id: 8dyhcm

Pomóżmy Joli i jej Mamie!

Pomóżmy Joli i jej Mamie!

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Nasi użytkownicy założyli 1 066 982 zrzutki i zebrali 1 162 618 038 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Poznajcie Jolę i jej mamę, Panią Zofię.

Jola, Jolanta Pisarek, urodziła się 27 października 1990 roku. Wkrótce skończy 31 lat i przez 30 z nich, czyli prawie całe swoje życie, potrzebuje opieki.

Co się stało?

Jola urodziła się zdrowa i prawidłowo rozwijała do mniej więcej 7. miesiąca życia. Wtedy zachorowała i po nieudanej punkcji w kręgosłup, zaczęły się coraz bardziej poważne kłopoty zdrowotne. Dziewczynka zaczęła tracić kontakt z rzeczywistością i wreszcie, po wydawało się niekończących się badaniach, zdiagnozowano u niej porażenie czterokończynowe oraz padaczkę.

Jola od zawsze jest całkowicie zależna od opieki i obecności Pani Zofii. Całe życie spędziła na wózku, nie umie mówić, potrzeby sygnalizuje krzykiem.

Mama Joli, Pani Zofia.

Pani Zofia ma 69 lat. Jest bardzo dzielną kobietą, która jak każda mama, przychyla swojemu dziecku nieba.

Ale sama choruje na cukrzycę, od wielu lat cierpi na ból w nogach, lata temu pojawiły się i narastają problemy z kręgosłupem od ciągłego podnoszenia córki.

Rodzina Pisarków od 38 lat mieszka na Żoliborzu. Właściwie jedynym oknem na świat jest ławeczka pod blokiem. Dzięki uprzejmości i pomocy mieszkańców, Jola raz na jakiś czas jest wożona wózkiem wokół domu.

Pomóżmy Joli i jej Mamie!

Codzienna opieka nad Jolą jest ciągła, pełna i odpowiedzialna. Pani Zofia musi być do jej dyspozycji przez 24h na dobę.

Jolę wspiera fundacja „Zdążyć z pomocą”– dzięki ich pomocy Jola ma zwracane pieniądze za środki higieniczne. Posiada również rentę opiekuńczą. Stąd są pieniądze na pampersy, które w przypadku Joli są artykułem pierwszej potrzeby. Ale pieniędzy nie starcza już na leki dla Pani Zofii, na dodatkową opiekę przez chociaż kilka godzin w tygodniu, aby Pani Zofia mogła odpocząć.

Opieka społeczna rozkłada ręce, tłumacząc się pandemią i brakiem rąk do pracy.

Co możemy zrobić?

Potrzebujemy 20 000 zł , aby 2 razy w tygodniu Jola była zaopiekowana, a Pani Zosia wypoczęta. Każda dodatkowa wpłata to rehabilitacja dla Joli albo zakup środków higienicznych. Ta kwota umożliwi rozpoczęcie rehabilitacji Joli oraz godne życie Pani Zofii na okres 12 miesięcy.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 194

preloader

Komentarze 4

 
2500 znaków
 • M
  Sąsiedzi

  Zdrowia !!!

  50 zł
 •  
  Użytkownik anonimowy

  Mijam tę ławeczkę codziennie w drodze do przedszkola ❤️ Trzymajcie się!

  50 zł
 • Katarzyna Łowicka

  Miejsce, w ktorym widuję Panie na Żoliborzu promieniuje miłością. Tworzą je Panie i sąsiedzi oraz zdaje się społecznie odrestaurowana najpiękniejsza ławeczka warszawska i ogród kwiatowy. Serdecznie pozdrawiam i życzę dobrego zdrowia i dużo sił.

  50 zł
 •  
  Użytkownik anonimowy

  Pani Jolu, Pani Zosiu - dużo sił, zdrowia i pogody ducha życzę. Dużo serducha i dobrej energii od wielu ludzi dla Was. Nie jesteście same, choć w ten sposôb jesteśmy z Wami.

  500 zł