id: 8kgzdt

Na samochód dla służb ratowniczych w Charkowie

Na samochód dla służb ratowniczych w Charkowie

Nasi użytkownicy założyli 1 168 726 zrzutek i zebrali 1 217 129 494 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Drodzy Darczyńcy,

wojna wciąż trwa. Schodzi tylko powoli z pierwszych stron gazet. Ale właśnie dlatego nie możemy o niej zapomnieć. Chociażby z tego względu, że reżimowi Putina właśnie o to chodzi, żeby Ukraina została sama, żeby świat o niej zapomniał.


Tymczasem tam każdego dnia leje się krew i giną ludzie. Cywile. Kobiety, dzieci starcy. Ruscy niszczą dzielnice mieszkalne i infrastrukturę. To jest terroryzm.


Serhij Żadan, wybitny ukraiński artysta, który od początku wojny nie opuścił swojego rodzinnego Charkowa, prosi nas o pomoc - o pieniądze na samochody: jeepa i pickupa, niezbędne służbom ratowniczym nieustannie ostrzeliwanego i bohatersko walczącego Charkowa.


Pamiętajmy o tym, że Charków i Żadan walczą też za nas. Jeśli nie powstrzymają Rosji, Rosja w końcu przyjdzie do nas. Prędzej czy później. Zawsze tak robiła.


Chwała Ukrainie!Pieniądze będzie można także wpłacać podczas zbiórek w czasie spotkań z Serhijem Żadanem w Warszawie (17.08.2022, godz. 19:00, scena plenerowa na Placu Defilad), Krakowie (18.08.2022, godz. 18:00, Pałac Potockich) i Lublinie (20.08.2022, godz. 17:00, klasztor O.O. Dominikanów).Stowarzyszenie „Czajnia”

Monika Sznajderman

Andrzej Stasiuk

Wydawnictwo Czarne 

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 360

preloader

Komentarze 4

 
2500 znaków
 • MW
  monika wojtas Społeczność LXVII LO im. Jana Nowaka Jeziorańskiego

  kwota uzyskana ze zbiórki przeprowadzonej wśród społeczności LXVII Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego w Warszawie

  5 200 zł
 • Magdalena Niewiadomska

  Szanowny Panie Żadan, niedawno czytałam Pana wiersze. Traciłam oddech z zachwytu, ze smutku, a potem znowu z zachwytu. Marzę o tym, żeby kiedyś Pana spotkać osobiście. Tak wspaniałego artystę. A na razie pomogę w słusznej sprawie walki o wolność.

 • W imieniu darczyńców Stowarzyszenia "W Krainie Źródeł" przekazujemy powyższą kwotę wspierając wartość wspólnego celu!

  10 000 zł
 • KS
  Kamila Subaieva

  З привітом від харків'ян. Харків дивовижний! Слава Україні.

  50 zł