id: 8hd2bs

PUT Rocketlab na zawody IREC Spaceport America Cup 2022!

PUT Rocketlab na zawody IREC Spaceport America Cup 2022!

101 110 zł 
z 80 000 zł
126%
zakończona 17.05.2022r
1092 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Aktualności2

  • Ze względu na pojawienie się niestosownych komentarzy zdecydowaliśmy się na wyłączenie możliwości komentowania. Przepraszamy

    Czytaj więcej
  • Dziękujemy Wam za tak hojne wsparcie! Lecimy do USA! Jednak nie zatrzymujemy zrzutki. Każda nadwyżka z zebranej kwoty zostanie przeznaczona na doposażenie naszego warsztatu oraz na udział w międzynarodowych zawodach rakietowych EUROC, które odbędą się w październiku tego roku w Portugalii.

    Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Pomóż nam wyjechać na zawody Spaceport America Cup 2022!Kim jesteśmy?

Jesteśmy kołem naukowym Politechniki Poznańskiej, które powstało w 2018 roku. Zostało założone przez studentów lotnictwa i kosmonautyki, lecz obecnie zrzesza studentów z niemal każdego wydziału. Projektujemy i budujemy rakiety sondujące, rozwijamy technologie napędów hybrydowych, prowadzimy badania naukowe i bierzemy udział w zawodach, targach oraz konferencjach naukowych. Naszym największym osiągnięciem jest pierwsze miejsce w najbardziej zaawansowanej kategorii najbardziej prestiżowych zawodów rakietowych na świecie IREC Spaceport America CUP 2021, pokonując najlepsze ośrodki naukowe z całego świata.

cjCpbZsFMUkYLVznTzvVGYDIDi46WN2e4B2SKyDhzVOOVO9DZSl4H83CbkXQOUsASzKiJJyVxw74Gui635ogNiTS4gKpUfNzglj0hxnSDGvba_mkDLkpJIXmT7tcUgAs4jTeoF_4


Co to za zawody?

Mamy możliwość reprezentować nasz kraj i uczelnię w zawodach Spaceport America Cup na skalę ogólnoświatową w najbardziej prestiżowej kategorii 30K Hybrid/Liquid Student Research and Development mierząc się z najlepszymi uczelniami świata. W trakcie konkursu sprawdzana jest możliwość wyniesienia ładunku badawczego o masie 4kg na pułap około 9 km. Zespół, który osiągnie zadaną wysokość najbardziej precyzyjnie, a także zapewni bezpieczny powrót konstrukcji i udokumentuje techniczne aspekty projektu wygrywa zawody. Spaceport America Cup odbywa się rokrocznie na największym prywatnym kosmodromie na świecie, w Nowym Meksyku w Stanach Zjednoczonych. Wydarzenie wspierane jest przez wiodące firmy z branży kosmicznej m.in. Virgin Galactic, SpaceX, Blue Origin, ULA czy Boeing. Pierwsze zawody, do których się przygotowywaliśmy - edycja 2020 - została odwołana z powodu pandemii, kolejna - edycja 2021 -  odbyła się w formie zdalnej. I w końcu w roku 2022, po trzech latach naszej ciężkiej pracy zawody odbędą się stacjonarnie w Nowym Meksyku w dniach 21-25 czerwca 2022 roku, a nam brakuje funduszy… Aby pojawić się na zawodach, zaprezentować naszą konstrukcję na arenie międzynarodowej i obronić tytuł potrzeba dużej sumy, którą przeznaczymy głównie na transport rakiety, zespołu oraz zakwaterowanie.

8YwbN2H0pDCrDwjSZh3YmMtx3LvFERL2iwJDCBRWJTS6kMBQ98vNSTGs4tvMjRqHtDrTAL2aQbmTsXHls-LrwOTFKBz5y5mOMHN4QlcqMGS16IyIT2DlFvJ--d2vYQ5R8Wv0VChL

Nasze osiągnięcia

Nasz debiut na największym konkursie rakiet sondażowych na świecie Spaceport America Cup 2021 zakończył się wielkim sukcesem. Rakieta HEXA 2 zdobyła aż dwie nagrody: 1 miejsce w najbardziej zaawansowanej kategorii 30K SRAD Hybrid/Liquid (rakieta pozwalająca na lot na 30000stóp, o ciekłym lub hybrydowy napędzie własnej konstrukcji), oraz Technical Exellence Award za najlepszy projekt pod względem technicznym spośród wszystkich 75 drużyn z 6 kontynentów.


