id: 8m3r55

MARSZ AUTONOMII, 15.07.2023

MARSZ AUTONOMII, 15.07.2023

Nasi użytkownicy założyli 1 170 479 zrzutek i zebrali 1 219 907 030 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności4

 • W skład komitetu organizacyjnego tegorocznego Marszu Autonomii weszli przedstawiciele śląskich środowisk środowisk: posłanka na Sejm RP Monika Rosa, poseł do Parlamentu Europejskiego Łukasz Kohut, wiceprezydent Rybnika Piotr Masłowski, reprezentanci stowarzyszeń DURŚ – Demokratyczna Unia Regionalistów Śląskich, Regios, Ślōnsko Ferajna, a także LgPOw4cZeD4xTgMN.pngwarzystwa Społeczno-Kulturalnego Niemców Województwa Śląskiego.

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Ślnōskŏ nacyjŏ, ślōnsko gŏdka, ślōnskŏ siła!


Największa w Polsce manifestacja w obronie śląskiej tożsamości i samorządności. Odbywa się od kilkunastu lat w Katowicach na Górnym Śląsku. Marszu Autonomii odbywa się w okolicach 15 lipca, kiedy przypada rocznica uchwalenia przez Sejm RP Statutu Organicznego Województwa Śląskiego. Ta pierwsza w odrodzonej II Rzeczpospolitej ustawa o randze konstytucji przyznawała regionowi autonomię.


Przekaż darowiznę na organizację największej manifestacji regionalnej w Polsce. W Katowicach w połowie lipca jak co roku w radosnej i rodzinnej atmosferze przemaszerujemy ulicami Katowic, by pokazać nasze przywiązanie do Śląska i jego wartości.


Marsz łączy pokolenia, różne światopoglądy. Łączy tych, którzy są Ślązakami z urodzenia i tych, dla których śląskość to świadomy wybór miejsca do życia i pracy. Marsz łączy wszystkich Ślązaków bez względu na narodowość czy światopogląd. Idzie śląska siła.


Ier1V5f2ftqAXctp.jpg

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Lokalizacja

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 158

preloader

Komentarze 8

 
2500 znaków