id: 8gy86d

Na sprzęt szachowy dla naszej ełckiej społeczności

Na sprzęt szachowy dla naszej ełckiej społeczności

2 075 zł 
z 1 700 zł
122%
zakończona 03.08.2021r
45 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Witam bardzo serdecznie.

Nazywam się Damian Kosmala, mam 27 lat i mieszkam w Ełku. Moją wielką pasją są szachy - jestem aktywnym szachistą oraz właśnie zdałem test na Sędziego III klasy Polskiego Związku Szachowego. Kiedyś bardzo aktywnie włączałem się w akcje charytatywne - Wolontariacki Ośrodek Wsparcia, Caritas czy wolontariat przy Salezjanach dlatego też pomyślałem, żeby zrobić coś fajnego na rzecz rozwoju szachowego wśród ełckiej społeczności.

Jakiś czas temu, przed wakacjami, nieśmiało wrzuciłem post na Facebooku z pomysłem zorganizowania akcji "szachy pod chmurką". Odzew przeszedł moje najśmielsze oczekiwania - regularnie, co niedzielę, zaczęło przychodzić coraz to więcej osób. Dziś spotykamy się w dość pokaźnej grupie, ciągle przychodzą nowe osoby, ostatnio zabrakło nam miejsca na kolejne szachownice :)


j1045a31a120abed.jpeg


ve0792670104f4cc.jpeg


f450e5cf9eca8851.jpeg


Jednak zaczął pojawiać się problem związany z brakiem sprzętu szachowego. Nie mamy zegarów i szachownic w rozmiarze turniejowym przez co nie możemy organizować żadnych turniejów a nasza cotygodniowa gra jest bardzo utrudniona.


ta681f0a5d3076ab.jpeg


Póki co spotykamy się w każdą pogodną niedzielę o 13:00 na ełckiej promenadzie (serdecznie wszystkich zapraszam!!!) jednak w dość niedalekiej przyszłości będziemy mieli salę do gry - przecież lato nie trwa wiecznie a zapał przyszłych arcymistrzów jest z dnia na dzień coraz większy ;) Nasze spotkania są otwarte oraz bezpłatne dla każdego bez wyjątku - liczy się dobra zabawa i chęć do gry!

Cel na przyszłość - założenie stowarzyszenia szachowego (dokumenty mamy złożone także powinno stać się to dość szybko), powołanie drużyny szachowej juniorskiej oraz seniorskiej a przede wszystkim rozwój i propagowanie tego pięknego sportu w naszym ukochanym Ełku!

Docelowa kwota zbiórki to 1700 zł - 10 x zegary DGT Easy Plus (1300 zł według http://sklep.caissa.pl/ oraz 10 x zestaw szachownica + figury 400zł według http://sklep.caissa.pl/). Za każdą złotówkę ponad cel chciałbym zrobić otwarty turniej szachowy z nagrodami oraz dokupić więcej szachowych kompletów. Zakupiony sprzęt będzie wykorzystywany przez nas wszystkich, również przez Ciebie jeśli tylko nas odwiedzisz - gorąco namawiam do przyłączenia się :) Całość zebranej kwoty zostanie publicznie rozliczona wraz z niezbędnymi paragonami na profilu facebook Ełk Szachuje oraz grupie facebook Szachy Ełk - na tych profilach można też zobaczyć naszą bieżącą działalność, przeczytać najnowsze szachowe informacje z Ełku i okolic oraz zobaczyć zdjęcia z naszych wcześniejszych spotkań.

Wspólnymi siłami możemy więcej!!!

Kontakt do mnie: [email protected]

a561e4f7224165e1.jpeg

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Lokalizacja

Suwalska 13, 19-300

Ełk, Poland

Zobacz na mapie
map pin

Wpłaty 45

preloader

Komentarze 2

 
2500 znaków
 • JW
  Joanna Wyborowska

  To mi się podoba, oby tak dalej! Aż chce się tu mieszkać.

  100 zł
 •  
  Użytkownik anonimowy

  super inicjatywa!! Powodzenia :)

  10 zł

Lokalizacja

Suwalska 13, 19-300

Ełk, Poland

Zobacz na mapie
map pin

Nasi użytkownicy założyli

879 988 zrzutek

i zebrali

810 166 259 zł

A ty na co dziś zbierasz?