id: 8hu9gr

Zakup pralki oraz suszarki dla strażaków OSP KSRG Lgota Wielka

Zakup pralki oraz suszarki dla strażaków OSP KSRG Lgota Wielka

Nasi użytkownicy założyli 1 065 534 zrzutki i zebrali 1 159 623 337 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

SZANOWNI PAŃSTWO

Ochotnicza Straż Pożarna w Lgocie Wielkiej zwraca się do wszystkich osób dobrej woli o wsparcie projektu jakim jest ZAKUP PRALKI ORAZ SUSZARKI DLA SRAŻAKÓW OSP KSRG LGOTA WIELKA.

Jednostka nasza została założona w 1947 roku i obecnie liczy 30 członków czynnych. OSP Lgota Wielka Decyzją Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej Nr 30/43/KSRG z dniem 29 lipca 1997 roku została włączona do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Jesteśmy również w strukturach Wojewódzkiego odwodu operacyjnego.

W ciągu roku bierzemy udział w kilkudziesięciu akcjach ratowniczo-gaśniczych na terenie naszej gminy oraz gmin ościennych. Akcje te są zróżnicowane, od neutralizacji plam ropopochodnych na jezdniach, wypadków drogowych; usuwaniu gniazd owadów błonkoskrzydłych przez pożary traw, samochodów, balotów, lasów czy też zakładów przemysłowych na terenie powiatu radomszczańskiego. Wszystkie te działania powodują, że strażacy są narażeni na działanie różnych substancji powstałych w trakcie prowadzenia działań. Najbardziej jednak niebezpieczne są substancje oraz toksyny które wydzielają się w warunkach pożarowych i osadzają się na ubraniach bojowych strażaków.

Podstawową zasadą bezpiecznego ratownika jest jego czysty ubiór. Między innymi dlatego w 2018roku nastąpiły ogólnopolskie zmiany w umundurowaniu strażaków PSP i OSP dotyczące zmiany koloru ubrań z czarnych na kolor piaskowy. Zmiana ta podyktowana była tym, iż na dotychczasowych „czarnych” ubraniach nie były wystraczająco widoczne zabrudzenia, przez co strażacy nie byli świadomi jakie zagrożenie/niebezpieczeństwo noszą na swoich ubraniach.

Poniżej mogą Państwo zobaczyć dwóch strażaków z naszej jednostki, którzy brali udział w tym samym pożarze i wykonywali identyczne działania na miejscu akcji. Na pierwszym zdjęciu mamy strażaka w „starym-czarnym” ubraniu bojowym, na dwóch kolejnych jest strażak w „nowym piaskowym” ubraniu bojowym.

kbf34d6daa9d182a.jpeggb82766bb95236d6.jpeg

xf0a3f2cf2010501.jpeg

Ubrania obu strażaków są bardzo zanieczyszczone. Jednak zanieczyszczenia powstałe na ubraniu w kolorze piaskowym ewidentnie wskazują iż ubranie nie nadaje się do ponownego użytku bez jego wyczyszczenia - uprania.

Na chwile obecną każdy strażak takiego czyszczenia dokonuje we własnym zakresie zlecając pranie do specjalistycznych pralni lub robiąc to w domowych warunkach. Chcielibyśmy podnieść komfort pracy naszych ratowników i poprzez zorganizowanie w naszej remizie stanowiska piorącego wyposażonego w pralkę, suszarkę oraz niezbędne środki chemiczne zapewnić im możliwość takiego prania na miejscu. Zakup dwóch urządzeń osobnych, czyli pralki i suszarki o parametrach zapewniających upranie i wysuszenie przynajmniej jednego kompletu ubrań na raz przyspieszy utrzymanie gotowości bojowej naszej jednostki. Każdy strażak posiada tylko jedno takie specjalne ubranie bojowe. Pranie w warunkach domowych, czy tez zlecenie do firmy zewnętrznej zajmuje co najmniej 48h, czyli w tym czasie strażak, który czyści swoje ubranie nie ma możliwości wzięcia udziału w działaniach ratowniczo-gaśniczych. Zorganizowanie takiego stanowiska na terenie jednostki pomoże nam zredukować ten czas wyłączenia ratownika z działań z 48h do max 5h.

Nie możemy czekać, musimy działać na rzecz naszego bezpieczeństwa!

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 38

 
Dane ukryte
300 zł
 
Dane ukryte
200 zł
KB
Kamil Barda
200 zł
 
Dane ukryte
155 zł
 
Dane ukryte
150 zł
MK
Marcin Kapuściński
100 zł
SS
Stanislaw Szmigiel
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
KL
Karolina Lota
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze 2

 
2500 znaków