Zaprezentowaliśmy projekt HEXA 2 podczas gali Studenckiego Ruchu Naukowego - StRuNa. Program Studencki ruch naukowy - StRuNa promuje ruchy naukowe studentów oraz doktorantów i nagradza najlepsze projekty w swoim ogólnopolskim konkursie w kilku kategoriach. W tegorocznej edycji konkursu zdobyliśmy pierwsze miejsce w kategorii StRuNa-Tech. Jest to efekt wielu lat ciężkiej pracy.


Wzięliśmy udział w prestiżowych targach przemysłu kosmicznego SpaceTech Expo w Bremie, gdzie zostaliśmy niezwykle ciepło przyjęci przez profesjonalistów sektora kosmicznego z całego świata.


Nasze prace opisaliśmy już w 9 publikacjach naukowych oraz kilkunastu pracach dyplomowych.


Jako drugie koło naukowe na świecie i pierwsze w Europie pracujemy nad projektem własnej turbopompy silnika rakietowego, której projekt jest obecnie najtrudniejszym przedsięwzięciem oraz kamieniem milowym oddzielającym konstrukcje amatorskie od profesjonalnych konstrukcji orbitalnych.HEXA 2 + 

Konstrukcja przygotowana do startu w zawodach Spaceport America Cup 2022 jest znaczącym udoskonaleniem swojej poprzedniczki. Zawiera szerokie modyfikacje układu napędowego oraz struktury nośnej w celu poprawy osiągów i lepszego spełnienia misji konkursowej. Dodatkowo wprowadzono szereg usprawnień elektroniki pokładowej, pozwalającej na zebranie dokładniejszych danych z lotu rakiety, a także utrzymanie stałego połączenia telemetrycznego rakiety ze stacją naziemną.

ixFmxjTdmXh4KbgJFMbI8FIR18yNzSzr-8fisDpATcVimaWP0pbt_kYhzKrsvrFxRHzl8BPU4890ZxFOBrsM75fwDYtdTiL_E4GUl3cm8L-xsZtH7cHeQUiEw9YyRVI50S-u7_gg

Ilu nas pojedzie?

Cały zespół składa się z około 60 osób. Więc ilu nas pojedzie?

Planujemy wysłać 14 członków zespołu i opiekuna naukowego. Dlaczego tylu?

Oczywiście chcielibyśmy, aby każdy kto brał czynny udział w projekcie miał możliwość wyjazdu. Jednak w tym roku nie został uruchomiony ministerialny program, który w zeszłych latach pozwalał na finansowanie takich wyjazdów i nie wiemy czy w ogóle uda nam się wziąć udział w tych zawodach. Oszacowaliśmy, że aby zachować wszelkie standardy bezpieczeństwa i obniżyć do minimum ryzyko awarii i niepowodzenia misji potrzebujemy co najmniej 15 najlepiej przygotowanych, znających konstrukcję od podszewki, osób na miejscu w USA.


Na co zbieramy?

Pieniądze zebrane w zbiórce będą przeznaczone na:

- bilety lotnicze,

- koszty uczestnictwa w zawodach,

- zakwaterowanie,

- wynajem samochodów oraz opłacenie kosztów paliwa,

- transport ponad 4 metrowej rakiety oraz blisko 10-cio metrowej platformy startowej


Zachęcamy do śledzenia nas w social mediach:

FB: https://www.facebook.com/putrocketlab

IG: https://www.instagram.com/putrocketlab

Linkedin: https://pl.linkedin.com/company/putrocketlab

YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCiLXmqclKE-jQlW0mJNh0mg 

Strona www: https://rocketlab.put.poznan.pl


Dzięki Waszemu wsparciu pozwalacie nam spełniać nasze marzenia!

Jeżeli chcesz wesprzeć nas w inny sposób, zapraszamy do kontaktu poprzez e-mail: [email protected]


Dla 5 najwyższych wpłat przewidujemy prezenty niespodzianki, a kolejne 10 osób otrzyma od nas pocztówkę wysłaną prosto z Nowego Meksyku!


W przypadku, gdy nie uda nam się uzbierać kwoty potrzebnej do udziału w zawodach zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na rozwój koła.Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 1092

preloader

Nasi użytkownicy założyli

878 786 zrzutek

i zebrali

807 980 578 zł

A ty na co dziś zbierasz?