id: 8jxsnh

Rozbudowa pracowni, pomoc osobom z brakiem kończyn poprzez drukowanie na drukarkach 3D protez ,,na miarę"

Rozbudowa pracowni, pomoc osobom z brakiem kończyn poprzez drukowanie na drukarkach 3D protez ,,na miarę"

Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Nasi użytkownicy założyli 1 067 245 zrzutek i zebrali 1 163 080 385 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności3


 • Dzięki Państwa pomocy zakupiłem drukarkę Prusa i3 MK3S . Drukarka ta pomoże mi na pewno przy drukowaniu protez 3D. Niestety w mojej drugiej drukarce uszkodzeniu uległ stół, koszt nowego to /-300 złotych. Na szczęście złożyłem nowa drukarkę co było przyjemnością dla mnie, pierwsze druki testowe i docelowe już wydrukowane. 
  image

  image

  image

  image

  image

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

CEL ZRZUTKI 58.000 zł

 

Mam na imię Michał - jestem uczniem szkoły średniej, a w czasie wolnym tworzę i nieustannie ulepszam projekty darmowych protez rąk i dłoni dla dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych.

 

Współpracuję na bieżąco w zespole wraz z moim nauczycielem Arturem Tutką, z Panem doktorem Krzysztofem Grandysem z Krakowa i jestem wolontariuszem fundacji E-Nable Polska.

 

Chcę nadal projektować i ulepszać protezy dla osób pozbawionych rąk. Robię to z sukcesami od kilku już lat. Całkowicie charytatywnie, w czasie wolnym, głównie po szkole. Zapłatą jest bezcenny uśmiech i szczęście, tego kupić się nie da. Można jednak wydrukować…

Mój cel: pomoc osobom z brakiem kończyn poprzez drukowanie na drukarkach 3D protezy „na miarę”.

 

Zechcecie mi Państwo pomóc ulepszać i przyspieszyć cały ten proces?

 

 

Więcej o mnie

 

Nazywam się Michał Meszko, jestem uczniem i konstruktorem rąk 3D, na co dzień uczę się w czwartej klasie Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Stefana Banacha w Jarosławiu. Zawsze pasjonowała mnie technika, elektronika i mechanika. Ostatnio fascynuję się robotyką. Oprócz nauki także pracuję.

Projektuję, tworzę, ciągle usprawniam i składam protezy rąk dla potrzebujących dzieci, młodzieży i dorosłych.

 

 

Potrzebuję funduszy na rozwój mojej pozaszkolnej działalności, tak by skrócić czas oczekiwania na wymarzoną protezę wykonaną metodą druku 3D.

 

Bardzo potrzebuję:

·       profesjonalnego skanera 3D,

·       dokładnej drukarki 3D z filamentami

·       siłowników i sterowników mikroprocesorowych.  

 

Są to dość duże koszty i nie stać mnie na te sprzęty.

 

Marzę by tak wyposażyć pracownię, bym mógł dużo szybciej sprostać wymaganiom osoby potrzebującej, a moje projekty miały szansę konkurować nawet z rękami bionicznymi. Bardzo bym tego chciał, by każda osoba bez kończyny mogła za darmo dostać ode mnie upragnioną „moc”. Proteza bioniczna to ogromny koszt, a nasze protezy w druku 3D są dużo tańszym wyjściem.

 

Projektowanie protezy metodą druku 3D daje mi ogromną satysfakcję, doskonalę projekty i bezustannie usprawniam ich działanie.

Ostatnio bardzo dużo się nauczyłem, zdobywam wiedzę teoretyczną i praktyczną dzięki szkole. Dużo czasu poświęcam na prototypowanie projektów protez i niejednokrotnie do późnego wieczora projektuję, drukuję, poprawiam.

Ponadto idąc dalej z myślą technologiczną planuję prototypowanie protez z użyciem siłowników elektrycznych- to będzie nowość w przyszłych projektach.

To całkiem nowy etap w mojej wynalazczości.

