Opis zrzutki

Od 3 lat, w ramach programu "Rodziny Aleppo", współpracujemy ze Zgromadzeniem Sióstr Franciszkanek Misjonarek Maryi w Aleppo, które opiekują się wieloma rodzinami potrzebującymi pomocy: chrześcijańskimi, muzułmańskimi i innymi.


W ostatnich dniach otrzymaliśmy z Aleppo bardzo niepokojące wieści!


"Obecnie sytuacja w Aleppo jest bardziej niepokojąca niż kiedykolwiek. Ceny żywności dramatycznie wzrosły. Coraz więcej ludzi cierpi głód, pogrąża się w biedzie, brak też bezpieczeństwa żywnościowego. Podstawowy posiłek jest poza zasięgiem większości rodzin. Nie mają nawet dość chleba, nie mówiąc już o innych produktach, które są tu codziennym pożywieniem, jak oliwki. Ludzie ustawiają się w kolejce przed piekarniami, aby kupić ograniczone porcje chleba. Często jest to jedyna żywność, na jaką mogą sobie pozwolić. Dostęp do żywności jest wymieniany przez ludzi jako ich podstawowa potrzeba. Rodzice rezygnują z jedzenia, aby dać je swoim dzieciom. W tym bardzo trudnym i krytycznym momencie historii, w czasie eksplozji głodu, najbardziej narażone są wdowy, sieroty, osoby starsze, chorzy i niepełnosprawni. Teraz zbieramy fundusze na kuchnię polową. Każdy grosz jest ważny! Koszt posiłku dla jednej osoby wynosi 8 złotych. Chcemy rozpocząć przygotowywanie ciepłych posiłków i dystrybucję".


W ramach programu "Rodziny Aleppo" co miesiąc wspieramy 54 rodziny. Pomóż nam nakarmić kolejne! Chcemy uzbierać kwotę 50 tysięcy złotych, dzięki której będziemy w stanie sfinansować wydanie 6250 ciepłych posiłków, a tym samym zapewnić miesięczne wyżywienie kolejnym 54 rodzinom! Wpłać minimum 8 zł i ofiaruj jeden ciepły posiłek!


Projekt "Posiłki dla Rodzin Aleppo" jest nowym, dodatkowym projektem mającym na celu wsparcie najbardziej potrzebujących podczas kryzysu żywnościowego panującego w Syrii. KIK od 2018 roku prowadzi program stałego wsparcia Rodzin Aleppo. Więcej informacji o programie i możliwościach stałego wspierania konkretnych rodzin - https://rodzinyaleppo.kik.waw.pl/

Kontakt do koordynatorki programu - [email protected]


Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 48

M
Marysia i Kuba
500 zł
A
ania i michal
500 zł
 
Dane ukryte
500 zł
 
Dane ukryte
500 zł
 
Dane ukryte
480 zł
 
Dane ukryte
300 zł
AT
Andrzej Tyc
300 zł
 
Dane ukryte
300 zł
 
Dane ukryte
200 zł
H
hjfsm
200 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

687 017 zrzutek

i zebrali

450 007 381 zł

A ty na co dziś zbierasz?