci z tą mutacja jest dwoje na całym świecie. W szpitalu stwierdzili, że jest to nowa mutacja nie pochodząca od rodziców dziecka, jednak w poradni genetycznej zlecili powtórzenie tych badań i obecnie czekamy na wyniki.

  Ciężka i sumienna rehabilitacja to nasza szansa na to, aby Wiktorka była sprawna, będziemy walczyć o to by była jak najbardziej samodzielna, dlatego oprócz wyjazdów do fizjoterapeutów ćwiczę również z dzieckiem w domu. Jednak moje ćwiczenia to nie jest to samo co u fizjoterapeuty. Słyszymy, że jest w niej duży potencjał tylko trzeba ją cisnąć z ćwiczeniami, dlatego dobrym rozwiązaniem dla naszej księżniczki są turnusy rehabilitacyjne na których przez 5-6 dni ma 3 razy dziennie godzinne zajęcia metoda Vojty. Wyobrażacie sobie chodzić 3 razy dziennie po godzinie na siłownię? 🤔🤔 Wielu z nas by nie wytrzymało jednak dzieci takie jak Wiktoria , dzieci z niepełnosprawnością toczą ciężką walke o sprawność.

Przed naszym pierwszym turnusem Wiki posadzona siedziała z prostymi nogami napinając mocno stopy aby utrzymać równowagę, próbowała usiąść ale z pleców tak jakby chciała zrobić brzuszek. Po turnusie posadzona siedzi swobodniej, bardziej się prostuje, zgina nogi, nie napina tak bardzo stóp, zmniejszyła się kifoza, próbuje usiąść od boku tak jak powinna, wchodzi wyżej i swobodniej na przedramię, zwiększył się zakres ruchów rąk, lepiej się bawi, zmieniła się mentalnie. Dla was mogą być to mało znaczące zmiany, ale dla Wiktorki i dla nas jest to ogromny postęp w tak krótkim czasie.


Proszę pomóż nam zawalczyć o sprawność naszej córeczki 🙏

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 542

LI
Lidka i Aneta
65 zł
AG
Do Pełnego
100 zł
MJ
Przychodnia Dom
920 zł
 
Dane ukryte
ukryta
O&
JAGUSZ Vet Centrum
100 zł
AK
Aneta Kurczewska-Cieślak
70 zł
MK
Strzelczanin Konas
25 zł
KF
Kinga Frąk
200 zł
GM
Grupa Muchomorki
45 zł
MJ
Patryk Szpilski
160 zł
Zobacz więcej

Komentarze 30

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Zrzutka pod patronatem

Zrzutka pod patronatem

Fundacja Serca dla Maluszka

Fundacja Serca dla Maluszka

Nasi użytkownicy założyli

743 039 zrzutek

i zebrali

527 787 699 zł

A ty na co dziś zbierasz?