To już robotyka wymagająca programowania, a tego właśnie bardzo chętnie się uczę.

 

 

 

Więcej o projekcie

 

Protezy w druku 3D są wyjątkowe. Testowane przez osoby z brakiem rąk - sprawdzają się znakomicie. Sprawiają, że osoba niepełnosprawna doświadcza nowego wymiaru funkcjonowania i staje się w dużej mierze niezależna. Może chwycić, przytrzymać, przesunąć - bez pomocy.

We wszystkich przypadkach „pojawienie się” drugiej kończyny z palcami mogącymi coś chwycić daje zupełnie nowe możliwości, aby przekroczyć kolejne bariery w funkcjonowaniu osoby z taką przypadłością.

 

Obecnie powstają już kolejne prototypy protez, całkowicie spersonalizowane i dostosowane indywidualnie do potrzeb.

 

Zmodernizowałem ostatnio elementy elastyczne w palcach oraz zastosowałem magnesy.

Po wielu doświadczeniach skonstruowałem zatrzask do blokady obrotu dłoni.

Cały czas pracuję, projektuję i udoskonalam swoje pomysły. To mnie napędza i daje motywację by robić to nadal.

 

Zebrana kwota umożliwi mi budowanie kolejnych, wciąż udoskonalanych protez oraz realizację na bieżąco zamówień od osób potrzebujących z całej Polski.

 

Będę mógł kupić niezbędne do doświadczeń części udoskonalające ręce, a przede wszystkim sprzęt do prototypowania i wydruków oraz materiały do druku 3D. Niezbędne jest także zaawansowane oprogramowanie do modelowania.

Marzeniem moim jest kupić profesjonalny skaner 3D do inżynierii odwrotnej- zestawu marki EinScan Pro 2X 2020, który pozwoli mi na bardzo dokładne zeskanowanie zdrowej kończyny w celu utworzenia niemal identycznej protezy jak ręka.

Nieustannie poszerzam swoje możliwości i horyzonty technologiczne, aby ulepszać dotychczas zaprojektowane protezy.

 

Dzięki funduszom będzie możliwa pomoc kolejnym osobom niepełnosprawnym. Zgłaszają się kolejne zainteresowane osoby, które już od lat czekały na takie rozwiązanie techniczne.

Po ukazaniu się informacji w mediach i licznych materiałach telewizyjnych o protezach jest duży odzew od osób zainteresowanych.

 

Kwota jaką uda się zebrać dzięki Państwu będzie w całości przeznaczona na powyższe cele oraz na wyprodukowanie kolejnych prototypów i gotowych protez dla potrzebujących.

 

Za przekazane protezy nie jest pobierana żadna opłata. Protezy są rozdawane potrzebującym całkowicie za darmo.

 

Proces wyprodukowania każdej indywidualnej protezy 3D jest praco i czasochłonny, ale warto tworzyć dla radości dziecka, uśmiechu i niejednokrotnie łez szczęścia. Ja to wiem, doświadczyłem już wielokrotnie tych niesamowitych emocji.

 

Jeśli wesprzecie mnie Państwo, z całą pewnością włożę trud własnej pracy by nadal widzieć radość w oczach osób odbierających protezę.

 

Dzięki Państwu wraz z moim zespołem pomożemy wielu osobom z niepełnosprawnością.

 

Dziękuję za zaufanie i serce, za każdą najmniejszą nawet wpłatę! Na bieżąco postaram się informować w aktualnościach o kolejnych dokonaniach.


Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 25

AN
Anna
20 zł
AN
Anominowo
20 zł
PH
Paula Horoszkiewicz
500 zł
ML
Gosia Laskowska
250 zł
MP
Magda Paprocka
ukryta
DC
Dorota Chojnacka
1 000 zł
ZN
Kamila
20 zł
KP
Kacper Pachołek Hejter
1 zł
 
Dane ukryte
ukryta
JM
Jan Meszko
500 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!