Opis zrzutki

Edukacja jest podstawą dobrego startu w dorosłe życie. Naszym celem jest zebranie środków na wyjątkowe zajęcia historyczne oparte o rekonstrukcje historyczne dla dzieci z Gminy Wiązowna niedaleko Warszawy, mających utrudniony do nich dostęp z różnych względów, finansowych, na miejsce zamieszkania i odległości czy innych. Historia, przeszłość jest bazą do patrzenia w przyszłość.

Zajęcia będą prowadzone w kwietniu i maju 2020 roku w Izbie Regionalnej w Gliniance w Gminie Wiązowna niedaleko Warszawy http://gok-wiazowna.pl/izba-regionalna.html . Jest to niewielka gmina i miejscowość, w której tego typu wydarzenia są rzadkością w skali lat. Dajmy dostęp dzieciom do lepszej edukacji!

Zajęcia będą prowadzone w cztery weekendy z różnych tematów dla grup do 20 osób w różnym wieku:

  • Czy mógłbyś żyć w starożytnej Grecji i starożytnym Rzymie? - opowieść o starożytności, której historia i kultura wpływała i wpływa na rozwój naszej cywilizacji do dnia dzisiejszego (dla dzieci w wieku 10-15 lat)
  • Powstanie Państwa Polskiego i czasy pierwszych Piastów - historia powstania naszego państwa. Skąd wzięli się założyciele i jak wyglądało życie ludzi tysiąc lat temu (dla dzieci 7-12 lat)
  • Schyłek Rzeczypospolitej - po ośmiu wiekach swego istnienia Państwo Polskie chyliło się ku upadkowi. Jak do tego doszło? Co doprowadziło do upadku państwa, które swego czasu było potęgą na skalę europejską, z którym żaden z sąsiadów nie chciałby zatargu? (dla osób w wieku 12-17 lat)
  • Drogi do niepodległości - po 123 latach rozbiorów Polska wróciła na mapy świata. Jak to się stało? Co i kto do tego doprowadził? Jak wyglądało kształtowanie się granic II RP i ich obrona w początkowym okresie jej istnienia? (dla osób w wieku 12-17 lat)

Na każde zajęcia będzie 20 miejsc dla uczestników. W pierwszej kolejności będą zapisywane dzieci wskazane przez lokalne ośrodki znające sytuację materialną konkretnych osób. Reszta miejsc będzie dostępna dla chętnych nieodpłatnie.

Najżyczliwsi darczyńcy będą mogli także zgłosić osoby spełniające kryterium wieku do udziału w zajęciach.

Zajęcia będą prowadzone przez edukatorów w strojach historycznych adekwatnych do epoki i prezentujących rekonstrukcje przedmiotów związanych z tematem, od tych codziennego użytku do replik uzbrojenia. Bazujemy tu na edukatorach Żywej historii - edukacji historycznej https://www.facebook.com/edukacjahistoryczna/

Spotkania nie zamkną się tylko zajęciami. Dla wszystkich uczestników przewidujemy poczęstunek w ramach ogniska zorganizowanego na terenie przy Izbie Tradycji. Oczywiście zostanie on zapewniony za darmo dla wszystkich uczestników. Każde spotkanie zaangażuje co najmniej 3 osoby (od opieki podczas spotkania do sprzątania po), którym należy minimum pokryć koszty transportu, a prowadzącemu wypłacić wynagrodzenie. Do dalszych dochodzi poczęstunek, w czym produkty spożywcze, naczynia jednorazowe, środki czystości itd.

Zakres realizacji projektu zależy oczywiście od ilości zebranych pieniędzy.

Wpłacający 2

 
ukryta
MT
ukryta

Komentarze 1

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nagrody

Wpłać 50 zł i więcej
Gwarantowane miejsce na zajęciach

Osoby wpłacające 50 PLN lub więcej otrzymują automatycznie zaproszenie do udziału w zajęciach dla nich lub wskazanej osoby. Ilość wejściówek ograniczona

(pozostało 20 z 20)

przewidywana dostawa: 25 kwietnia, 2020

Wybieram

Nasi użytkownicy założyli

627 181 zrzutek

i zebrali

377 841 837 zł

A ty na co dziś zbierasz?