Paczka z jedzeniem na ratunek ID: 8gs7h3

Paczka z jedzeniem na ratunek ID: 8gs7h3

30 108 zł z 50 000 zł

60%

30 108 zł

30 108 zł

z 50 000 zł

zakończona

zakończona

30.06.2020r

667

667

wspierających
60%
Wpłać na zrzutkę

Aktualności 1

  • Drodzy Darczyńcy!!!


    Dziękujemy za wszystkie wpłaty. To dla nas wielka pomoc!


    Razem z wpłatami na konto zebraliśmy 31 268 złotych. Będziemy teraz mogli przygotować paczki z jedzeniem dla 1250 naszych podopiecznych.


    Prosimy pamiętaj o tych, którzy nadal potrzebują jedzenia. Zawsze możesz pomagać. Wejdź na www.bzsos.pl.

    Czytaj więcej

Opis zrzutki

Pomóż tym, którzy nie mają co jeść.


Jaki jest problem?


W ciągu ostatniego miesiąca do naszych drzwi zapukało prawie 3000 nowych osób w potrzebie.

Przyszły do nas, bo nie mają co jeść. Nie mają, co jeść, bo straciły pracę. Ich życie nagle się zmieniło. Przestali czuć się bezpiecznie. Pojawiły się niepewność i strach jak będą dalej żyć.

Każda z tych osób potrzebuje jedzenia, by przetrwać. My chcemy im je dać, żeby mogli nakarmić siebie, swoje rodziny. By odzyskali nadzieję, poczucie bezpieczeństwa i godność.

Dla nas to duże wyzwanie. Bez Twojej pomocy nie sprostamy mu.

 

Czego pilnie potrzebujemy?


Potrzebujemy pilnie skompletować paczki z trwałą żywnością, dzięki której nasi nowi podopieczni przygotują posiłki dla siebie i swoich rodzin.

W takich paczkach będziemy rozdawać: mąkę, kaszę, ryż, makarony, cukier, olej, konserwy oraz przetwory owocowe i warzywne.

 

O co Ciebie prosimy?


Prosimy KUP PACZKĘ Z JEDZENIEM NA RATUNEK, a my przekażemy ją tym, którzy teraz naprawdę jej potrzebują, by dalej godnie żyć.

 

Dlaczego potrzebujemy tej pomocy teraz?


W naszym magazynie nie mamy żywności dla wszystkich, którzy nas o nią proszą. Na co dzień pomagamy 56 000 osób. To dla nich pozyskujemy żywność od producentów, rolników, dystrybutorów i sieci handlowych. Dwa razy do roku dużym zastrzykiem są dla nas Zbiórki Żywności w marketach.

W tym roku epidemia zmieniła naszą bankową rzeczywistość. I to dwojako. Po pierwsze nie odbyła się Wielkanocna Zbiórka Żywności. A to oznacza, że w naszym magazynie brakuje żywności z długą datą przydatności. Po drugie, od 15 marca codziennie dzwonią do nas osoby, które wcześniej nie potrzebowały naszej pomocy. Proszą o jedzenie. A my go dla nich nie mamy.


Co mówią nasi podopieczni? Poznaj ich historie.


Nasi podopieczni nie chcą pokazywać swoich twarzy. Nie chcą mówić o sobie. Wstydzą się. Nie chcą, żeby ktokolwiek ich rozpoznał. Z trudem udało nam się nakłonić ich do zwierzeń.


Pan Aleksander: przyjechałem do Warszawy. Łapałem się każdej pracy: budowa, sprzątanie. Wszystko umiem zrobić, nie wybrzydzam. Ważne, żeby były pieniądze na jedzenie, na ciuchy. Teraz praca się skończyła. Nikt nie potrzebuje do pracy ludzi takich jak ja. Wstyd mi prosić o pomoc. Póki mogłem radziłem sobie sam. Jak tylko będzie praca, to zarobię i znowu sam będę kupował jedzenie. Nie chcę nikogo prosić, ale jestem głodny. Chciałbym wrócić do domu, do rodziny. Powiedzieć im, że sobie radzę. Teraz się do nich nie odzywam, bo co im powiem?”


Pan Jerzy: "Zarabiam na handlu kwiatami, ale to ile udaje mi się zarobić nawet nie wystarcza mi na życie codzienne. Inwestuję pieniądze w kwiaty, ale teraz nikt ich nie kupuje i wszystko przepada. Teraz nie mam dalszego planu ani siły. Coraz bardziej mnie to irytuje…. Myślę, że zanim będzie normalnie minie bardzo dużo czasu. Paczki bardzo mi pomagają. Wiadomo dlaczego tyle ludzi po nie przychodzi.”


Pan Piotr: „Było mieszkanie i praca. Teraz nie mogę nawet jechać do rodziny. Miałem pracę z kwaterunkiem jako pomocnik w kuchni. Jak straciłem pracę, to i mieszkanie. Nie dano mi nawet czasu na zabranie wszystkich moich rzeczy. Teraz mam gdzie mieszkać dzięki pomocy znajomych. Nie mam żadnych dochodów. Żyję z paczek z jedzeniem, które dostaję. Boję się, że to potrwa jeszcze długo, nie mam pojęcia, co ja wtedy zrobię.”


Dlaczego właśnie nam warto pomóc?Od ponad 25 lat jesteśmy ostatnią deską ratunku dla wszystkich, którzy nie mają co jeść. Przez te wszystkie lata przekazaliśmy miliony ton jedzenia. Pomogliśmy tysiącom potrzebujących. Wiemy jak to się robi.

Wiemy też, że jedzenie to coś bez czego nie można się obyć. Dając ludziom żywność, dajemy im również poczucie bezpieczeństwa, nadzieję na przetrwanie i zwracamy im godność.

Teraz również Ty możesz pomóc. Po prostu kup paczkę z jedzeniem dla potrzebujących.

To proste dla Ciebie, a bezcenne dla innych.


Wpłacający667

 
Dane ukryte
1 000 zł
6
6 x 85 zł =
510 zł
 
Dane ukryte
500 zł
P
Patrycja
255 zł
 
Dane ukryte
255 zł
 
Marta Paciorkowska
201 zł
 
Dane ukryte
200 zł
 
Dane ukryte
200 zł
A
Agnieszka
200 zł
 
Dane ukryte
200 zł
Zobacz więcej

Komentarze3

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nagrody

Wpłać 85 zł i więcej

Magnes na lodówkę

Magnes na lodówkę

Będziemy wdzięczni za każdą wpłaconą kwotę, bo to wielka pomoc dla naszych podopiecznych.

85 złotych to koszt paczki dla rodziny.

Wszystkim, którzy wpłacą 85 złotych i więcej podarujemy magnes "Jak przechowywać jedzenie w lodówce?"

Teraz nie tylko pomożesz potrzebującym, ale również dowiesz się jak nie marnować jedzenia.

Prosimy o podanie danych adresowych do wysyłki magnesu w rubryce "Wiadomość dla organizatora"

lub przesłanie mailem na adres: [email protected]

* Prosimy nie wpisuj swoich danych w komentarzach.

wybrano 60 razy

Wybieram

Nasi użytkownicy założyli

558 137 zrzutek


A ty na co dziś zbierasz?