id: 8kgzdt

Na samochód dla służb ratowniczych w Charkowie

Na samochód dla służb ratowniczych w Charkowie

Nasi użytkownicy założyli 917 055 zrzutek i zebrali 885 028 660 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Drodzy Darczyńcy,

wojna wciąż trwa. Schodzi tylko powoli z pierwszych stron gazet. Ale właśnie dlatego nie możemy o niej zapomnieć. Chociażby z tego względu, że reżimowi Putina właśnie o to chodzi, żeby Ukraina została sama, żeby świat o niej zapomniał.


Tymczasem tam każdego dnia leje się krew i giną ludzie. Cywile. Kobiety, dzieci starcy. Ruscy niszczą dzielnice mieszkalne i infrastrukturę. To jest terroryzm.


Serhij Żadan, wybitny ukraiński artysta, który od początku wojny nie opuścił swojego rodzinnego Charkowa, prosi nas o pomoc - o pieniądze na samochody: jeepa i pickupa, niezbędne służbom ratowniczym nieustannie ostrzeliwanego i bohatersko walczącego Charkowa.


Pamiętajmy o tym, że Charków i Żadan walczą też za nas. Jeśli nie powstrzymają Rosji, Rosja w końcu przyjdzie do nas. Prędzej czy później. Zawsze tak robiła.


Chwała Ukrainie!Pieniądze będzie można także wpłacać podczas zbiórek w czasie spotkań z Serhijem Żadanem w Warszawie (17.08.2022, godz. 19:00, scena plenerowa na Placu Defilad), Krakowie (18.08.2022, godz. 18:00, Pałac Potockich) i Lublinie (20.08.2022, godz. 17:00, klasztor O.O. Dominikanów).Stowarzyszenie „Czajnia”

Monika Sznajderman

Andrzej Stasiuk

Wydawnictwo Czarne 

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 360

preloader

Komentarze 4

 
2500 znaków
 • MW
  monika wojtas Społeczność LXVII LO im. Jana Nowaka Jeziorańskiego

  kwota uzyskana ze zbiórki przeprowadzonej wśród społeczności LXVII Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego w Warszawie

  5 200 zł
 • Magdalena Niewiadomska

  Szanowny Panie Żadan, niedawno czytałam Pana wiersze. Traciłam oddech z zachwytu, ze smutku, a potem znowu z zachwytu. Marzę o tym, żeby kiedyś Pana spotkać osobiście. Tak wspaniałego artystę. A na razie pomogę w słusznej sprawie walki o wolność.

 • SK
  Stow."W Krainie Źródeł" z Jaślisk w Beskidzie Niskim

  W imieniu darczyńców Stowarzyszenia "W Krainie Źródeł" przekazujemy powyższą kwotę wspierając wartość wspólnego celu!

  10 000 zł
 • KS
  Kamila Subaieva

  З привітом від харків'ян. Харків дивовижний! Слава Україні.

  50 zł