id: 8hgw3v

URODZINOWA zbiórka - na rzecz głodujących dzieci z Malawii

URODZINOWA zbiórka - na rzecz głodujących dzieci z Malawii

Nasi użytkownicy założyli 1 036 089 zrzutek i zebrali 1 104 459 010 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

30 SIERPNIA obchodzę swoje urodziny. 🎂🎂🎂

W związku z tym organizuję zbiórkę pieniędzy, która jest wyłącznie przeznaczona na zakup specjalnych posiłków 🥣 VitaMeal dla niedożywionych dzieci ❤️


Ale sama nie dam rady 😮‍💨😮‍💨😮‍💨Potrzebuje Waszej pomocy 🫵🧡🩵❤️🫵


Malawi należy do najsłabiej rozwiniętych i najbardziej zaludnionych krajów na świecie, gdzie 75% mieszkańców żyje w ubóstwie lub skrajnym ubóstwie. Ponad milion dzieci cierpi z powodu chronicznego niedożywienia i szacuje się, że troje na dziesięcioro dzieci umrze przed piątymi urodzinami. W ostatnich latach oczekiwana długość życia spada, a wskaźnik analfabetyzmu sięga około 30%. W związku z tym nie można bagatelizować konieczności pilnego wprowadzenia infrastruktury edukacyjnej oraz zaspokojenia podstawowych potrzeb, takich jak dostęp do czystej wody i pożywienia.


Dostęp do czystej wody to jedno z podstawowych praw człowieka, ale wielu mieszkańców Malawi wciąż nie może z niego korzystać. Wiele osób musi poświęcać kilka godzin każdego dnia, by iść po wodę. To czas, który można by było wykorzystać na pracę, opiekę nad dziećmi czy naukę. 💦💦💦


Niedożywienie dzieci w Malawi to poważny problem i jedna z głównych przyczyn śmierci dzieci poniżej piątego roku życia. Możemy z tym walczyć dzięki pracy prowadzonej w ramach inicjatywy Nourish the Children i hojnym darowiznom w postaci VitaMeal – pożywnych posiłków opracowanych przez ekspertów w tej dziedzinie. Posiłki VitaMeal są produkowane gównie w Malawi. Dzięki temu wiele osób ma szansę zdobyć pracę i przerwać błędne koło ubóstwa oraz walczyć o lepszą przyszłość.


Dystrybucja torebek VitaMeal zasadniczo prowadzona jest za pośrednictwem programów szkolnych, aby motywować rodziców dotkniętych ubóstwem, by posyłali swoje dzieci do szkoły po bezpłatny posiłek. W ten sposób dzieci nie zostają w domu, aby pracować.


"Najskuteczniejszą inwestycją w kierunku osiągnięcia celów rozwojowych jest edukacja dziewczynek" Bank Światowy


W 2004 roku w Lilongwe w Malawi oficjalnie otwarto należący do Malawijczyków zakład produkcyjny VitaMeal. Był to ważny kamień milowy w historii VitaMeal. Formuła jest nie tylko dostosowana do tradycyjnej diety malawijskiej, ale jest również tworzona przy użyciu lokalnych produktów i siły roboczej, co przyczynia się do pobudzenia gospodarki. Zakład produkuje miesięcznie około 2 900 000 posiłków i zatrudnia około 400 osób z okolicy.


To ważne by pomagać innym w taki sposób by ich nie krzywdzić, a zachęcić do działania.


❤️❤️❤️ OTWÓRZMY SERCA❤️❤️❤️

Za każdą nawet najmniejszą wpłatę serdecznie Wam dziękuję 🤲🤲🤲

Jak to mówią DOBRO POWRACA PO STOKROĆ 😘😘😘

Lokalizacja

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Jeszcze nikt nie założył skarbonki na tej zrzutce. twoja może być pierwsza!

Wpłaty 11

KK
Katarzyna Kościesza
20 zł
AG
Agnieszka
100 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
ukryta
ŻW
Żaneta
30 zł
MW
Małgorzata Wiatr
50 zł
JS
Justyna Skłodowska
70 zł
EB
Ewelina Biernacka
20 zł
MM
Mirka
20 zł
MD
Marlena Dąbkowska
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze 12

 
2500 znaków