id: 8k9wf4

Pomoc humanitarna w głąb Ukrainy

Pomoc humanitarna w głąb Ukrainy

Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Nasi użytkownicy założyli 1 066 509 zrzutek i zebrali 1 161 566 781 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Od początku wojny działamy. Przewozimy tony pomocy humanitarnej na obszary znajdujące się pod ciągłymi ostrzałami. Docieramy do osób, do których nie dociera z pomocą prawie nikt. Wspieramy domy dziecka, domy spokojnej starości, ośrodki na terenie Ukrainy przyjmujące tysiące uchodźców wewnętrznych. Tym ludziom trzeba dać jeść, tym ludziom trzeba dać nadzieję.

Dlatego trzymamy się naszego hasła POMÓŻMY IM PRZEŻYĆ.Od początku wojny mineło już ponad pół roku. Do tej pory działaliśmy z Przemyśla. Mieliśmy tu magazyn jak i bazę. Ze względów praktycznych przenosimy się z działalnością w głąb Ukrainy. Pozwoli nam to na skuteczniejsze i częstsze docieranie z pomocą na sam wschód Ukrainy, do miejsc gdzie ta pomoc dociera zdecydowanie zbyt rzadko.


df231b7ed2824ba3.gif

Kolorem czerwonym oznaczone są miejsca, gdzie z pomocą humanitarną docieramy regularnie. Kolorem zielonym miejsce naszej nowej bazy, miejsca gdzie będziemy mieszkać, gdzie będą pakowane busy, skąd wyruszać będą kierowcy. Najefektywniej pomożemy na wschodzie będąc tam, nie tracąc czasu ani tak dużo pieniędzy na tankowania i trasy z terenu Polski.


i4edd64302abaecf.jpg


Właśnie tak wygląda kolejka ludzi, mających nadzieję na otrzymanie pomocy humanitarnej. W tym przypadku w Nikopolu, miaście ostrzeliwanym praktycznie każdego dnia. Wiecie na co Ci ludzie czekali? Na paczki żywnościowe. Na tak zwykły i pospolity dla nas ryż, konserwy, makaron. Ze względu na ciągłe ostrzały, bardzo rzadko pomoc żywieniowa tam trafia.

i13cfe1c7b2a2da5.jpg

Paczka żywnościowa. Dla jednej osoby. Na tydzień wystarczy. Ale co dalej? Co po tym tygodniu? Średni koszt takiej paczki to ok.55zł. Tydzień życia jednej osoby, żyjącej pod ciągłym ostrzałem, w poczuciu ciągłego strachu i zagrożenia.


Żeby dalej działać i pomagać, sami potrzebujemy Waszej pomocy. Koszty paliwa, koszty naprawy aut, koszty wynajęcia w Dnieprze magazynu oraz miejsca gdzie bedziemy mogli spać między kolejnymi trasami ale to co najistotniejsze-koszty zakupu żywności i innej pomocy humanitarnej takiej jak np. leki bądź środki higieniczne.


POMÓŻMY IM PO PROSTU PRZEŻYĆ


wpłacone 8 zł - litr diesla

wpłacone 100zł - dojazd busa z paczkami żywnościowymi do np. Nikopola

wpłacone 55 zł - paczka na przeżycie tygodnia dla jednej osoby

wpłacone 30zł - zakup paczki pampersów dla dziecka w domu dziecka w Zaporożu

wpłacone 25zł - pianka na odleżyny dla staruszka w domu starców


To co? Pomożecie nam zmienić trochę ten świat na lepszy? Pomożecie nam dac tym ludziom trochę nadzieji? Pozwolić mamie położyć swoje dziecko najedzone spać?


t7c5f8a22b030ef8.jpgx10e0f0f2ed4f119.jpg

qd8dc83eeee8e817.jpgc6d242fa8687fd15.jpg


o4b39595efcc28e6.jpgc6536898c5fb2e47.jpg

ode19132a2209bc3.jpgWszystko co nowe na www.viavitae.pl

Na Instagramie wrzucamy wszystko na bieżąco @fundacja_via_vitae


Dziekujemy!!!

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 7

JE
WiJ
800 zł
 
Dane ukryte
ukryta
KF
Karolina Fiedeń
ukryta
KN
Kasia i Mati
100 zł
 
Użytkownik niezarejestrowany
1 zł
PP
Paweł
300 zł
MM
ZZJ
100 zł

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!