id: 8df8mb

Świąteczna pomoc dla naszych gruzińskich przyjaciół i ich rodzin

Świąteczna pomoc dla naszych gruzińskich przyjaciół i ich rodzin

Nasi użytkownicy założyli 1 178 095 zrzutek i zebrali 1 231 487 618 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności5

 • Drodzy Przyjaciele. Nasza zbiórka zakończyła się sukcesem. Bardzo dziękujemy za aktywny udział i chęć pomocy! Środki zostały rozdane między sześć rodzin naszych kierowców i pomogą im przetrwać kolejne trudne miesiące. W przeciągu kilku dni otrzymacie od nas nagrody - pocztówki i vouchery! Czekamy na Was w Gruzji. #KaukazNieUcieknie!

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Ich świat stanął na głowie. Nagle zostali bez pracy, pieniędzy i nadziei. Nie mają już na jedzenie, rachunki, opał na zimę. Sami o pomoc nie poproszą, nie mają śmiałości. Ale nasi gruzińscy przyjaciele i współpracownicy potrzebują wsparcia, aby ze swoimi rodzinami przetrwać zimę!


Nigdy dotąd nie zwracaliśmy się do Was z tak niecodzienną prośbą. Ale sytuacja jest bezprecedensowa. Nasi gruzińscy przyjaciele nie mają już za co żyć. Możemy wspólnie wyciągnąć do nich pomocną dłoń, łącząc Wasze podróżnicze marzenia z zimowo-świąteczną pomocą dla naszych potrzebujących gruzińskich pracowników, prawdziwych przyjaciół, którzy są teraz pozbawieni jakichkolwiek środków do życia!


m6951aefe1992c48.jpeg

Zdjęcie przedstawia puste ulice i atrakcje turystyczne Tbilisi podczas pierwszego lockdownu.


JAK DOSZŁO DO TYCH NIEWYOBRAŻALNYCH WYDARZEŃ?


Ten rok jest trudny dla wszystkich, ale niektóre kraje odczuwają go ze zdwojoną mocą. Gruzja, która jeszcze na początku czerwca 2020 r. była „zieloną wyspą”, chwaloną za rygorystyczną, lecz skuteczną walkę z wirusem, dziś boryka się z kolejnym lockdownem i dużym przyrostem zakażeń. W kraju z gruntu ubogim, z służbą zdrowia na mizernym poziomie i problemami codzienności nieznanymi na Zachodzie, ludzie z trudem znoszą kolejny cios…


Od marca 2020 r. wielu Gruzinów pozostaje bez pracy i pieniędzy. Zamknięte granice, godziny policyjne, restrykcje i całkowity brak turystów spowodowały, że zatrudnienie straciło blisko 200 tys. osób. Macki recesji gospodarczej, której Gruzja nie doświadczyła w tak poważnej skali od lat 90., skazują na dramat tysiące gruzińskich rodzin.


Nasi gruzińscy przyjaciele stanęli na skraju przetrwania. Wielu z nich ma na utrzymaniu kilkuosobowe i wielopokoleniowe rodziny, których są jedynymi żywicielami.


W szczególnie trudnej sytuacji są gruzińscy kierowcy, w tym pracujący dla naszego biura podróży. Nie wożą już turystów, bo ich w Gruzji nie ma i nie będzie przez jeszcze kilka miesięcy. Jak długo jeszcze to potrwa? Tego nie wie nikt. Nie mogą już także nająć się jako kierowcy miejskich i międzymiastowych marszrutek – od 28.11 do 31.01.2021 r. w Gruzji obowiązuje całkowity zakaz przemieszczania się komunikacją publiczną.


Nagle zostali bez pracy – i bez pieniędzy. Dotąd żyli z tego, co zdołali zarobić jeszcze w 2019 r. (w turystyce w Gruzji zarabia się od kwietnia do października i z tego odkłada pieniądze na przeżycie od listopada do kwietnia kolejnego roku; w 2020 r. nasi kierowcy i inne osoby związane z szeroko pojętą turystyką w ogóle nie miały możliwości zarobku). Ale oszczędności już dawno się skończyły. 

Teraz nie stać ich już nawet na najbardziej podstawowe potrzeby: jedzenie, opał i ciepłe ubrania na zimę, rachunki. Nie ma pracy, nie ma perspektyw, nie ma pieniędzy. Ale…


i1c424e56e79802d.jpeg

Zdjęcie przedstawia puste ulice i atrakcje turystyczne Tbilisi podczas pierwszego lockdownu.


CEL: 10 TYS. ZŁ NA POMOC DLA 5 GRUZIŃSKICH RODZIN


Wierzymy, że nadal jest nadzieja – razem możemy pomóc rodzinom naszych gruzińskich kierowców! Jak? Bardzo prosto, a w dodatku z korzyścią dla Was!


