"Ogród marzeń" ID: 8f58ja

"Ogród marzeń" ID: 8f58ja

461 zł z 10 000 zł

4%

461 zł

461 zł

z 10 000 zł

zakończona

zakończona

15.07.2019r

9

9

wspierających
4%
Wpłać na zrzutkę

Opis zrzutki

Hortiterapeutyczny Ogród Marzeń - ogród marzeń naszych uczestników. Stwórzmy go razem! OGRÓD LECZY, OGRÓD BAWI OD KŁOPOTÓW NAS WYBAWI to akcja mająca na celu zebranie środków finansowych na budowę magicznego miejsca, dla uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej w Rakoniewicach ale także okolicznych szkół, przedszkoli, klubów seniora. Organizatorem jest Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom „Serce” w Rakoniewicach. W ramach inicjatywy chcemy stworzyć ogród hortiterapeutyczny by móc prowadzić innowacyjną formę terapii osób niepełnosprawnych. Pragniemy także aby ogród był miejscem spotkań wszystkich ludzi bez względu na wiek, płeć, pochodzenie, wyznanie aby łączył i budował pozytywne relacje.

Na świecie musi być oczywiście mnóstwo czarów - powiedział [Colin] pewnego dnia z powagą - ale ludzie nie potrafią ich rozpoznać ani ich odprawiać. Może na początek wystarczy mocno uwierzyć, ze stanie się coś dobrego i wtedy się spełni. Muszę to wypróbować.

Frances Hodgson Burnett (z książki Tajemniczy ogród)

Wiosenne prace w ogrodzie. Nasza praca się opłaca.

Osoby niepełnosprawne z uśmiechem pracują w naszym ogrodzie rekreacyjnym.

Marzymy o strumyczku, który będzie spełniał rolę terapeutyczną.

Chcielibyśmy wykonać ścieżkę sensoryczną oraz podwyższone rabaty z kwiatami dla osób niepełnosprawnych oraz dzieci i młodzieży pełnosprawnej.

MASZ CHĘĆ POWIEDZIEĆ WIĘCEJ?

Pozyskane środki finansowe pozwolą nam zrealizować marzenie. Ogród rekreacyjny, którym się opiekujemy jest ubogi w roślinność. Posiadamy zadaszoną altanę i kilka ławek. Osoby niepełnosprawne potrafią pracować w ogrodzie, dlatego jesteśmy przekonani o trafności naszego pomysłu. Dodatkowo będzie to wspaniałe miejsce wypoczynku, a wprowadzone elementy ogrodu będą pełniły role terapeutyczną. Hortiterapia opiera się na teorii biofilii (E.O.Wilson) – wrodzonej chęci obcowania człowieka z przyrodą i pozytywnej reakcji na kontakt z naturą.Terapia w ogrodzie poprawia funkcjonowanie osób niepełnosprawnych w obszarze społecznym, zdrowia psychicznego oraz kondycji fizycznej.

W rezultacie pojawi się także aspekt integracyjny ponieważ współpracujemy z przedszkolami, szkołami i organizacjami społecznymi, które z chęcią skorzystają z odwiedzin w nowym wymarzonym ogrodzie. Poprzez formę wprowadzenia hortiterapii zachęcimy do przyjazdu i zorganizowania wspólnych wydarzeń zaprzyjaźnione podmioty ekonomii społecznej ( Warsztaty Terapii zajęciowej, Środowiskowe Domy Samopomocy itp.).

Przeczytaj więcej

Bądźmy w kontakcie

Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom "SERCE"

ul. Krystyny 30

62 - 067 Rakoniewice

Tel: 609 491 812

e-mail: [email protected]

Wpłacający9

 
Paulina i Krystian
100 zł
JW
Jadwiga Wawrzynowicz
100 zł
BK
Barbara Kostrzewa
100 zł
 
Dane ukryte
50 zł
W
Wojtek Linka
50 zł
M
MarcinKa
25 zł
R
Rafał
10 zł
 
Dane ukryte
ukryta

Komentarze1

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

517 772 zrzutki


A ty na co dziś zbierasz?