id: 8dea42

Licytacje dla Wiktorii Łyczko

Licytacje dla Wiktorii Łyczko

Nasi użytkownicy założyli 1 167 267 zrzutek i zebrali 1 214 577 702 zł

A ty na co dziś zbierasz?
Zrzutka pod patronatem:

Opis zrzutki

Wiktorka, nasza mała wojowniczka, rozwijała się prawidłowo do 6 miesiąca życia, to wtedy wszystko stanęło w miejscu, a nawet zaczęło się cofać. Po wielu wizytach u lekarzy, dopiero w 9 miesiącu jej życia, po wizycie u neurologa, rozpoczęliśmy ciężką rehabilitacje. Rehabilitacja stała się dla nas codziennością. Wizyty u specjalistów, pobyty w szpitalach, milion pytań , co jest przyczyna opóźnionego rozwoju naszego dziecka. Metale ciężkie, ołów norma dla dwulatka ponad 3 krotnie przekroczona.. Nikt nie był w stanie powiedzieć nam jak pozbyć się ich z tego malutkiego organizmu.

W sierpniu 2020 znaleziono mutacje w genie GABBR2 do którego przypisana jest encefalopatia padaczkowa typu 59. Zdiagnozowanych dzieci z tą mutacja jest dwoje na całym świecie. W szpitalu stwierdzili, że jest to nowa mutacja nie pochodząca od rodziców dziecka, jednak w poradni genetycznej zlecili powtórzenie tych badań i obecnie czekamy na wyniki.

  Ciężka i sumienna rehabilitacja to nasza szansa na to, aby Wiktorka była sprawna, będziemy walczyć o to by była jak najbardziej samodzielna, dlatego oprócz wyjazdów do fizjoterapeutów ćwiczę również z dzieckiem w domu. Jednak moje ćwiczenia to nie jest to samo co u fizjoterapeuty. Słyszymy, że jest w niej duży potencjał tylko trzeba ją cisnąć z ćwiczeniami, dlatego dobrym rozwiązaniem dla naszej księżniczki są turnusy rehabilitacyjne na których przez 5-6 dni ma 3 razy dziennie godzinne zajęcia metoda Vojty. Wyobrażacie sobie chodzić 3 razy dziennie po godzinie na siłownię? 🤔🤔 Wielu z nas by nie wytrzymało jednak dzieci takie jak Wiktoria , dzieci z niepełnosprawnością toczą ciężką walke o sprawność.

Przed naszym pierwszym turnusem Wiki posadzona siedziała z prostymi nogami napinając mocno stopy aby utrzymać równowagę, próbowała usiąść ale z pleców tak jakby chciała zrobić brzuszek. Po turnusie posadzona siedzi swobodniej, bardziej się prostuje, zgina nogi, nie napina tak bardzo stóp, zmniejszyła się kifoza, próbuje usiąść od boku tak jak powinna, wchodzi wyżej i swobodniej na przedramię, zwiększył się zakres ruchów rąk, lepiej się bawi, zmieniła się mentalnie. Dla was mogą być to mało znaczące zmiany, ale dla Wiktorki i dla nas jest to ogromny postęp w tak krótkim czasie.


Proszę pomóż nam zawalczyć o sprawność naszej córeczki 🙏

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 542

preloader

Komentarze 30

 
2500 znaków