id: 8epejt

Dla śp. Sebastiana Marczewskiego na miejsce pamięci.

Dla śp. Sebastiana Marczewskiego na miejsce pamięci.

3 101 zł 
z 3 000 zł
103%
zakończona 11.07.2021r
39 
wspierających
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Aktualności3

 • Uwaga! Wszystkich darczyńców chętnych obejrzeć film "Cisza Głębin" proszę o wysłanie maila z dopiskiem w tytule FILM, na moją skrzynkę [email protected] . Na maile czekamy do końca niedzieli tj. 11.07.2021. Pod przesłane adresy e-mail zostanie wysłany link prywatny z filmem. Link będziemy wysyłać 12.07.2021. (Link będzie aktywny 24h)


  Czytaj więcej
 • W dniu wczorajszym żołnierze i koledzy Sebastiana z 3 Batalionu Inżynieryjnego w Nisku uzbierali i przekazali na zbiórkę 490zł. Dziękujemy za pamięć!!!

  Czytaj więcej
 • Zapraszamy wszystkich chętnych: dnia 11.07.2021 godz. 12:00 odbędzie się uroczyste otwarcie miejsca pamięci poświęcone śp. Sebastianowi Marczewskiemu. Uroczystość na terenie Muzeum Oręża Polskiego w Studziankach Pancernych 14.e20fabfcf7d9dfe0.png

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

 

 

   Celem zrzutki jest upamiętnienie wyjątkowego człowieka, który dokonywał rzeczy niezwykłych.

Jako przyjaciele Sebastiana Marczewskieo postanowiliśmy upamiętnić jego osobę. Wraz z Muzeum Oręża Polskiego im. 1 Brygady Pancernej im. Bohaterów Westerplatte w Studziankach Pancernych oraz Fundacją Invictus Veteranus z Gliwic pragniemy stworzyć miejsce pamięci tego niezwykłego człowieka. Zbieraną kwotę chcemy przeznaczyć na kącik pamięci w izbie poświęconej żołnierzom wojskowych misji zagranicznych, wykonanie gabloty upamiętniającej weterana oraz umiejscowienie skromnego pomnika w postaci głazu z tablicą pamiątkową. Jeżeli kwota przekroczy ustalony próg pozwoli nam to na szerszą realizację wyznaczonego celu. Bardzo zależy nam na takim miejscu, dlatego serdecznie prosimy o wsparcie naszego pomysłu.


g9d6f0bdd266acec.jpeg    Sebastian Marczewski był żołnierzem 3. Batalionu Inżynieryjnego stacjonującego w Nisku, weteranem wojennym poszkodowanym w Afganistanie, nurkiem. Zginął 6 lipca 2019 r. podczas próby bicia rekordu świata w nurkowaniu głębokościowym na obiegu otwartym.


Do Sebastiana przylgnął przydomek „Stalowy człowiek”, który nawiązywał do Jego ukochanego miasta, ale przede wszystkim do siły charakteru, niezwykłej determinacji i chęci dokonywania rzeczy niemożliwych. Był weteranem z Afganistanu, który miał bardzo poważnie uszkodzony kręgosłup w skutek wybuchu miny – pułapki na misji. Przed wypadkiem dwukrotnie zdobył Mont Blanc, wszedł także na Kilimandżaro i najwyższy szczyt Kaukazu – Elbrus. Po wypadku zmuszony był zrezygnować ze wspinaczki. Skupił się na nurkowaniu, które uprawiał od 20 lat.  

kf9b30b436b20de9.jpeg   W 2016 roku Sebastian Marczewski pobił rekord nurkowania wzdłuż najgłębszego jeziora w Polsce-Hańczy. Ustanowił też rekord Europy służb mundurowych, nurkując w Jeziorze Garda na głębokości 241 metrów. Po wielkich sukcesach wyznaczył sobie kolejny cel: pobicie rekordu świata w nurkowaniu głębinowym na jeziorze Garda. Planował zejść na głębokość 333 m, co mu się udało. Dotarł do miejsca w, którym nie było nigdy innego człowieka. Niestety przy wynurzaniu doszło do tragicznego wypadku.

cefc276ac2d3301e.jpeg    


Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 39

D
Damian
500 zł
KK
klemens kupszta
500 zł
 
Dane ukryte
200 zł
AV
Aneta Venables
200 zł
AD
Anna Dariusz Lewkowicz
100 zł
MT
Marcinkiewicz Tomasz
100 zł
KD
Krzysztof Dołowy
100 zł
RW
Ryszsrd Wysocki
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze 1

 
2500 znaków
 • WS
  Wiktor Stachnio

  Wielki człowiek wspaniały kolega
  ,,,wielki technik'''

  ukryta

Lokalizacja

26-903

Studzianki Pancerne, Poland

Zobacz na mapie
map pin

Nagrody

Wpłać 10 zł i więcej
Link do filmu dokumentalnego "Cisza Głębin"

Dla każdego wpłacającego zostanie udostępniony link z filmem dokumentalnym

”Cisza Głębin”. Film jest relacją z bicia rekordu świata przez Sebastiana na j. Garda. Link zostanie udostępniony na skrzynki e-mail, proszę o przesyłanie maili na [email protected] w tytule FILM. Link będziemy wysyłać 12.07.2021. (Link będzie aktywny 24h)


rozwiń

wybrano 18 razy

Wybieram

Nasi użytkownicy założyli

851 128 zrzutek

i zebrali

735 356 005 zł

A ty na co dziś zbierasz?