"Ogród marzeń" Zakończona 15.07.2019r ID: 8f58ja

"Ogród marzeń"

Zebrano 461 zł
z kwoty 10 000 zł

4 %

WPŁAĆ

Pomóż udostępniając zrzutkę!

123
udostępnień

Krótki opis zrzutki (tylko tekst)


Hortiterapeutyczny Ogród Marzeń - ogród marzeń naszych uczestników. Stwórzmy go razem!

OGRÓD LECZY, OGRÓD BAWI OD KŁOPOTÓW NAS WYBAWI to akcja mająca na celu zebranie środków finansowych na budowę magicznego miejsca, dla uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej w Rakoniewicach ale także okolicznych szkół, przedszkoli, klubów seniora. Organizatorem jest Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom „Serce” w Rakoniewicach. W ramach inicjatywy chcemy stworzyć ogród hortiterapeutyczny by móc prowadzić innowacyjną formę terapii osób niepełnosprawnych. Pragniemy także aby ogród był miejscem spotkań wszystkich ludzi bez względu na wiek, płeć, pochodzenie, wyznanie aby łączył i budował pozytywne relacje.


Opis zrzutki (tutaj oprócz tekstu dodasz też zdjęcia - użyj edytora po lewej stronie)


Na świecie musi być oczywiście mnóstwo czarów - powiedział [Colin] pewnego dnia z powagą - ale ludzie nie potrafią ich rozpoznać ani ich odprawiać. Może na początek wystarczy mocno uwierzyć, ze stanie się coś dobrego i wtedy się spełni. Muszę to wypróbować.

Frances Hodgson Burnett (z książki Tajemniczy ogród)


Wiosenne prace w ogrodzie. Nasza praca się opłaca.

Osoby niepełnosprawne z uśmiechem pracują w naszym ogrodzie rekreacyjnym.

Marzymy o strumyczku, który będzie spełniał rolę terapeutyczną.

Chcielibyśmy wykonać ścieżkę sensoryczną oraz podwyższone rabaty z kwiatami dla osób niepełnosprawnych oraz dzieci i młodzieży pełnosprawnej.

MASZ CHĘĆ POWIEDZIEĆ WIĘCEJ?

Pozyskane środki finansowe pozwolą nam zrealizować marzenie. Ogród rekreacyjny, którym się opiekujemy jest ubogi w roślinność. Posiadamy zadaszoną altanę i kilka ławek. Osoby niepełnosprawne potrafią pracować w ogrodzie, dlatego jesteśmy przekonani o trafności naszego pomysłu. Dodatkowo będzie to wspaniałe miejsce wypoczynku, a wprowadzone elementy ogrodu będą pełniły role terapeutyczną. Hortiterapia opiera się na teorii biofilii (E.O.Wilson) – wrodzonej chęci obcowania człowieka z przyrodą i pozytywnej reakcji na kontakt z naturą.Terapia w ogrodzie poprawia funkcjonowanie osób niepełnosprawnych w obszarze społecznym, zdrowia psychicznego oraz kondycji fizycznej.

W rezultacie pojawi się także aspekt integracyjny ponieważ współpracujemy z przedszkolami, szkołami i organizacjami społecznymi, które z chęcią skorzystają z odwiedzin w nowym wymarzonym ogrodzie. Poprzez formę wprowadzenia hortiterapii zachęcimy do przyjazdu i zorganizowania wspólnych wydarzeń zaprzyjaźnione podmioty ekonomii społecznej ( Warsztaty Terapii zajęciowej, Środowiskowe Domy Samopomocy itp.).


Bądźmy w kontakcie

Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom "SERCE"

ul. Krystyny 30
62 - 067 Rakoniewice
Tel: 609 491 812

e-mail: [email protected]

Organizator nie dodał jeszcze żadnych aktualności

Aby dodać komentarz lub

BK
100 zł

Barbara Kostrzewa

Pomagajmy

Paulina i Krystian
100 zł
Paulina i Krystian
JW
100 zł
Jadwiga Wawrzynowicz
BK
100 zł
Barbara Kostrzewa
Dane ukryte
50 zł
Dane ukryte
W
50 zł
Wojtek Linka
M
25 zł
MarcinKa
R
10 zł
Rafał
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte

Pierwsza wpłata

Najwyższa wpłata

Nasi użytkownicy założyli

372 931 zrzutek

Pomóż zebrać 10 000 zł dokonując wpłaty przez płatności on-line lub przelewem tradycyjnym.

Pomóż udostępniając zrzutkę!

123
udostępnień

Zorganizuj własną zrzutkę na dowolny cel:

Google Play
App Store

Zrzutka.pl używa plików cookies niezbędnych do działania strony, a także takich służących do analizy ruchu oraz pozwalających nam na optymalizację działania serwisu. Używamy także cookies niezbędnych do skutecznego marketingu usług własnych. Czytaj więcej: polityka prywatności.

Uwaga - zmianie uległa nasza polityka prywatności.