Nasz cel to uzbierać 10 tys. zł, aby każda rodzina 5 naszych kierowców otrzymała na święta po 2000 zł. Jeżeli uda się nam uzbierać więcej – przekażemy dodatkową kwotę innym potrzebującym gruzińskim rodzinom, które zostały bez żadnych środków do życia.


pcfec15e2e8c5a4b.jpeg

Zdjęcie przedstawia puste ulice i atrakcje turystyczne Tbilisi podczas pierwszego lockdownu.


4 POZIOMY WSPARCIA


Dla wpłacających przygotowaliśmy 4 poziomy wsparcia z nagrodami:


♥ Od 1 zł do 15 zł - imienne podziękowania na naszych fanpage'ach na Facebooku.

♥ Od 15 zł do 25 zł – otrzymasz od nas piękną pocztówkę prosto z Gruzji.

♥ Od 25 do 50 zł – jeżeli kiedykolwiek dotrzesz do Gruzji, otrzymasz od nas butelkę pysznego gruzińskiego wina z amfory kwewri (tradycja jego wyrobu została wpisana na listę UNESCO).

♥ Powyżej 50 zł – otrzymasz voucher zniżkowy o równowartości kwoty wsparcia na dowolną wycieczkę z oferty Tamada Tour (https://www.tamadatour.pl/oferta/) oraz oferty jednodniowych wycieczek z Tbilisi ze strony PolakoGruzin.pl (https://www.polakogruzin.pl/wycieczki-jednodniowe-z-tbilisi-12-pomyslow-na-gruzje-w-jeden-dzien/), do wykorzystania do końca 2022 r. Aby otrzymać voucher zniżkowy, wystarczy przesłać nam potwierdzenie wpłaty na zbiórkę. Jeśli wpłata jest imienna i z wybraną nagrodą to ja otrzymujemy automatyczne potwierdzenie od zrzutka.pl i łatwiej nam zidentyfikować wpłacającego.


Szczegółowe informacje o tym, jak otrzymać voucher oraz jak i na jakich zasadach go zrealizować znajdziecie na stronie: https://www.tamadatour.pl/blog/swiateczna-pomoc-dla-gruzinskich-rodzin/.


Ponadto wpłacającym podziękujemy osobiście na profilu Tamada Tour na Facebooku.



Obejrzyj film, w którym opowiadam o działalności charytatywnej w Gruzji i dostarczam dary dla zaprzyjaźnionej ormiańskiej rodziny nad jeziorem Tabackuri w południowo-wschodniej Gruzji.


Będzie to już kolejna akcja pomocy Gruzinom. Wiosną i latem 2020 r. z samodzielnej sprzedaży pierwszej edycji voucherów turystycznych zebraliśmy z Wami aż 10 000 zł, które przekazaliśmy naszym gruzińskim pracownikom i innym potrzebującym. Udało się nam w wakacje, uda się i w święta, gdy przecież każdy liczy na jakiś cud! Wiemy, że razem możemy przenieść góry!


Szczegóły akcji na stronie: na stronie: https://www.tamadatour.pl/blog/swiateczna-pomoc-dla-gruzinskich-rodzin/ .


c261e0f453346aae.jpeg

Słynne gruzińskie miasteczko miłości Sighnaghi w trakcie pierwszego lockdownu.


Szczegółowe informacje o tym, jak otrzymać voucher oraz jak i na jakich zasadach go zrealizować znajdziecie na stronie: https://www.tamadatour.pl/blog/swiateczna-pomoc-dla-gruzinskich-rodzin/.


Zróbmy razem coś dobrego!


Krzysztof Nodar Ciemnołoński


z5ba0d6f935ab524.jpeg

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Oferty/licytacje 4

Kupuj, Wspieraj.

Kupuj, Wspieraj. Czytaj więcej

Nieaktywne
Inne
Podziękowania na Facebooku
Wpłać kwotę od 1 zł do 15 zł i otrzymaj imienne podziękowania na naszych fanpage'ach na Facebooku!
1 zł
Zakończona
Inne
Gruzińskie pocztówki (wpłaty do 25 zł)
Magiczna Gruzja u stóp dzikiego Kaukazu przywołuje marzenia o niezapomnianych przygodach. A ponieważ marzenia warto spełniać – otrzymasz piękną, gruzi...
15 zł

Kupione 18

Zakończona
Inne
Butelka wina (wpłaty od 25 zł do 50 zł)
Jeżeli kiedykolwiek dotrzesz do Gruzji, w podziękowaniu za wsparcie szczytnej inicjatywy otrzymasz od nas butelkę pysznego, gruzińskiego wina z amfory...
25 zł

Kupione 31

Zakończona
Inne
Voucher zniżkowy na wycieczkę (wpłaty powyżej 50 zł)
Voucher wycieczkowy to bon, który pozwala o równowartość kwoty wsparcia obniżyć cenę rezerwacji dowolnej wycieczki z oferty Tamada Tour (https://www.t...
50 zł

Kupione 28

Zakończona

Wpłaty 137

preloader

Komentarze 3

 
2500 znaków